MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Nowoczesny 2

Pow. użytkowa: 202.94 m2   /   Koszt realizacji: 435 698 zł
Projekt domu Nowoczesny 2 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3090 zł 2472 zł


Projekt domu Nowoczesny 2 to propozycja dla Klientów lubiących nowoczesną architekturę i niebojących się wyróżnić z otoczenia. Projekt Nowoczesny 2 stworzony został z myślą o Inwestorach ceniących proste, eleganckie rozwiązania. Prostokątna bryła budynku została przekryta  symetrycznym dwuspadowym dachem nad poddaszem. Umiejscowienie okien, elementów okładzin elewacji - wszystkie te elementy skomponowano tak, aby dodać domowi dynamiki. W efekcie prostymi środkami, uzyskano bardzo atrakcyjny wygląd. Wnętrze domu również nawiązuje do tego stylu: jasne, klarowne podziały środka tworzą jednocześnie bardzo ciekawe wnętrze. Jednoprzestrzenny salon z jadalnią połączony z kuchnią, łączy się z holem oddzielonym jednobiegowymi schodami na poddasze. Przejścia, przeszklone powierzchnie otwierające wnętrze na ogród, usytuowanie kominka - wszystko składa się na oryginalność wnętrza. Na parterze zaplanowano jeszcze gabinet i garaż z kotłownią. Na poddaszu natomiast miejsce znalazły: sypialnia rodziców z garderobą i łazienką, oraz sypialnie dzieci z łazienką. Dom Nowoczesny 2 pomimo nietypowych detali ma tradycyjną formę budynku z dwuspadowym dachem - to zaowocuje łatwą i niedrogą budową, oraz bezproblemowym zaakceptowaniem przez urząd wydający pozwolenie na budowę.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 829 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 160,12 m2
 • Powierzchnia całkowita: 281,76 m2
 • Powierzchnia netto: 214,43 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 202,94 m2 wg PN-70/B-02365
  • 214,43 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 240,92 m2
 • Nachylenie dachu: 40 stopni
 • Wysokość budynku: 8,57 m (9,04 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 17,14 m
 • Długość budynku:10,00 m
 • Min szerokość działki: 25,14 m
 • Min długość działki: 17,00 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,77 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe MAX 29 + 15 styropian (lub wełna mineralna)
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 84,9 kWh/(m2)
 • Ek - 68,4 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 60,55 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 69,65 kWh/(m2)
 • EUco - 31,25 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2472 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 142 173,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 221 211,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 214 487,00 zł
Realizacja domu pod klucz 435 698,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Nowoczesny 2 - plik szczegółowy - lustro

Nowoczesny 2 - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Nowoczesny 2 7435 Ewa Nowak

2016.09.06 0

Witam ,jeśli ktoś posiada zdjęcia tego domku prosze o przesłanie [email protected] z gory dziekuje i jezeli jest możliwośc gdzies ogladniecia domu na żywo jestem zainteresowana.

Projekt domu Nowoczesny 2 3965 Wojciech

2013.04.07 1

Jestem w trakcie budowy tego domu. Mam dwie uwagi do projektu: 1. Złe wymiary (za krótkie) belek stropu gęstożebrowego w salonie w miejscu podparcia przy kominku. Proszę poprawić zaoszczędzając następnym inwestorom ok 500zł. 2. Umiejscowienie okna dachowego (potrójnego). Pierwsze okno od wejścia do pokoju jest zaprojektowane tak, że jętki wchodzą w światło okna, uniemożliwiając jego otwarcie. Ta niedogodność powoduje z kolei frustrację investora, który zamówił już okna.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Wojciechu. Dziękujemy za cenne uwagi. Zostało to już zmienione w dokumentacji technicznej .MG
Projekt domu Nowoczesny 2 3594 Barbara

2012.12.17 7

Przeanalizowałam ten projekt pod kątem praktyczności i bardzo podoba mi się prostota rozmieszenia pomieszczeń i wiele innych ciekawych rozwiązań zawiera projekt, lecz moim zdaniem, niepraktycznie umieszczone są schody. Na parterze powinien być wolny dostęp do salonu i kuchni. W tym projekcie spiżarka jest takim pomieszczeniem przejściowym do kuchni więc będzie niefunkcjonalna [mało pomieści]; zaś wejście do salonu za schodami jest niepraktyczne, by wszyscy goście przepychać się będą przy schodach wąskim korytarzem. Gdyby wejście do salonu było przed wejściem na schody - myślę, że ułatwiłoby to dostęp do kuchni i nie kolidowało z przyjmowaniem większej ilości gości.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Barbaro - ma Pani trochę racji . Wymyślając projekt bardziej mieliśmy na uwadze efekt estetyczny ciekawie umiejscowionych schodów , a funkcjonalność komunikacji między holem a kuchnią zeszła tu na bok . Ale spiżarnię można zmniejszyć , zapewniając bezpośrednie połączenie holu z kuchnią . Wejście do salonu musi zostać tam gdzie jest . Chcąc pozostać przy jednobiegowych schodach , przy tej szerokości bryły budynku nie ma innej możliwości . Mozna oczywiście też zacząć zmieniać umiejscowienie schodów : odwrócić kierunek schodów - wówczas przejście pod schodami byłoby przy wejściu do domu ( ale schody nie wyglądałyby tak atrakcyjnie dla osoby wschodzącej z przedsionka ) , przesunąć schody na drugą stronę holu ( na ścianę z garażem i łazienką ) - tylko wówczas trzeba byłoby rozwiązać wejście do łazienki , no i zniknęłyby szafy , kolejne rozwiązanie to rezygnacja z jednobiegowych schodów i zastąpienie ich dwubiegowymi - jak w projekcie "Party" . Także sposobów jest kilka :) MG .
Projekt domu Nowoczesny 2 3489 Magdalena Suska

2012.12.03 2

Ładny projekty, tylko za duży jak dla mnie. Może można go proporcjonalnie pomniejszyć do 140m , żeby nie stracił swojego wyglądu? Magda

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Magdaleno , mamy z tej serii kilka innych podobnych domków , które są jednocześnie mniejsze - może któryś wpadnie Pani w oko . Są to : Prosty , Miejski , Party , Otwarty 3 , Rozsądny . Podaję linki : http://www.mgprojekt.com.pl/prosty , http://www.mgprojekt.com.pl/miejski , http://www.mgprojekt.com.pl/party , http://www.mgprojekt.com.pl/otwarty-3 , http://www.mgprojekt.com.pl/rozsadny . Ewentualnie , jeśli żaden z nich nie jest dobry , to możemy zrobić projekt na Pani zamówienie na podstawie Nowoczesnego , tylko zmniejszony do 140 m2 . Z domkiem "Party" nam się to udało - jest to zmniejszona wersja projektu "Gala" . Aby określić cenę i czas przygotowania projektu - proszę o bezpośredni kontakt z nami ( mail / telefon ) . Zapraszamy :) MG
Projekt domu Nowoczesny 2 3391 Krzysztof Krasnowski

2012.11.08 0

Jezeli chodzi o koszty to nie bedac zozrzutnym w 600.000 mozna sie zamknac, ale nie musi sie to udac:)

Projekt domu Nowoczesny 2 2015 Zonia

2012.03.19 1

Planuję rozpocząć budowę domu za ok. 2 lata. Jestem zaintersowana projektem nowoczesny mg projekt. Odpowiada mi duża otwarta kuchnia z wyspą oraz proste funkcjonalne wnętrze, najbardziej podoba mi się poddasze – 2 duże pokoje dla dzieci,osobna łazienka, oraz osobny pokój z łazienką i garderobą dla mnie i mojego męża :) o tym zawsze marzyłam aby mieć tylko dla siebie łazienkę i garderobę. Niestety jeszcze 2 lata muszę czekac, aby zamieszkac w swoim wymażonym domu :(

Projekt domu Nowoczesny 2 2018 AgataK78

2012.03.14 6

Dom jest naprawdę bardzo ładny! zastnawiam się czy koszty realizacji domu pod klucz nie odbiegają mocno od stanu rzeczywistego. Może ktoś już wybudował nowoczesnego i może podzielić się informacją jak przedstawia się całkowity koszt postawienia domu!!!

Projekt domu Nowoczesny 2 2016 Jaroń777

2012.03.08 0

Witam, jestem szczesliwym posiadaczem domu nowoczesny II. Na razie tylko posiadam projekt, ale zaraz po zalatwieniu calej papierologii zaczynam budowe. Wybierajac dom zalezalo mi na prostej konstrukcji, dachu dwuspadowym oraz duzych i funkcjonalnych pomieszczeniach...nowoczesny 2 taki jest.

Projekt domu Nowoczesny 2 559 555_Agulka

2012.02.09 6

przeglądając oferty projektów różnych pracowni trafiłam na stronę MG Projekt, a następnie na projekt domu nowoczesny 2, który uważam za idealny. Domek jest nowoczesny, duży, przestrony, ale też drogi….:( Ten dom to moje marzenie….:)

Projekt domu Nowoczesny 2 560 Karolw

2012.02.09 0

Nowoczesny jest super odjazdowym domem. Nic bym nie zmieniał w układzie pomieszczeń, dom naprawdę jest trafiony!:) Trzeba przyznać, że ma piękne wnętrze i na zewnątrz jest na czym zawiesić oko. Tyle, że dla naszej nawet czteroosbowej rodziny ponad 200 m2 to zbyt dużo:( Raczej z decyzją kupna projektu poprzestanę na projekcie o nazwie Miejski. Powierzchnia jest mniejsza, a dom również piękny i co najważniejsze utrzymany w tonacji zabudowy nowoczesnej :)

Projekt domu Nowoczesny 2 561 Frania_777

2012.02.09 6

Poszukukiwałam fajnego, prostego ale nowoczesnego domu. Przeglądałam w internecie setki stron aż trafiłam na pracownię MG Projekt. Bardzo spodobał mi się projekt domu Nowoczesny 2….jest taki jaki sobie wymarzyłam. W sumie nic nie zmieniłabym w układzie pomieszczeń…..podoba mi się cały taki jaki jest :))

Projekt domu Nowoczesny 2 2017 Iwonka Ciupa

2012.01.20 0

Dom jest śliczny i ważne że idealny w rozkładzie pomieszczeń dla mojej czteroosobowej rodziny. Obecnie załatwiam papiery i pozwolenia. Strasznie to wszystko wolno idzie, nasze urzędy niestety są bardzo ociężałe w tych sprawach, mam tylko nadzieję, że do wiosny z wszystkim się uporam ;)

Ocena 4.9/5 na podstawie 12 opinii.

Podobne projekty


Jurajski
Nowoczesny
Oszczędny
Otwarty 5
Party
Prosty
Salsa
Viking 3
Viking 4

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.