MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Oskar

Pow. użytkowa: 137.78 m2   /   Koszt realizacji: 326 178 zł
Projekt domu Oskar - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2850 zł 2280 zł


Projekt domu Oskar to budynek jednorodzinny dla 4-5osobowej familii. Parterowy domek z poddaszem użytkowym, rozwiązany na prostokątnym rzucie i przekryty symetrycznym dachem. Bryła budynku jest proporcjonalna i bliska skali człowieka. Właściwe proporcje, oszczędna forma i dopracowane nowoczesne detale dają bardzo estetyczny wygląd Oskara. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji, budynek będzie łatwy i niedrogi w budowie. Zarówno jego sylwetka, jak i układ pomieszczeń w środku rozwiązano optymalnie. Do domu wchodzimy przez delikatny frontowy podcień wejściowy. Elewację frontową dekoruje lukarna z podwójnym oknem doświetlającym klatkę schodową. Od strony elewacji ogrodowej - z tyłu i z boku domu z kolei, zaprojektowano ładne przeszklone wyjścia na narożny taras. Wnętrze podzielono na część dzienną na parterze (nie licząc dodatkowego pokoju – gabinetu, lub sypialni gościnnej), oraz sypialnie na poddaszu. Połączono przestrzennie salon z jadalnią, oraz kuchnię i częściowo otwarty holl z widocznymi reprezentacyjnymi schodami. Jednoprzestrzenna część dzienna jest dzięki temu wyjątkowo duża. W salonie znajduje się kominek i ściana telewizyjna. Na parterze domu Oskar dodatkowo znalazł swoje miejsce przedsionek z szafami, kotłownia, oraz dodatkowy pokój i łazienka z natryskiem. Na poddaszu mieszczą się trzy bardzo ładne sypialnie, oraz duża łazienka. Sypialnie dziecięce mają wbudowane szafy, a sypialnia rodziców obszerną garderobę. Oskar to energooszczędny, prosty w budowie, ekonomiczny dom, który będzie służył każdego rodzinie przez wiele lat. Jego wielkość jest optymalna – nie jest za duża ani zbyt mały – po prostu w sam raz. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu domu Oskar.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 534 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 98,96 m2
  • z podcieniami 100,98 m2
 • Powierzchnia całkowita: 171,42 m2
 • Powierzchnia netto: 141,45 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 137,78 m2 wg PN-70/B-02365
  • 141,45 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 174,3 m2
 • Nachylenie dachu: 42 stopnie
 • Wysokość budynku: 8,31 m (8,56 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 11,66 m
 • Długość budynku: 8,66 m
 • Min szerokość działki: 19,66 m
 • Min długość działki: 16,66 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 i 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 89,5 kWh/(m2)
 • Ek - 88,1 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 62,95 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 73,45 kWh/(m2)
 • EUco - 33,26 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2280 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 106 358,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 163 800,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 163 178,00 zł
Realizacja domu pod klucz 326 178,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Oskar - plik szczegółowy

Oskar - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Oskar 5347 ZS

2014.01.14 1

Diękuje za odpowiedź i jakie to będą koszty tej dopłaty do projektu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Koszty dopłaty za zmiany do projektu typowego podajemy drogą mailową: [email protected] MG
Projekt domu Oskar 5346 ZS

2014.01.12 1

czy przewidziano w tym domu podpiwniczenie a ogólnie to piekny dom.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Ten dom zaprojektowano bez podpiwniczenia, ale można u nas w pracowni za dopłatą do projektu standardowego zamówić wersję z piwnicą. Dziękujemy za miłe słowa. MG :)
Projekt domu Oskar 4747 Szymek

2013.11.18 1

Bardzo fajny projekt , czy można dostawić przy jadalni ogród zielony , taki ze szklanych elementów , czy będzie pasować? Jak zadaszyć ten ogródek?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Szymku. Tak oczywiście , że można dostawić szklany ogródek zielony . Można zrobić zadaszenie również z elementów szklanych , lub przedłużyć dach w tym miejscu i w nim zrobić okna dachowe. Oba rozwiązania będą pasować do bryły budynku.
Projekt domu Oskar 4746 Magda Janik

2013.11.17 0

Czy mozna zrezygnować z tych dwóch okien co sa w jadalni i w pokoju dziennym i zamiast tego zrobić wykusz?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Magdo można tak zrobić , należy wtedy doprojektować podciąg na którym postawi się słup , który jest na poddaszu. To może być bardzo ciekawe rozwiązanie , bo nad wykuszem można dodatkowo zrobić balkon z wejściami do dwóch sypialni . MG
Projekt domu Oskar 4745 J.T

2013.11.12 0

Witam i mam pytanie , czy macie Państwo wersję z garażem na dwa samochody , bo tylko garażu mi brakuje reszta super?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Nie posiadamy obecnie takiej wersji , ale za dopłatą do projektu podstawowego można u nas zamówić wersję z garażem na dwa samochody. Szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] . MG:)
Projekt domu Oskar 4166 Iwona W.

2013.07.11 1

Witam . Mam pytanie , bo przeglądam galerie waszych domków i bardzo mi się podobają , ale już którys z kolei kuchnię ma nie od wejścia . W Oskarze to samo , ale i tak mi się podoba .Czy można przeprojektować domek tak , żeby ta kuchnia była od frontu- czy wyrażacie zgodę na takie zmiany

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Iwono. Tak wyrażamy bezpłatną zgodę na takie zmiany . Jeśli chodzi o Pani pierwsze pytanie to trendy są różne. Jedni Klienci wolą kuchnie od przodu domu , a inni wolą właśnie kuchnię po drugiej stronie domu , ale oczywiście można to tak przeprojektować , aby ta kuchnia w Oskarze była od frontu. MG :)
Projekt domu Oskar 4169 Ewa

2013.07.11 6

mam pytanie , czy ten można wybudować z dopłaty nf40 , bo bardzo nam się podoba i chcemy go zamówić.Ewa

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Ewo. Dom ma prostą , zwartą bryłę , dobre ocieplenia , które w łatwy sposób można dostosować do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Oskar 4170 Zofia

2013.07.07 1

Mam pytanie , jakie ogrzewanie jest w tym domu , pytam bo u nas na działce nie ma gazu i co wtedy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Zofio. W standardowych projektach , przewidziano ogrzewanie na piec gazowy. Jeśli na działce nie ma gazu , to można zakupić w naszej pracowni gotowy pakiet dla kotłowni na paliwo stałe . W tym domu kotłownia choć nie za duża , pomieści nie duży kocioł na paliwo stałe. Szczegółowe informacje podajemy mailowo lub telefonicznie. MG :)
Projekt domu Oskar 4165 Rysiek Woliński

2013.07.05 1

Czy można w Oskarze zamontować solary ? Jakie jest ogrzewanie tego domu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. W naszych domach w standardzie przewidziano ogrzewanie na piec gazowy. Można w naszej pracowni dokupić gotowe pakiety na przykład na ogrzewanie dla kotłowni na paliwo stałe . Można również zastosować panele solarne o , które Pan pyta. Dom ten posiada prosty dach o optymalnej powierzchni na której można bez problemu zamontować instalację solarną . Jeśli orientacja domu na działce utrudni korzystne działanie paneli słonecznych , wówczas montujemy je na odrębnym stelażu. MG :)
Projekt domu Oskar 3787 gość

2013.01.25 0

Witam, oszczędny to ten dom w kosztach nie jest - 320 tys netto. Raczej to nie jest realna kwota . Czy ktoś robił już podejście do wyceny rzeczywistych kosztów budowy? Zgadzam się że po wybudowaniu natomiast będzie energooszczędny.

Odpowiedź MG Projekt
Witam . To jest koszt z kosztorysu inwestorskiego w Normie , dla średnich cen , przy założeniu budowy systemem gospodarczym . MG
Projekt domu Oskar 3499 Natalia Romas

2012.12.03 2

Witam, chciałam się zapytać autora czy wyrazi zgodę na podniesienie domu o 1 pustak, i czy jest to możliwe? Ten dom to istna perełka, potwierdzenie że małe detale bardzo się liczą. Gratuluję pomysłu.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Oczywiście - można ten domek podnieść o jeden pustak - jak rozumiem , chodzi pewnie o ściany kolankowe na poddaszu . Dziękujemy z miłe słowo o projekcie . Nam też się podoba , bo jest prosty , ale ma w sobie coś miłego :) MG
Projekt domu Oskar 3250 Grzegorz

2012.10.22 1

Ładny projekt, kotłownia na jaki rodzaj ogrzewania jest zaprojektowana?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Grzegorzu. W wersji podstawowej przewidziano kotłownię na piec gazowy . W tym domu kotłownia ma optymalną wielkość , aby przystosować ją na kocioł na paliwo stałe. Można w naszej pracowni dokupić gotowy pakiet na kotłownię na paliwo stałe, a na naszej stronie: http://www.mgprojekt.com.pl/oskar , w dziale "Dodatki do projektu" można opcjonalnie wybrać inne pakiety na ogrzewanie tego domu. MG :)
Projekt domu Oskar 3251 Mirka

2012.10.22 1

Witam, czy pracownia posiada wnętrza do tego projektu? Ciężko mi wyobrazić sobie tą pustkę nad jadalnią? Mirka

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Mirko. Dom "Oskar" jest jeszcze w kategorii "Supernowość" , więc na bieżąco uzupełniamy dodatki do domów z tej kategorii , w tym wizualizacje wnętrz. Prosimy o wyrozumiałość , gdyż wkrótce pojawią się na naszej stronie. MG :)
Projekt domu Oskar 3175 Jola

2012.10.12 1

Bardzo ładny projekt. Prosty i funkcjonalny, ładny taras. Też zamierzam kupić , ale chciałam taras zadaszyć? Czy to też może zrobić MG? Jola

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Jolanto , można oczywiście zadaszyć taras w tym projekcie - to nie jest trudna przeróbka . Projektant adaptujący dom do Pani działki z pewnością poradzi sobie z taką modyfikacją projektu ( dajemy bezpłatną zgodę na wszelkie zmiany ) . Przeróbkę możemy wykonać też my w naszej pracowni - za dodatkową opłatą . Jeśli byłaby Pani zainteresowana prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny . Zapraszamy ! MG
Projekt domu Oskar 3091 Marta Leniewska

2012.10.02 1

Bardzo podoba mi się ten projekt . Mam pytanie czy to jest techniczny projekt czy dopiero koncepcja , bo widzę że to nowość . I czy byście dorobili do niego garaż z prawej strony ? Ile trzeba czekać na projekt ? Marta

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Marto , projekt "Oskar" jest projektem technicznym - nie tylko koncepcją , mimo że to nowość w naszej ofercie . Proszę spojrzeć na plik szczegółowy : http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/oskar-plik-szczegolowy-611c8e81a275e8faf6280be378404955.pdf . Termin realizacji zamówienia to 7 dni ( być może kilka dni dłużej z uwagi na to , że to nowość właśnie ) . Czy byśmy doprojektowali garaż - oczywiście możemy , nie ma sprawy . Proszę o kontakt z pracownią - omówimy szczegóły . Zapraszamy ! MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 15 opinii.

Podobne projekty


Bryza 3
Iskierka
Kajtek
Klif
Michałek
Na wspólnej
Poziomka
Radosny
Sosenka 5

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.