MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Parterowy 3

Pow. użytkowa: 122.77 m2   /   Koszt realizacji: 461 759 zł
Projekt domu Parterowy 3 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3490 zł 2792 zł


Projekt domu Parterowy 3 jest kontynuacją serii cieszących się dużą popularnością projektów wśród Klientów naszej pracowni. Tym razem nasza propozycja to dom o dachu dwuspadowym, nieco prostszy w budowie i o mniej skomplikowanej bryle. Prosta bryła nie jest jednak nieudanym kompromisem - ciekawe detale, materiały, ładne przeszklenia otwierające wnętrze na ogród tworzą w sumie bardzo atrakcyjny dom jednorodzinny. Całość domu przykrywa prostokątny dwuspadowy dach o kącie nachylenia 30 stopni, kryjący obszerny strych, który stanowi dodatkową przestrzeń w domu - magazyn „rzeczy wszelkich”, lub - po zaadaptowaniu - dodatkowe poddasze użytkowe. Wnętrze domu : wszelkie funkcje mieszczą się na jednym poziomie, na parterze. Z ładnego przedsionka przechodzimy do holu i do części dziennej, z salonem, jadalnią i kuchnią. Kuchnia z narożnym oknem otwiera się na front domu. Obok kuchni mamy spiżarnię. Z salonu mamy dwa duże okna - z jadalni na ogród, oraz przesuwne drzwi balkonowe - na taras i piękny podcień.Z holu przechodzimy korytarzem do części nocnej z sypialniami. Mamy tutaj sypialnię rodziców z garderobą, oraz dwie sypialnie dzieci z szafami wbudowanymi. Wszystkie pokoje mają wyjścia na taras. Dodatkowo zaprojektowano łazienkę, oraz wc z kącikiem na pralkę i suszarkę. Z sieni mamy przejście przez szatnię do dwustanowiskowego garażu i kotłowni. Na strych wchodzimy schodami dostępnymi z holu. Strych to ponad 60 m2 dodatkowej przestrzeni. Może to być po prostu magazyn, a można z biegiem czasu wykorzystać tą powierzchnię jako poddasze użytkowe - wystarczy dodać kilka okien i już ! Parterowy 3 został zaprojektowany w prostej, łatwej do budowy bryle. Dom ma zwarty plan, będzie niedrogi w ogrzewaniu i tani w późniejszej eksploatacji. Zastosowane materiały i rozwiązania są energooszczędne. „Parterowy3” to doskonała propozycja dla Inwestorów chcących uzyskać maksymalny efekt z zainwestowanych przez siebie pieniędzy. Chcący ładnego, ale i praktycznego, oraz funkcjonalnego mieszkania dla siebie i swojej rodziny. Zapraszamy !


Dane techniczne:
 • Kubatura: 803 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 202,87 m2
  • z podcieniami: 225,77 m2
 • Powierzchnia całkowita: 202,87 m2 (272,22 m2 ze strychem)
 • Powierzchnia netto: 128,25 m2 + garaż 34,37 m2 + strych
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 122,77 m2 wg PN-70/B-02365
  • 128,25 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 301 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,99 m (7,24 m z podmurówką)
 • Wymiary domu: 16,43 m x 17,18 m
 • Minimalne wymiary działki: 24,43 (lub 23,43 z luksferami) x 24,18 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,80 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
 • Strop - monolityczny żelbetowy
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 83,8 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 69,0 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 31,80 kWh/(m2 rok)
  (Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2792 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 169 550,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 235 427,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 226 331,00 zł
Realizacja domu pod klucz 461 759,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Parterowy 3 - pliki szczegółowe

Projekt domu Parterowy 3 - pliki szczegółowe - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Parterowy 3 8989 Krzysiek L

2019.08.14 0

Chciałbym zlikwidować w tym projekcie zadaszenie nad tarasem oraz garażem (garaż zrobić płaski) - czy jest taka możliwość i czy te dwie zmiany obniżyłyby koszty budowy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Taką zmianę jak najbardziej można wprowadzić, ale dosyć dzieżko ocenić czy obniży ona znacząco koszty budowy, bo dachy płaskie wymagają zastosowania innej technologii, która jest dosyć kosztowna. MG
Projekt domu Parterowy 3 8828 Aleksandra

2019.05.24 0

Ciekawy projekt niedużego domku, oby powstawało więcej takich :)

Projekt domu Parterowy 3 8808 Marlena

2019.05.13 5

Fajny projekt, mimo, że z zewnątrz taki niepozorny, to wizualizacje wnętrza mnie przekonały nas z mężem i za jakiś miesiąc zaczynamy budowę :))

Projekt domu Parterowy 3 8680 Kasia U

2019.02.13 1

Witam, Zastanawiam się nad projektem parterowy 3 albo willa Parkowa 5. Szukam czegoś pomiędzy i lepiej jest powiększyć dom czy go zmniejszyć? Która zmiana jest mniej radykalna ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Pani Katarzyno, Patrząc na kwestię ilości zmian w projekcie, to jak powiększenie, tak i pomniejszenie wymaga podobnych nakładów pracy :) Proponuje bardziej skupić się na odpowiadającym pani potrzebom układzie pomieszczeń. MG
Projekt domu Parterowy 3 8577

2018.11.06 1

Witam, 1. Czy istnieje możliwość zmiany stropu żelbetowego na wiązary? Nie potrzebujemy poddasza użytkowego, jedynie jakieś dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych rzeczy? 2. Czy istnieje wariant projektu poszerzony o 1m jak w przypadku projektu parterowy 4? 3. Czy istnieje możliwość przeniesienia kominka na ścianę z TV?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie, Wszystkie wymienione zmiany są jak najbardziej możliwe do wprowadzenia, ale w celu uzyskania dokładnej wyceny i ustalenia szczegółów, bardzo proszę o bezpośredni kontakt mailowy z pracownią: [email protected] MG
Projekt domu Parterowy 3 8339

2018.04.04 2

Witam, czy na strychu udało by się zrobić pokój może dwa i łazienkę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie, jest możliwość, aby powstały tutaj dwa niewielkie pokoje i mała łazienka. Ewentualnie dla wygody można np. dach podnieść o jeden pustak. MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 6 opinii.

Podobne projekty


Doskonały
Doskonały 2
Jedyny
Parterowy
Parterowy 2
Parterowy 4
Uroczy
Wyjątkowy 2
Wyjątkowy 3

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.