MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Oliwka 2

Pow. użytkowa: 95.53 m2   /   Koszt realizacji: 294 567 zł
Projekt domu Oliwka 2 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2850 zł 2280 zł


Projekt domu Oliwka 2 to kolejna odsłona projektu Oliwka – tym razem z betonowym stropem nad parterem i ze strychem do adaptacji na poddasze użytkowe. Domek w bardzo łatwy sposób z niecałych stu metrów powierzchni można zwiększyć o niemal 40 procent. Na poddaszu można z powodzeniem zmieścić dwa dodatkowe pokoje oraz łazienkę. Projekt ma wariantowo rozwiązany strych / poddasze : wariant podstawowy Oliwki 2 „A” ma jednoprzestrzenny strych do dowolnego zagospodarowania, a wariant „B” ma poddasze użytkowe składające się z dodatkowych dwóch pokoi z łazienką (dodatkowa powierzchnia poddasza wynosi 34,77 m2). Dom ma bardzo prostą bryłę, zbudowaną na planie prostokąta, przekrytą dwuspadowym dachem. Ciekawie rozmieszone okna, okładziny ścian, podcienie i nisze nadają budynkowi nowoczesnego dynamicznego wyglądu, udowadniając, że parterowy dom może być także ciekawy. Wszystkie potrzebne pomieszczenia znajdują się na parterze : obszerna cześć dzienna, z salonem, holem, aneksem jadalnym i kuchnią, a także trzy sypialnie z łazienkami. Dobre izolacje przegród zwiększają energooszczędność budynku. W połączeniu z wentylacją z rekuperacją dom będzie bardzo oszczędny w przyszłej eksploatacji. W domu można zamienić kocioł gazowy na kotłownię na paliwo stałe. Oliwka 2 to projektu przeznaczony dla rozwojowej rodziny, która będzie być może potrzebowała w przyszłości dodatkowej przestrzeni (poddasza). Ewentualnie jest to propozycja dla inwestorów chcących mieć dodatkową buforową przestrzeń gospodarczą lub magazynową poza pomieszczeniami mieszkalnymi. Oliwka 2 doskonale wpasuje się w każde otoczenie. Projekt nie wymaga dużej działki. Budynek jest bezpretensjonalny, ma logicznie zaprojektowane wnętrze. 

Dane techniczne:
 • Kubatura: 601 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 128,04 m2
  • z podcieniami 137,23 m2
 • Powierzchnia całkowita: 128,04 m2
 • Powierzchnia netto: 98,38 m2 + (* w wersji z poddaszem + 34,77 m2)
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 95,53 m2 wg PN-70/B-02365 (* w wersji z poddaszem + 34,77 m2)
  • 98,38 m2  wg PN-ISO 9836:1997 (* w wersji z poddaszem + 34,77 m2)
 • Powierzchnia dachu: 194,05 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,38 m (6,58 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 14,19 m
 • Długość budynku: 9,76 m
 • Min szerokość działki: 21,19 m
 • Min długość działki: 17,76 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - Teriva
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 90,4 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 67,8 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 62,50 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2280 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 118 051,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 167 622,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 126 945,00 zł
Realizacja domu pod klucz 294 567,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Oliwka 2 - plik szczegółowy

Projekt domu Oliwka 2 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Oliwka 2 6878 Michał Błach

2016.01.03 0

Witam, Projekt jest bardzo interesujący lecz brakuje jednego elementu Czy pojawi się na waszych stronach gotowy projekt "Oliwki" który będzie miał częściowe podpiwniczenie z kotłownią, oczywiście na paliwo stałe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Michale na razie nie planujemy wersji, o której Pan napisał, ale takie zmiany to bez problemu można zrobić przy adaptacji projektu na działkę. My na zmiany w projekcie wystawiamy bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Oliwka 2 6480 Sylwia Dz

2015.05.22 18

Witam, czy w tej wersji projektu jest możliwość powiększenia kotłowni? Chcemy wybudować dom z kotłownią na paliwo stałe, a ta byłaby zdecydowanie za mała, pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Sylwio. Teraz to kotłownię można powiększyć kosztem łazienki, ale można także po prostu ją z boku domu doprojektować i wtedy tą mniejszą łazienkę zlikwidować w tym miejscu, tak by było przejście, a gdyby miała być to zrobić ją wtedy w tej części dobudowanej obok kotłowni. Takie zmiany to bez problemu wprowadza się już na etapie adaptacji domu na działkę, a my wtedy wystawiamy bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Oliwka 2 5597 Janusz

2014.05.05 2

Witam, Jestem zainteresowany tym projektem. Mam kilka pytań co do projektu Oliwka: 1. Czy posiadacie Państwo wariant ze ścianami jednowarstwowymi (bloczki z betonu komórkowego)? 2. Na jaką strefę śniegową i wiatrową jest zaprojektowany dach? 3. Jak interpretować dane techniczne: "Wysokość budynku: 6,38 m (6,58 m z podmurówką)" Czy oznacza to że należy wybrać dodatkowo wariant który się chce przy zamówieniu (ma to wpływ na ewentualne zagospodarowanie poddasza/strychu)? Pozdrawiam, Janusz

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Januszu. Odpowiadamy: 1.Obecnie nie posiadamy gotowego wariantu domku ze ścianami z betonu komórkowego, ale można u nas zamówić takie rozwiązanie, a szczegóły podajemy mailem: [email protected]; 2. W projektach typowych przyjmuje się najczęściej występujące parametry ( strefy ) na terenie Polski, tak żeby projekty nadawały się na jak największym obszarze bez przeróbek. Wtedy projektant od adaptacji projektu na działkę, przystosowuje projekt do panujących warunków na danym terenie; 3.Wysokość budynku 6.38m to jest wysokość podana od poziomu +/-0.00 budynku, czyli dla parteru. W projekcie dodatkowo od poziomu terenu dom jest zaprojektowany na 20cm, czyli od poziomu terenu będzie miał 6.58m ( ale to można zawsze zmienić, tak by pasowało do warunków panujących na działce ). MG :)
Projekt domu Oliwka 2 4834 A.W.

2013.11.24 3

Mamy warunki zabudowy dla naszej działki i wymagane jest ,żeby dach miał kąt od 35 stopni . Czy jest taka możliwość zmiany tego kąta dachu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak jest taka możliwość , aby przeprojektować kąt nachylenia dachu na 35 stopni . Szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] . MG .
Projekt domu Oliwka 2 4677 Ania Miśkiewicz

2013.11.18 4

Witam i chciałam zapytać czy koszty budowy tego domu są realne?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Aniu. Koszty realizacji tego domu pochodzą z kosztorysu projektu ,wykonanego na podstawie katalogów nakładów rzeczowych , z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. W kosztorysie przewidujemy budowę domu metodą gospodarczą , przy średnich cenach robocizny i materiałów. Ogólnie wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona firmie budowlanej). MG :)
Projekt domu Oliwka 2 4678 Norbert Jabłoński

2013.11.17 0

Dom bardzo nam pasuje , ale nie mamy gazu w działce i czy da się zrobić piec na gaz płynny?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Norbercie. Jeśli chodzi o piec na gaz płynny , jest to możliwe , bo wtedy montuje się piec gazowy np: kondensacyjny z zamknięta komorą spalania i tylko tzw. dysze są montowane pod instalację na gaz płynny, ale odradzamy bo koszty eksploatacji domu na takie paliwo w skali roku wyjdą na kilka tysięcy , wiec ten sposób ogrzewania jest bardzo drogi. Proponujemy tańsze rozwiązania na ogrzewanie domu: 1.pompa ciepła; 2.piec na ecogroszek 3.kominek z płaszczem wodnym Może Pan zakupić do projektu podstawowego jeden z dostępnych pakietów na sposób ogrzewania domu do tego projektu. Szczegóły podajemy mailem: [email protected] .MG :)
Projekt domu Oliwka 2 4635 Ula Zielińska

2013.11.13 1

no cudowna ta Oliwka i jest poddasze - super.

Projekt domu Oliwka 2 4833 K.M

2013.11.13 0

Kiedy będzie wersja z garażem?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. W najbliższym czasie nie planujemy wersji tego domu z garażem. Można garaż zaprojektować z boku , przy sypialniach i wtedy zlikwidować okno w łazience. Jeśli miało by być wejście z domu , to wtedy zamiast tej małej łazienki można zrobić wc. Taka zmianę za dopłatą do projektu typowego można u nas zamówić ,a szczegóły realizacji podajemy drogą mailową. MG
Projekt domu Oliwka 2 4626 Maciek

2013.11.12 0

Witam szanowna Pracownię. Nareszcie Oliwka z poddaszem . Ta parterowa bardzo nam sie spodobała , ale brakowało nam właśnie poddasza . Będziemy projekt zamawiać na dniach.

Projekt domu Oliwka 2 4627 Marzena

2013.11.12 1

Bardzo ładna ta Oliwka2 i fajnie że jest poddasze .Mam pytanie , czy mozna zrobić podpiwniczenie na całości , lub cześciowo? Czy pracownia wyraża zgodę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Marzeno. Tak oczywiście , że można zrobić podpiwniczenie na całości , lub częściowe - według uznania. Nasza pracownia wydaje bezpłatną zgodę na takie zmiany. MG :)
Projekt domu Oliwka 2 4628 Wanda

2013.11.12 1

Witam Mam pytanie -czy mozna na poddaszu w tych ścianach szczytowych dodać okna?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Wando. Tak można wstawić w tych ścianach okna , albo jedno większe na ścianę , lub dwa mniejsze. MG :)
Projekt domu Oliwka 2 4629 Hubert Szymański

2013.11.12 0

Mam pytanie , czy schody na górę mozna zamienić , chodzi o to żeby wchodziło się od strony salonu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Hubercie. Tak można odwrócić te schody , aby wejście na poddasze było od strony salonu. Na górze jest miejsce , więc takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 12 opinii.

Podobne projekty


Biedronka
Bonifacy
Dom dla trojga
Kajtek
Oliwka
Perełka
Szpak
Żabka 3
Zosia

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.