Pakiet klimatyzacja w domu

470

Do każdego naszego projektu możecie Państwo teraz zamówić projekt domowej klimatyzacji.

Projekt instalacji klimatyzacji przewidzieliśmy dla każdego projektu z oferty, jednak ze względów ekonomicznych odradzamy go raczej Klientom zamawiającym najmniejsze domki z naszej oferty, o powierzchni 50-60 m2.

Instalacja klimatyzacji w domu według naszego projektu przewiduje kilka jednostek wewnętrznych, nawiewających powietrze, oraz jednostki zewnętrzne.

Całość zaprojektowana jest w zwielokrotnionym układzie "split"  lub "multisplit".

Klimatyzacja w domu

Klimatyzację proponujemy w częściach dziennych domów, w pomieszczeniach takich jak salon, jadalnia, hol, oraz  w pomieszczeniach domowników, czyli sypialniach.

W sypialniach proponowane są specjalne klimatyzatory z funkcją wymiany powietrza z pomieszczenia na powietrze z zewnątrz, oraz nawilżania go, dzięki czemu powietrze, szczególnie podczas snu, nie jest przesuszone. Dodatkowo klimatyzatory w sypialniach pracują niemal bezgłośnie.

Klimatyzacja do domu

Projekt klimatyzacji przewiduje obliczenia zapotrzebowania mocy klimatyzatorów dla schłodzenia danej kubatury, przy uwzględnieniu naturalnego układu lokalizacji budynku względem stron świata - takiego jak na sytuacji projektu domu. Chodzi tutaj oczywiście o operowanie światła słonecznego.

Nie wszyscy wiedzą o dodatkowej zalecie klimatyzatorów, jaką jest pełnienie przez nie funkcji pompy ciepła.

Klimatyzacja w domu może służyć do ogrzewania wnętrza! W okresach przejściowych, między zimą a latem, na jesień i wiosnę, gdy nie mamy włączonego centralnego ogrzewania, ale odczuwamy chłód, możemy korzystać z klimatyzatorów, jako podgrzewaczy powietrza.

Zatem instalacja klimatyzacji nie tylko może chłodzić i zapewniać komfort mieszkania w letnie upały.

W naszych projektach zastosowaliśmy osprzęt instalacyjny firmy Mitsubishi - jednostki zewnętrzne i wewnętrzne.

Części obliczeniowa, zapotrzebowania wymian powietrza, mocy, część rysunkowa jest tutaj uniwersalna. Urządzenia można stosować zamiennie innych popularnych firm na rynku.

Poniżej, w załączniku przedstawiamy przykładowy opis projektu instalacji klimatyzacji, oraz przykładowy rzut schematu instalacji klimatyzacji  w formacje pfd - do pobrania:

Pobierz przykładowy opis instalacji klimatyzacji

Pobierz przykładowy schemat instalacji klimatyzacji