MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Orlik

Pow. użytkowa: 128.3 m2   /   Koszt realizacji: 329 286 zł
Projekt domu Orlik - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2990 zł 2392 zł


 

Projekt domu Orlik to uroczy domek jednorodzinny, przeznaczony dla 4-5 cioosobowej rodziny. Orlik jest domkiem jest parterowym z poddaszem użytkowym, zbudowanym na planie zbliżonym do kwadratu. Przekryty został dwuspadowym dachem z lukarnami. Ma dobudowany garaż również przekryty dwuspadowym dachem. Prostą tradycyjną bryłę budynku wzbogacają dodatki: przedsionek wejściowy z zadaszonym podcieniem wspartym na dwóch kolumnach, trójkątne lukarny z dużymi oknami od frontu i od ogrodu, ciekawy wykusz jadalni połączony z podcieniem salonu i częściowym zadaszeniem tarasu ogrodowego. Całość bryły, jej detale, materiały i kolorystyka tworzą udaną pasującą do siebie całość. Wnętrze Orlika  podzielono na część dzienną i gospodarczą na parterze i sypialnie na poddaszu. Jednoprzestrzenne wnętrze połączonych: salonu, jadalni i holu z ładnymi schodami tworzą część dzienną domowników. Zalicza się do niej trochę odcięta od salonu kuchnia ze spiżarnią  (można ją łatwo połączyć z jadalnią wykonując otwór w ścianie). Na parterze zaprojektowano dodatkowy pokój – sypialnię lub gabinet, łazienkę, kotłownię i garaż. Na poddaszu  umieszczono trzy sypialnie – dwie równej wielkości dziecięce, oraz większą sypialnię rodziców. W pokojach zaprojektowano miejsca na duże szafy wbudowane. Pokoje są na tyle proporcjonalne, że można spróbować również wydzielić z nich garderoby. Wnętrze poddasza dopełnia piękna, dobrze oświetlona  łazienka.  Nad poddaszem mieszkańcy mają jeszcze do dyspozycji spory strych – bardzo przydatny w niewielkim domu. Orlik jest świetną propozycją na nieduży, energooszczędny, tani w budowie i utrzymaniu dom, w którym jest wystarczająco dużo przestrzeni i pomieszczeń dla rodziny z dwójką-trójką dzieci.  Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 652 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 123,60 m2
 • Powierzchnia całkowita: 198,58 m2
 • Powierzchnia netto: 131,92 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa: 128,30 m2
 • Powierzchnia dachu: 231,48 m2
 • Nachylenie dachu: 42, 45 i 30 stopni
 • Wysokość budynku: 8,54 m (8,80 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 13,05 m
 • Długość budynku: 10,88 m
 • Min szerokość działki: 21,53 m
 • Min długość działki: 19,09 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,60 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: Teriva
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2392 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 135 144,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 190 530,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 138 756,00 zł
Realizacja domu pod klucz 329 286,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Orlik - plik szczegółowy

Orlik - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Orlik 5435 Arek i Wiola

2013.10.13 4

Piękny i taki oryginalny ale czy można przesunąć wc i spiżarkę do ściany przy jadalni, bo zależny nam aby kuchnia miała okno i to duże od frontu?Czy pracownia robi taką zmianę i za ile?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak robimy takie zmiany, a szczegóły realizacji podajemy mailem: [email protected] Swoją droga to dobry pomysł. MG :)
Projekt domu Orlik 5436 Zebek

2013.08.11 1

Czy nad garażem uda się zrobić tarasik?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Zebku. Tak, można zrobić taras nad garażem, trzeba tylko wyrównać poziomy żeby można było wejść na ten taras z sypialni i ewentualnie z łazienki na poddaszu. MG :)
Projekt domu Orlik 3899 madzia123

2013.03.06 1

Ale fajny domek , taki nietypowy. Co tydzięń coś nowego i jak tu wybrać dla siebie coś? Chyba zostaniemy przy tym, w mg długo czeka się na zmiany i zdecydowaliśmy się na gotowca . Sami zmiany zrobimy z naszym projektantem. Czy ktoś buduje już taki dom?????

Projekt domu Orlik 3605 brenda2brenda2

2012.12.17 6

Ale ładne są wnętrza do tego domu - brawo, aż chce się kupić projekt. Gratuluję !!! brenda

Projekt domu Orlik 3480 Marta Grubes

2012.11.29 1

Zastanawiam , czy dostane na budowę tego domu dopłatę z programu, który rusza od przyszłego roku?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Dom ma prostą , zwartą bryłę , dobre ocieplenia , które w łatwy sposób dostosować do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Orlik 3092 Heniek Z

2012.10.02 1

Witam . I dalej nie wstawiliście pliku szczegółowego na stronie :( . A mi się ten domek tak podoba . Bardzo jestem nim zainteresowany . Wstawcie proszę ten plik szczegółowy bo chciałem zobaczyć wymiary domu w środku . Heniek

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Najmocniej przepraszamy . Nastąpiło niedopatrzenie . Oczywiście wstawimy plik szczegółowy na podstronę "Orlika" . MG
Projekt domu Orlik 2892 Beata Sławek

2012.08.21 5

Witam . Czy ktoś buduje ten domek . Jestem bardzo zainteresowane tym projektem i chciałabym coś więcej dowiedzieć się o realnych kosztach . Pytanie do MG Projekt - czy macie rysunki techniczne do tego projektu , bo nie widzę na stronie . Wszędzie są , a w tym projekcie nie ma ..

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Rzeczywiście - plik szczegółowy nie został wprowadzony na stronię . Dziś do końca dnia zostanie to poprawione . Najmocniej przepraszamy - to przeoczenie . Projekt jest gotowy , można go zamawiać . MG
Projekt domu Orlik 2893 Beata Sławek

2012.08.21 6

A tak w ogóle to chciałam bardzo pochwalić - fantastyczny projekt . O takim marzyłam . Fajnie , że są wizualizacje wnętrz . To bardzo pomaga wyobrazić sobie jak dom wygląda . Ja zmieniłabym tylko trochę wykusz jadalni , żeby nie był taki trójkątny , bo jest nie do końca ustawny . Wyprostowałabym go . Ale z tym chyba nie ma problemu ? Poza tym super - kupuję na pewno :)

Odpowiedź MG Projekt
Dziękujemy bardzo za miłą recenzję :) . Jeśli chodzi o zmianę kształtu wykusza - oczywiście to bardzo prosta zmiana . Wykusz może być prostokątny , bądź oktagonalny - wedle upodobania Inwestora :) .Zapraszamy ! MG
Projekt domu Orlik 2040 Grzegorz Nowak

2012.03.19 0

Domek extra ! Myślę, że to jest ten o którym zawsze marzyłam: niewielki, parterowy z poddaszem. Właściwie do podjęcia decyzji przekonała mnie energooszczędność domu, która umożliwi niewielki koszt wybudowania oraz utrzymania domu.

Ocena 4.9/5 na podstawie 9 opinii.

Podobne projekty


Albatros
Bajkowy
Bajkowy 2
Gagatek
Julka 4
Koniczynka
Leśny Zakątek 2
Radosny z garażem
Zgrabny z lukarnami

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.