Pakiet wentylacja mechaniczna i kominek DGP

470

Aby zapewnić Państwu jak najpełniejszy produkt postanowiliśmy stworzyć możliwość zamówienia do każdego zakupywanego domku projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz ogrzewania kominkowego z dystrybucją gorącego powietrza. Projekt można zamówić do każdej wersji domu - niezależnie od wariantu.

Projekt wentylacji mechanicznej jest dostępny w każdym domu o powierzchni powyżej ca. 60 m2, natomiast projekt ogrzewania kominkowego przewidzieliśmy dla każdego domu z naszej oferty.

Projekt wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego jest sprzedawany w pakiecie "Wentylacja mechaniczna i kominek DGP". Do zamówionego projektu dodawany jest w dwóch dodatkowych teczkach.Pakiet Wentylacja mechaniczna i kominek DGP składa się z: rzutów rozprowadzenia instalacji wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego, opisu technicznego i obliczeń, specyfikacji materiałowej. 

Aby zamówić "Pakiet Wentylacja mechaniczna i kominek DGP" zawierający projekty wentylacji z rekuperacją i ogrzewania kominkowego należy w formularzu zamówienia projektu w komentarzach napisać że zamawiają także Państwo "Pakiet Wentylacja mechaniczna i kominek DGP".

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła:

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ze zużytego powietrza stanowi nowoczesne i wysoce energooszczędne rozwiązanie problemu wentylacji w domu. Zamiast klasycznej wymiany powietrza w pomieszczeniach za pomocą przewodów wentylacyjnych grawitacyjnych w kominach stosujemy instalację rurową doprowadzającą świeże powietrze do pomieszczeń i usuwającą zużyte powietrze, jednocześnie odzyskując dużą część energii cieplnej ze zużytego usuwanego powietrza za pomocą rekuperatoraRekuperator (wymiennik ciepła) zamontowany w obsługującej wszystkie pomieszczenia domu centrali wentylacyjnej gwarantuje obniżenie strat ciepła wentylacyjnego do 35-40%. Rekuperator zapewni skuteczną wymianę powietrza oraz jego cyrkulację w całym budynku. Może współpracować z gruntownym wymiennikiem ciepła (wstępne podgrzanie świeżego powietrza ciepłem ziemi - umożliwiające dodatkową 5-7% oszczędność na stratach ciepła).

Dobrze zaprojektowana i wykonana wentylacja z rekuperacją zapewni inwestorowi oszczędność energii grzewczej na poziomie do 40%, a dodatkowo podniesie zdecydowanie komfort użytkowania budynku (wrażenie dostarczenia świeżego powietrza bez konieczności uchylania okien czy przewietrzania). W naszym pakiecie pokazujemy w załączniku przykładowy projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją, który umożliwi Państwu zapoznanie się z zasadą pracy takiej instalacji. Dodatkowo do naszych Projektów można zamówić pakiet "Wentylacja mechaniczna i kominek DGP" zawierający projekt wentylacji mechanicznej dla konkretnego zakupionego modelu domu. Pakiet zawiera projekt ogrzewania kominkowego i (dla większości projektów) Projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W pakietach rozszerzających projekt o wentylację mechaniczną zastosowaliśmy system wentylacji współpracującej z nami firmy White Moose. Projekt wentylacji stanowi podstawę do wykonania przez tą firmę oferty na wykonanie samej instalacji na budowie.

Kontakt do firmy White Moose:

Ul. Pomorska 3/39
08-110 Siedlce
Tel. 537-477-778
biuro@whitemoose.com.pl, www.whitemoose.com.pl

Zalety wentylacji mechanicznej:

  • efektywny odzysk ciepła,
  • filtracja nawiewanego powietrza z kurzu i pyłków wywołujących alergie,
  • komfortowa wentylacja, brak przeciągów,
  • stałe doprowadzenie świeżego powietrza,
  • obniżenie kosztów ogrzewania zimą,
  • eliminacja zawilgocenia pomieszczeń wywołującego rozwój grzybów i pleśni,
  • latem umożliwia obniżenie temperatury i wilgotności wewnątrz domu.

Wentylacja White Moose oprócz zalet wymienionych wcześniej zastosowanie rozwiązania White Moose nie wymusza na inwestorze zwiększania nakładów finansowych związanych koniecznością montowania sufitów podwieszonych, dużych szachów wentylacyjnych co wymusza zwiększenie wysokości i gabarytów domu.
System rozprowadzenia rur TuboFlex pozwala na rozprowadzenie zarówno powietrza nawiewanego jak i wywiewanego bez zmian konstrukcyjnych w podłogach i ścianach budynku. TuboFlexy zapewniają nam także odpowiednią akustykę wentylacji.

Zamawiając pakiet wentylacja mechaniczna warto pomyśleć o zamówieniu pakietu charakterystyki energetycznej. Zmiana tej instalacji powoduje zmianę energooszczędności projektu.

Schemat instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją i gruntowym wymiennikiem ciepła:

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem

Inwestor, w "Pakiecie Wentylacja" otrzymuje od naszej pracowni Projekt, a następnie firma White Moose zapewnia:

  • projekt wentylacji mechanicznej dla danego budynku,
  • bezpośredni kontakt z osobistym doradcą technicznym White Moose,
  • montaż, rozruch systemu oraz obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Ogrzewanie kominkowe

W dziewięćdziesięciu kilku procentach w nowoprojektowanych domach buduje się kominek który jest najważniejszym elementem dekoracyjnym salonu. Takie rozmieszczenie i wybór kominka otwartego zapewnia nam dogrzanie tylko jednego pomieszczenia. Co więcej, przy kominku z otwartą komorą spalania nie mamy kontroli nad spalaniem i duże ryzyko pożaru.
Decydując się na kominek z żeliwnym wkładem kominowym możemy zapewnić ogrzanie wielu pomieszczeń, kontrolę spalania, dużą sprawność, a także oszczędności w ogrzewaniu. Powietrze ogrzane przez wkład kominkowy może być rozprowadzane do innych pomieszczeń, zarówno w sposób grawitacyjny jak i wymuszony (DGP - dystrybucja gorącego powietrza).

Kryterium wyboru jest w tym przypadku dość klarowne, jeśli chcemy ogrzać powierzchnię nie większa niż pomieszczenie, w którym znajduje się kominek i pokoje sąsiadujące, powinniśmy zdecydować się na układ z grawitacyjnym obiegiem powietrza. Gorące powietrze (lżejsze od chłodnego) będzie przemieszczało się ku górze do komory grzewczej i do przewodów grzewczych na zasadzie tzw. wyporu termicznego. 
Dla większych budynków systemy wymuszone dają dużo większe możliwości w porównaniu do układów grawitacyjnych. Zwiększony zasięg instalacji zapewnia dogrzanie poprzez szereg kanałów poszczególnych pomieszczeń domku.

W Pakiecie Energooszczędnym zamieściliśmy przykład projektowy ogrzewania z DGP, połączonego z instalacją wentylacji mechanicznej. Ponadto, do każdego projektu można zamówić pakiet "Wentylacja mechaniczna i kominek DGP", w którym znajduje się projekt ogrzewania kominkowego do zakupionego modelu domu.

Przykład ogrzewania kominkowego

Kominek DGP