Pakiet płaszcz wodny

470

Płaszcz Wodny staje się coraz bardziej popularnym sposobem ogrzewania domu, ponieważ jest jednym z najtańszych dostępnych obecnie źródłem energii. Płaszcz wodny daje niezależność od dostaw gazu, oleju, czy paliwa stałego i jest ekologiczny.

Inwestycja w płaszcz wodny zwraca się po 6-7 latach, a okres bezawaryjnej eksploatacji kominka to 18-20 lat. 

Pakiet Kominek z Płaszczem Wodnym wraz z projektem domu jest jednocześnie punktem wyjściowym do wykonania oferty na wykonanie gotowej instalacji.

Pakiet Płaszcz Wodny kosztuje 399 zł. Pakiet wysyłamy wraz z projektem architektonicznym domu. Dodatek do projektu Kominek z Płaszczem Wodnym można również zamówić osobno (przedpłata przelewem).

Kominek z płaszczem wodnym – zanim dokonamy wyboru

Na każdym etapie inwestycji musimy odpowiedzieć sobie na różne pytania. Jest wiele rozwiązań dla przyszłych posiadaczy kominków. Dla domów jednorodzinnych rekomendowane są właśnie kominki z płaszczem wodnym lub kominki DGP.

Zanim jednak zdecydujemy czy kominek z płaszczem wodnym jest dobrym rozwiązaniem należy przyjrzeć się wszystkim aspektom technicznym. Warto porozmawiać z producentem, który udostępni niezbędne informacje związane z serwisem i okresem gwarancji kominka z płaszczem wodnym. Można rozważyć zlecenie montażu kominka z płaszczem wodnym jednej firmie, która przeprowadzi nas przez montaż i wykonanie obudowy.

Płaszcz wodny

Kominek z Płaszczem Wodnym – zalety

  • Płaszcz wodny umożliwia ograniczenie wydatków na ogrzewanie.
  • Ekonomicznie i skutecznie ogrzewa pomieszczenia.
  • Przyjemny widok ognia w kominku.
  • Możliwość połączenia kominka z płaszczem wodnym w jednej instalacji z kotłem gazowym lub olejowym - przydatne w czasie niskich temperatur.
  • Zdolność do ogrzania nawet do 400 m2.

Kominek z Płaszczem Wodnym – minusy

  • Brak możliwości samodzielnego montażu (skomplikowana instalacja).
  • Należy czyścić komorę spalania – usuwać popiół – pracochłonny proces.
  • Nie można używać mokrego drewna, więc potrzebne nam będzie dodatkowe pomieszczenie do składowania suchego drewna.

Jaki wybrać kominek z płaszczem wodnym?

Wielu producentów oferuje ciekawie rozwiązany kominek z płaszczem wodnym. Warto przyjrzeć się ich ofercie i wybrać ten kominek z płaszczem wodnym, który najbardziej spełnia oczekiwania. Każdy producent zadbał o detale w wykończeniu, więc można wybrać ten odpowiadający najbardziej naszemu stylowi.

Miłośnicy kominków z płaszczem wodnym nie wyobrażają sobie lepszego widoku w zimowy wieczór niż palące się drewno w kominku.