MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Optymalny 2

Pow. użytkowa: 115.71 m2   /   Koszt realizacji: 373 397 zł
Projekt domu Optymalny 2 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3290 zł 2632 zł


Projekt domu Optymalny 2 jest wersją wariantową Optymalnego, z dobudowanym do elewacji bocznej garażem jednostanowiskowym. Budynek jest parterowy z poddaszem użytkowym, zaprojektowany na planie prostokąta, przekryty dwuspadowym dachem. Prosta minimalistyczna bryła tworzy spokojną estetyczną architekturę, z nowoczesnymi detalami i materiałami. Elewacje zostały ciekawie urozmaicone: frontowa - podcieniem wejściowym zaakcentowanym dwuspadowym daszkiem, oraz narożnym oknem kuchni; ogrodowa - ładnymi przeszkleniami salonu, oraz narożnym podcieniem osłaniającym część tarasu. Domek, dzięki swojej bezpretensjonalności z powodzeniem wpasuje się w każde otoczenie. Wnętrze domu zaprojektowano z uwzględnieniem podziału na część dzienną na parterze i sypialnie na poddaszu. Na parterze salon, holl i kuchnia tworzą wspólną otwartą przestrzeń, w której znalazło się miejsce na aneks jadalny, kąt na meble wypoczynkowe, ścianę TV i kominek. Wygodne schody, nieco oddzielone od salonu są jednocześnie ozdobą wnętrza. Na parterze przewidzieliśmy miejsce na spiżarnię przy kuchni, dodatkowy pokój ( gabinet lub sypialnię gościnną ), łazienkę i kotłownię, która w funkcjonalny sposób łączy przedsionek z garażem. Kotłownia gazowa, może być łatwo przystosowana do pieca na paliwo stałe. Garaż ma dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu umieszczono trzy wygodne sypialnie z szafami wbudowanymi, garderobę i przestronną łazienkę z oknami połaciowymi nad wanną. Projekt domu Optymalny 2 jest energooszczędny - zastosowano w nim bardzo dobre izolacje termiczne, oraz nowoczesne instalacje i technologie. Sama budowa domu, dzięki nieskomplikowanej konstrukcji, będzie łatwa i niedroga. Późniejsza eksploatacja budynku również będzie tania. Optymalny 2 to dom optymalny :-), w sam raz dla Inwestorów myślących praktycznie, oszczędnie, oraz lubiących nowoczesność osadzoną w tradycyjnej formie. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 641 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 126,84 m2
  • z podcieniami 135,10 m2
 • Powierzchnia całkowita: 189,47 m2
 • Powierzchnia netto: 127,68 m2 + garaż 19,14 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 115,71 m2 wg PN-70/B-02365
  • 127,68 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 202,55 m2
 • Nachylenie dachu: 38 stopni
 • Wysokość budynku: 7,45 m (7,65 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 14,49 m
 • Długość budynku: 9,72 m
 • Min szerokość działki: 21,49 m
 • Min długość działki: 17,72 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 i 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 94,2 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 89,5 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 65,20 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2632 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 119 769,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 177 435,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 195 963,00 zł
Realizacja domu pod klucz 373 397,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Optymalny 2 - plik szczegółowy

Projekt domu Optymalny 2 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Optymalny 2 6103 Mateusz

2015.01.03 0

Witam, nawiązując jeszcze do podniesienia ścianki kolankowej jaki to będzie miało wpływ na więźbę dachowa? Na pewno jętki trzeba będzie dłuższe, ewentualnie trzeba będzie wydłużyć krokwie aby efekt wizualny był ok, a jak to się będzie miało z płatwiami i słupami je podpierającymi? Czy płatwie pozostaną w tym samym miejscu i tylko wystarczy wydłużyć słupy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Mateuszu. W przypadku podniesienia ścianek kolankowych zmianie ulegną tylko słupy, gdyż będą wyższe, pozostała konstrukcja więźby będzie bez zmian. MG :)
Projekt domu Optymalny 2 6058 Marta

2014.11.20 0

Witam, na jaką maksymalnie wysokość mogę podnieść ściankę kolankową aby nie zaburzyć proporcji domu, natomiast zyskać dodatkową powierzchnię poddasza i strychu oraz umożliwić zlokalizowanie wejścia na strych przez poddasze ( najlepiej z korytarza)? Ile metrów2 powierzchni mogę zyskać? Czy jest możliwość zrobienia niewielkiego balkonu z boku budynku ( tam, gdzie zamontowane są okna balkonowe)?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Marto. Jeśli chodzi o wejście na strych po podniesieniu ścianki kolankowej, to i tak będzie tam dość nisko i najlepiej jest z korytarza na piętrze zrobić schody włazowe składane-systemowe. Ściankę kolankową można podnieść na dwa, lub maksymalnie trzy pustaki, a wtedy można zyskać ok. 5-10% więcej powierzchni na poddaszu. Balkon można bez problemu zrobić w miejscu gdzie są okna balkonowe zakończone portfenetrem. MG
Projekt domu Optymalny 2 5896 Sebastian Sobieraj - budowa-Optymalny2.pl

2014.09.13 2

Witam, zapraszam na mojego bloga dotyczącego budowy domu wg projektu Optymalny2 (lustrzane odbicie). Jestem już po zakończonym SSO. W miarę możliwości będę odpowiadał na pytania. Blog dopiero startuje, ale są już pierwsze wpisy. www.budowa-optymalny2.pl Prowadzę również dziennik kosztów, który z czasem opublikuję.

Projekt domu Optymalny 2 5198 marta pieczka

2014.03.08 0

Witam, Mamy lekko pochyłą działkę, czy byłaby możliwość obniżenia poziomu garażu, a tym samym czy schody można by zaprojektować tak, aby z półpiętra wejść na strych???

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie pani Marto. Tak można zastosować zmiany, o których Pani napisała i przeprojektować schody, tak by można było ze spocznika wejść na strych. MG :)
Projekt domu Optymalny 2 4777 Marzena i Tomek

2013.11.12 0

Chcemy zmienić schody i zrobić je w jednym biegu przy salonie , a w ich miejscu przenieść łazięnkę , żeby powiększyć sień i kotłownię . Jak wyjda te schody na górze?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Można tak zrobić i na parterze nie będzie problemu, jednak na górze trzeba zrobić miejsce na te schody i przeprojektować hall i sypialnie . Proponujemy poszerzyć i przesunąć hall i wtedy przesunąć ściany i wejścia do sypialni , a łazienkę przesunąć w miejsce obecnych schodów . Zmniejszy się również garderoba przy sypialni , którą też trzeba przesunąć koło łazienki . MG
Projekt domu Optymalny 2 4775 R.K.

2013.11.10 0

Dom bardzo nam sie spodobał . Jest zgrabny i nowoczesny .Kiedy będzie wersja z garażem podwójnym?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Na razie nie przewidujemy takiej wersji , ale za dopłatą do projektu podstawowego można u nas zamówić ten domek z garażem podwójnym. MG
Projekt domu Optymalny 2 4776 Konrad J.

2013.11.05 0

Witam , czy można zabudowac podcień na tarasie i zrobić ogródek zimowy? Czy pracownia zgadza się na taką zmianę? I czy mozna zrobić szerszy garaż ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Konradzie. Oczywiście można zrobić takie zmiany , o których Pan napisał i wyrażamy na to bezpłatną zgodę . Ogródek zimowy proponujemy zrobić z nowoczesnych zestawów szklanych , aby pasował do całości . MG :)
Projekt domu Optymalny 2 4581 Sabina Kamińska

2013.10.30 2

Witam Bardzo nam się podoba ten projekt tylko mamy wątpliwości odnośnie kotłowni.Ponieważ bedziemy mieć ogrzewanie węglowe chcielibyśmy aby kotłownia znajdowała sie za garażem. Czy jest możliwośc przeniesienia kotłowni do sypialni znajdującej się obok garażu i wejście do niej zrobić przez garaż?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Sabino. Tak oczywiście jest możliwość, aby zrobić taką zmianę o , której Pani pisze. MG :)
Projekt domu Optymalny 2 4327 Małgorzata

2013.08.14 0

Witam My z mężem zamówiliśmy i czekamy na przesyłkę. Robimy adaptację bez zmian , bo nam pasuje projekt. Dziękujemy za miły kontakt z pracownią.

Projekt domu Optymalny 2 4326 Agnieszka Sz

2013.08.13 3

Dzień dobry, Mam pytanie dotyczące postu Pani Małgorzaty. Napisali Państwo, że jeśli podniesie się znacząco ściankę kolankową , to wtedy będzie możliwość wejścia z poddasza na strych ( z sypialni koło schodów ), chciałam zapytać o ile orientacyjnie takie podniesienie podwyższy koszt budowy? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agnieszko. Trudno jest określić taki koszt , bo ceny materiałów budowlanych są różne i wszystko zależy jakich pustaków do podmurowania wykorzystamy . Do tego dochodzi docieplenie i jego grubość , oraz technologia,rodzaj tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Takie dane najlepiej określić może wykonawca. MG:)
Projekt domu Optymalny 2 4161 Misia

2013.07.10 0

Dzień dobry . Mamy problem na działce bo nie ma gazu , czy można zastosować jakieś inne rozwiązanie. Czy można zamontowac solary ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. W tym domu nie ma problemu , żeby zamontować kocioł na paliwo stałe . Kotłownia ma optymalną powierzchnię , więc miejsce jest. Jeśli chodzi o panele słoneczne to także nie ma problemu z zamontowaniem ich na dachu , który jest prosty i jest na nim miejsce o ile lokalizacja domu na działce nie utrudni na wykorzystanie najlepszej wydajności tych paneli. W innym przypadku , panele montuje się na odrębnym stelażu. MG
Projekt domu Optymalny 2 4063 Małgorzata Karcz

2013.06.12 0

Jestem zainteresowana tym projektem ,jaka jest wysokość ścianki kolankowej na poddaszu? Czy w tym projekcie uwzględniono ogrzewanie tradycyjne? Nad garażem jest strych,z której strony można na niego wejść:z łazienki czy ze schodów?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Małgorzato. Dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem. W Optymalnym 2 ścianka kolankowa na poddaszu wynosi 79cm ( jest ona cofnięta w stosunku do ściany parteru - wysokość do murłaty nad ścianą parteru wynosi 55cm ). W projekcie podstawowym przewidziano ogrzewanie C.O. zasilane kotłem gazowym. Można dokupić do projektu pakiet kotłowni na paliwo stałe :http://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-kotlownia-na-paliwo-stale. Strych nad garażem dostępny jest jedynie z garażu , przez schodki drabinkowe . Strych przewidziany jest jako magazyn nad częścią garażową . Jeśli Pani podniesie znacząco ściankę kolankową , to wtedy będzie możliwość wejścia z poddasza na strych ( z sypialni koło schodów ) MG
Projekt domu Optymalny 2 3844 Kamila Kolasa-Osmólska

2013.02.15 0

Witam. Jest szansa zrobienia do tego projektu wizualizacji wnętrz,chodzi mi o taki wirtualny spacer.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Kamilo. Dom nadal znajduje się w kategorii "Supernowości" , które cały czas na bieżąco uzupełniane są przez naszych architektów i grafików . Dlatego prosimy o wyrozumiałość i chwilkę cierpliwości . MG :)
Projekt domu Optymalny 2 3684 Mirka Zyta

2013.01.07 3

Bardzo podoba mi się projekt, czekam z niecierpliwością na rysunki szczegółowe. Kiedy będzie można pooglądać szczegóły?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Mirko. Mamy już rysunki szczegółowe do obejrzenia - Zapraszamy na naszą stronę: http://www.mgprojekt.com.pl/optymalny-2 do działu "Rysunki szczegółowe". MG :)
Projekt domu Optymalny 2 3670 Kamila Kolasa-Osmólska

2013.01.03 0

Czy jest możliwość w tym projekcie aby dachu nad garażem nie było,tylko zrobić na nim taras z wyjsciem z sypialni?

Odpowiedź MG Projekt
Witam Pani Kamilo. Tak można zrezygnować z dachu na rzecz tarasu z wejściem z sypialni . Należy jednak zmianę taką przeprojektować , tak , aby zabezpieczyć garaż przed na przykład zalewaniem , itp. MG :)
Ocena 4.9/5 na podstawie 15 opinii.

Podobne projekty


Albatros
Bajkowy
Bajkowy 2
Julka 4
Koniczynka
Lucky
Nektarynka
Orlik
Spokojny

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.