MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Nektarynka

Pow. użytkowa: 109.19 m2   /   Koszt realizacji: 349 969 zł
Projekt domu Nektarynka - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3290 zł 2632 zł


Projekt domu Nektarynka to śliczny domek jednorodzinny, przeznaczony dla 4-osobowej rodziny, która „rośnie” i może potrzebować z biegiem czasu więcej dodatkowej przestrzeni. Dom jest parterowy, przekryty dwuspadowym dachem, ze strychem do zaadaptowania na poddasze użytkowe – w drugim etapie. Architektura domu Nektarynka jest tradycyjna, nawiązująca do języka detali polskich dworków. Prosta bryła budynku i dobrze dobrane proporcje, dają spokojny i nieprzesadzony efekt. Elewację frontową ozdobiono zadaszeniem nad podcieniem wejściowym, wspartym na dwóch kolumnach. Od strony ogrodu elewację urozmaicają: podcień w narożniku domu, piękne okno z salonu na ogród i fragment elewacji klinkierowej. Wnętrze domu:  wszystkie pomieszczenia zaprojektowano na parterze, a strych przewidziano jako dodatkową przestrzeń do późniejszego dowolnego zagospodarowania. Parter wyraźnie rozdzielono na część dzienną – z  salonem, anaksem jadalnym, holem i kuchnią, oraz część nocną – z trzema sypialniami i łazienką. Dodatkowo jest też część gospodarcza z garażem i kotłownią. Dzięki włączeniu garażu w szerokość części dziennej budynku Nektarynkę można zmieścić na węższej działce niż wiele tego typu domów z garażem dobudowanym z boku.  Pracownia posiada również wersję odbicia lustrzanego projektu domu Nektarynka.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 706 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 166,22 m2
 • Powierzchnia całkowita: 166,22 m2
 • Powierzchnia netto: 114,27 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 109,19 m2 wg PN-70/B-02365
  • 114,27 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 248,14 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 7,08 m (7,38 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 14,07 m
 • Długość budynku: 14,97 m
 • Min szerokość działki: 22,07 m
 • Min długość działki: 22,97 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,60 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - TERIVA
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 79,9 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 79,5 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 48,70 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2632 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 126 281,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 181 707,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 168 262,00 zł
Realizacja domu pod klucz 349 969,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Nektarynka - plik szczegółowy

Projekt domu Nektarynka - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Nektarynka 8236 Tomasz Zajdel

2018.01.02 1

Witam może ktoś podać realne koszty inwestycji na poszczególnych etapach a także kwotę finalną budowy? zastanawiam sie czy dane szacunkowe są adekwatne do rzeczywistości :D

Projekt domu Nektarynka 7533 elzbieta

2016.10.16 0

Witam serdecznie.Na zdjeciach z aranzacji widac ze miedzy kuchnia I salonem jest słup podtrzymujacy stron.Natomiast na rzutach projektu jest tam sciana. Mam nadzieje ze wedle uznania jak kto woli, oddzielic salon od kuchni czy nie?Czy tak jest?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie, Na rzucie jest fragment ściany, ale w wizualizacji pokazujemy że ewentualnie można zostawić słup- taka nasza propozycja do aranżacji wnętrza. Oczywiście to już pozostawiamy do rozwiazania, wedle uznania. MG
Projekt domu Nektarynka 6872 Ewelina Turek

2015.12.30 1

Witam. Mam pytanie do kogoś kto zamieszkuje już ten dom. Czy salon i jadalnia jest wystarczająco duża i przestrzenna? Czy ktoś wybudował się na Podkarpaciu ?

Projekt domu Nektarynka 6734 Aleksander Dybikowski

2015.10.15 0

Witam.Projekt fajny ale nie pasuje mi wykaz materiałów na strop teriva czy jest prawidłowy?według wszelkich kalkulatorów za mało belek i pustaków.Proszę o odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Aleksandrze. Nasz wykaz podawany jest na podstawie kosztorysu z projektu, ale jeśli są jakieś wątpliwości to prosimy o kontakt: http://www.mgprojekt.com.pl/kontakt, a postaramy się pomóc. MG:)
Projekt domu Nektarynka 6709 Agnieszka Wilkońska

2015.09.30 1

Witam, mam pytanie, czy schody wewnątrz domu można by przesunąć do przedsionka albo w jego okolicy? Chciałabym aby wejście było bardziej niezależne w razie jakby kiedyś mieszkał tam ktoś u góry. Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agnieszko. Można schody zrobić z wejściem w sieni, ale wtedy sień trzeba troszkę poszerzyć kosztem pokoju obok. Wtedy na rzucie schody nie będą w poziomie, tylko w pionie, bo trzeba je obrócić o 90 stopni na rysunku, tak by wyjście na górze wyszło mniej więcej pod kalenicą ( tam jest najwyżej i jest najwięcej miejsca na wejście- można też ewentualnie podnieść ściankę kolankową dla wygody wejścia na poddasze ). MG:)
Projekt domu Nektarynka 5453 Mateusz Kowalski

2014.04.15 0

Witam. Mam pytanie do pracowni MG. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość podniesienia domu o o,5 metra i zaprojektowanie na poddaszu 3 średnich pokojów łazienkę garderobe przy jednej sypialni oraz pomieszczenie gospodarcze.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Mateuszu. Tak, po podniesieniu dachu o 0.5m uda się zaprojektować te pomieszczenia, o których Pan napisał. MG :)
Projekt domu Nektarynka 4463 Joanna

2013.09.26 0

Witam! Czy ktoś buduje lub już zamieszkuje ten super domek gdzieś na Śląsku ? :) Proszę o kontakt na mail [email protected] Projekt jest prawie idealny dla nas :)

Projekt domu Nektarynka 4409 Ewa D.

2013.09.18 6

Witam Ja też buduję ten domek na razie mam tylko fundamenty w przyszłym roku dalsza część. Projekt i domek jest super funkcjonalny a zarazem prosty w budowie. Ja też będę robiła mniej okien dachowych, małą łazienkę nie będę robić wcale a na jej miejscu powiększę spiżarnię i kuchnia też automatycznie się powiększy.:))

Projekt domu Nektarynka 4224 Ewelina

2013.07.18 6

Witam, czy konieczne jest montowanie okien dachowych, jeśli na górze planuję tylko strych?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Ewelino. Jeśli planuje pani strych to jak najbardziej można zrezygnować z okien dachowych ( ale z drugiej strony proszę to jeszcze przemyśleć , gdyż okno dachowe chociaż jedno , lub dwa mogą być przydatne do dodatkowego wentylowania - przewietrzania strychu ). MG :)
Projekt domu Nektarynka 3666 Gosia

2013.01.03 1

Witam, razem z mężem poważnie zastanawiamy się nad kupnem projektu Nektarynka, szukaliśmy długo, bardzo długo wybraliśmy Niezapominajkę z garażem 2 ale w ręce wpadła nam Nektarynka i to był strzał w 10! Praktycznie nic nie musimy w nim zmieniać,jednak chcielibyśmy wiedzieć czy istnieje możliwość poszerzenia domu o 1m - przesunąć ścianę tak aby garaż, łazienka, pokój i kotłownia były większe??

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Gosiu. Jak najbardziej można to zrobić . Poszerzenie domu o ~1m od tej strony , nie będzie miało znacznego wpływu - dom nadal będzie atrakcyjny . MG :)
Projekt domu Nektarynka 3532 Biopsik

2012.12.06 7

zastanawiam się nad zakupem projektu, mam pytanie czy można zlikwidować to małe wc ? tylko czy wtedy nie będzie kolejek do toalety? proszę o podpowiedź autora ! mogłabym jej kosztem powiększyć kuchnię? i tak większość czasu z rodzina tam spędzamy

Odpowiedź MG Projekt
Hihi - z tymi kolejkami to Pani dała czadu :) . W domu o tej powierzchni generalnie raczej powinny być dwie łazienki - na przykład tak jak tutaj : łazienka + wc . Ale można łatwo sprawić , że i owca będzie cała i wilk syty . Mianowicie odwrócić wc o 90 stopni , przykleić je do przedsionka , nieco zmniejszyć przedsionek ( o 30 cm ) przesuwając troszkę drzwi wejściowe . Wówczas wc mieści się między przedsionkiem a kuchnią do załamania ściany zewnętrznej , a Pani zyskuje większą o 4 m2 kuchnię . Zmianę można zrobić na budowie , bo jest to tylko przestawienie ścianek działowych :) MG
Projekt domu Nektarynka 3438 Rob rob

2012.11.16 2

Stan obecny zamknął się kwotą 100 tys. Zlikwidowaliśmy spiżarnię (wnekęa zostanie zabudowana do samej góry i będzie służyć za mała spiżarnię), łazienkę na dole zamieniliśmy na małą pralnie + schowek na domowe przybory, poszerzyliśmy schody do 95 cm, podnieśliśmy ściankę kolankowa o 1 pustak, zamurowaliśmy okno w szczycie które jest od północy. Więcej informacji na priv [email protected]

Projekt domu Nektarynka 3363 Rob rob

2012.11.03 5

Obecny stan to koszt 100000 (materiały + majster). Zmiany: 1. Strop monolityczny wylewany z betonu. 2. Zmniejszona liczba okien dachowych. 3. Zmienione okno garażowe z okrągłego na prostokątne uchylne 4. Dach przygotowany pod blachodachówkę wiec liczba krokwi mniesza niż w projekcie 5. Na poddaszu zaprojektowana lazienka i pomieszczenie zwane graciarnia. 6. Słupy przed wejściem i na tarasie zbudowane z cegły silikatki. 7. Zmieniony układ i rozmiar tarasu 8. Podniesiona ścianka kolankowa o jeden pustak. 9. Zmieniony rozmiar okien w kotłownii i łazience na parterze. Dom wbrew pozorom nie jest taki mały, a jesli ktos ma zamiar zagospodarowac poddasze to powierzchnia uzytkowa domu wzrasta prawie do 200m2. Mam bardzo dokładny kosztorys obecnego stanu. Zainteresowanym mogę wysłać na e-mail. Pozdrawiam. na wiosne ciąg dalszy. Pozdrawiam.

Projekt domu Nektarynka 3335 Kamil Będz.

2012.10.29 1

Witam ja też kupiłem Nektarynkę. Dałem do adaptujacego, który był zaskoczony tak starannie przygotowaną dokumentacją. Brawo! Tez będę wprowadzał kosmetyczne zmiany. Ogólnie projekt bardzo fajny i praktyczny.

Projekt domu Nektarynka 3096 Katarzyna Zielińska

2012.10.03 2

My również zaczynamy budowę Nektarynki . Jakby ktoś miał jakieś pytania lub chciał podzielić się swoimi sukcesami ;) - podaję maila : [email protected] . Projekt bardzo nam odpowiada . Na pewno będziemy wykorzystywać częściowo strych na GYM :) . Druga połowa poddasza to będzie magazyn . Kasia

Projekt domu Nektarynka 3050 Mirosława Stawska

2012.10.01 0

Witam wszystkich budujących Nektarynkę. Mam pytanie do Rob Rob. Ile kosztował Cię stan obecny. I jakie zmiany wprowadziłeś ? Pozdrawiam.

Projekt domu Nektarynka 2992 Rob rob

2012.09.22 2

Cześć. Ja buduję dom wg tego projektu z pewnymi zmianami. Jestem na etapie stanu surowego otwartego z odeskowanym i opapowanym dachem. Na wiosnę dalsza cześć budowy.

Projekt domu Nektarynka 2993 Rob rob

2012.09.22 0

Cześć. Ja buduję dom wg tego projektu z pewnymi zmianami. Jestem na etapie stanu surowego otwartego z odeskowanym i opapowanym dachem. Na wiosnę dalsza cześć budowy.

Projekt domu Nektarynka 2890 Share101

2012.08.21 1

Nektarynka to mój numer 1 . Zastanawialiśmy się z mężem jeszcze nad Luną , ale Nektarynka jest trochę większa i ma narożny podcień . Zamierzamy kupić ten projekt . Czy ktoś może buduje ten dom ? Czy macie jakiś kontakt do osób , które kupiły projekt ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Nektarynka to często zamawiany projekt -chociaż dość nowy w naszej ofercie . Nasza baza Klientów to ich dane wysyłkowe i do wystawienia faktury . Nie mamy adresów budów . Proponuję poszukać wpisów na temat Nektarynki na forach budujących . MG
Projekt domu Nektarynka 1986 Natalia Liszewska

2012.03.16 0

Bardzo ładny domek, autor projektu fantastycznie przemyślał funkcjonalność wnętrza: duża kuchnia ze spiżarnią, przestronny salon z wygodnym wyjściem na podcień ogrodowy, ustawne sypialnie, garaż a do tego wszystkiego domek wykończony ze smakiem :)

Projekt domu Nektarynka 1987 Kołomańska Lidka

2012.03.11 2

Projekt imponujący z dużą funkcjonalnością pomieszczeń :) NEKTARYNKA bardzo mi się podoba!

Ocena 4.9/5 na podstawie 21 opinii.

Podobne projekty


Anatol
Bursztyn
Cypisek 3
Luna
Miluś
Niezapominajka z garażem
Niezapominajka z garażem 2
Promyk
Słoneczny z garażem

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.