Pakiet kominek z DGP

399

OGRZEWANIE KOMINKOWE

 

W dziewięćdziesięciu kilku procentach w nowoprojektowanych domach buduje się kominek który jest najważniejszym elementem dekoracyjnym salonu. Takie rozmieszczenie i wybór kominka otwartego zapewnia nam dogrzanie tylko jednego pomieszczenia. Przy kominku z otwartą komorą spalania nie mamy kontroli spalania i duże ryzyko pożaru. Decydując się na kominek z żeliwnym wkładem kominowym możemy zapewnić ogrzanie wielu pomieszczeń, kontrolę spalania, dużą sprawność, a także oszczędności w ogrzewaniu. Powietrze ogrzane przez wkład kominkowy może być rozprowadzane do innych pomieszczeń, zarówno w sposób grawitacyjny jak i wymuszony (DGP - dystrybucja gorącego powietrza).

 

Kryterium wyboru jest w tym przypadku dość klarowne, jeśli chcemy ogrzać powierzchnie nie większa niż pomieszczenie, w którym znajduje się kominek i pokoje sąsiadujące, powinniśmy zdecydować się na układ z grawitacyjnym obiegiem powietrza. Gorące powietrze (lżejsze od chłodnego) będzie przemieszczało się ku górze do komory grzewczej i do przewodów grzewczych na zasadzie tzw. wyporu termicznego. Dla większych budynków systemy wymuszone dają dużo większe możliwości w porównaniu do układów grawitacyjnych. Zwiększony zasięg instalacji zapewnia dogrzanie poprzez szereg kanałów poszczególnych pomieszczeń domku.

 

W Pakiecie Energooszczędnym, we współpracy z firmą POLCRAFT - producentem systemów ogrzewania kominkowego - zamieściliśmy przykład projektowy ogrzewania z DGP, połączonego z instalacją wentylacji mechanicznej. Ponadto, do każdego projektu można zamówić "Pakiet Wentylacja i Kominek", w którym znajduje się projekt ogrzewania kominkowego do zakupionego modelu domu.

 

Przykład ogrzewania kominkowego firmy POLCRAFT:

 

Inwestor, w "Pakiecie Kominek" otrzymuje od naszej pracowni Projekt, a następnie firma POLCRAFT zapewnia:

  • projekt ogrzewania kominkowego dla danego budynku
  • bezpośredni kontakt z osobistym doradcą technicznym POLCRAFT
  • montaż, rozruch systemu oraz obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.