MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Na Wspólnej

Pow. użytkowa: 142.29 m2   /   Koszt realizacji: 324 511 zł
Projekt domu Na Wspólnej - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3250 zł 2600 zł


Projekt domu Na Wspólnej to dom jednorodzinny przeznaczony dla trzypokoleniowej rodziny, z odrębnym mieszkaniem dla dziadków lub dorosłych dzieci. Bryła domu jest prosta - rzut parteru o kształcie prostokąta przekryty poddaszem i dachem dwuspadowym. Wejście z domu zaakcentowano frontonem na dwóch kolumnach. Od strony ogrodu przewidziano zadaszony taras. Na parterze zaprojektowano wspólny dla obu mieszkań duży przedsionek z wejściem do kotłowni. W części odrębnego mieszkania znajdują się pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka i sypialnia. W pozostałej części parteru: pokój dzienny z jadalnią i wygodnymi schodami, oraz kuchnia ze spiżarką. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie z dwiema łazienkami. Jedna z sypialni to oddzielna część państwa domu z ich łazienką i garderobą. Dom Na Wspólnej można również zaadaptować likwidując oddzielne mieszkanie i zamieniając je na garaż i np. gabinet dostępny z pokoju dziennego.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 538 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 106,97 m2
 • Powierzchnia całkowita: 183,47 m2
 • Powierzchnia netto: 146,7 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 142,29 m2 wg PN-70/B-02365
  • 146,70 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 173,2 m2
 • Nachylenie dachu: 35 stopni
 • Wysokość budynku: 7,60 m (7,90 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 10,96 m
 • Długość budynku: 9,76 m
 • Min szerokość działki: 18,96 m
 • Min długość działki: 18,31 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,58 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe beton komórkowy 24 + 15 styropian (lub wełna mineralna)
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 85,9 kWh/(m2)
 • Ek - 80,7 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 61,26 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 70,47 kWh/(m2)
 • EUco - 31,62 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2600 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 99 301,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 144 226,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 180 285,00 zł
Realizacja domu pod klucz 324 511,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Na wspólnej - plik szczegółowy

Na wspólnej - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Na Wspólnej 8997 Marcin Kaczmarek

2019.08.31 0

Domyślam się że odpowiedz będzie: na etapie adaptacji, jednak się spytam, czy Państwo są w stanie zmienić rodzaj materiałów budowlanych na pustaki styropianwe i płyte fundamentową?

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Panie Marcinie, Zmiany na pustaki styropianowe nie zrobimy - na etapie budowy taką zmianę może wprowadzić kierownik budowy wpisem do dziennika budowy. Zamianę na płytę fundamentową można wykonać na etapie adaptacji, a w celu wyceny takiej zmiany w naszej pracowni prosimy o bezpośredni kontakt mailowy: [email protected] MG :)
Projekt domu Na Wspólnej 8890 Patryk

2019.06.16 0

Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość powiększenia tego domu o piwnice? Drugie pytanie, jak dawno był wyliczany kosztorys budowy, który jest dostępny w opisie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Powiększenie domu o piwnicę jest możliwe, ale będzie wymagało przeorganizowania w rozplanowaniu parteru, żeby znaleźć odpowiednie miejsce dla schodów do piwnicy. Co do kosztorysów, to są one systematycznie uaktualniane. Pozdrawiam, MG
Projekt domu Na Wspólnej 8677 Kamil

2019.02.10 0

Witam. Bardzo podoba mi się ten projekt ale koszty budowy wydają się być za wysokie na moje możliwości finansowe. Chciałem się dowiedzieć czy istnieje możliwość modyfikacji tego projektu w celu obniżenia kosztów budowy? Jako modyfikacje mam na myśli rezygnację z: kominka w salonie, WC w salonie oraz łazienki w sypialni na piętrze. Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Panie Kamilu, Modyfikacje w projekcie są możliwe jak na etapie adaptacji projektu do działki jak i u nas w pracowni, w celu ustalenia szczegółów bardzo proszę o bezpośredni kontakt mailowy: [email protected] MG
Projekt domu Na Wspólnej 6559 Bartek

2015.06.29 8

Witam, Czy istnieje możliwość poszerzenia domu? Dokładniej chodzi mi o powiększenie "dodatkowego" mieszkania o 4 metry. Jeśli tak to mniej więcej o ile może to podnieść koszt budowy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Bartku. Tak można tak zrobić i to już wprowadza się przy adaptacji domu na działkę, a my wtedy wystawiamy bezpłatną zgodę na zmiany. Jeśli chodzi o wzrost kosztów budowy, to proszę wysłać zapytanie na [email protected] MG:)
Projekt domu Na Wspólnej 6091 Łukasz Ferdyn

2014.12.29 1

Witam Czy mozna ten projekt dopasować do działki o szerokości 16,8 metra?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Łukaszu. Domek "Na Wspólnej" wymaga minimalnej szerokości działki 18.96m, więc nie ma niestety możliwości, aby przystosować go na działkę o szerokości 16.8m. Można ewentualnie zrobić projekt indywidualny na bazie tego projektu gotowego. MG:)
Projekt domu Na Wspólnej 4231 Robert Przymus

2013.07.21 1

czy mozna zrobic oddzielne wejscie dla tego drugiego mieszkania? ale co wtedy z gora ? cala jest nasza bo schody sa w naszym salonie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Robercie. W tej wersji faktycznie góra była by Wasza . Można ewentualnie wydłużyć dom o 1m , to znaczy ścianę szczytową po prawej stronie przesunąć o ten 1m w prawo .Wtedy przy ścianie pomiędzy mieszkaniami , zaprojektować schody symetrycznie do tych istniejących , ale z wejściem od pokoju , tak żeby na górze wychodziło się na korytarzyk przy łazience. Dzięki temu powierzchnie pomieszczeń w tym mniejszym mieszkaniu nieznacznie się powiększą . Może Pan takie zmiany zamówić w naszej pracowni ( szczegóły podajemy mailem , lub telefonicznie ). Zapraszamy MG :)
Projekt domu Na Wspólnej 3700 Ilona Rybka

2013.01.10 5

Czy można zamiast pokoju i aneksu zrobić garaż z dużą kotłownią? Czekam na odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Ilono. Tak można . Wtedy też "zniknie" łazienka , ale jest wc , więc można zrobić takie zmiany. MG :)
Projekt domu Na Wspólnej 3252 Gil Maciej

2012.10.22 6

Dzień dobry! Też skłaniam się do zakupu projektu, tylko u mnie na działce nie ma gazu, czy można go przerobić, żeby miał kotłownię węgiel? GM

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Macieju. Kiedy na działce nie ma gazu to w tym domu można na przykład połączyć wc z kotłownią i wtedy przystosować takie pomieszczenie na kotłownię na paliwo stałe z wydzielonym miejscem na wc ( ewentualnie zrezygnować z wc ). MG
Projekt domu Na Wspólnej 1953 Zenek_77

2012.03.15 1

Hej, ponieważ jest możliwość zlikwidowania oddzielnego mieszkania na rzecz garażu to my się na taką ewentualność piszemy. Nie mamy dziadków, ani rodziców, którzy chcieliby z nami zamieszkać, a może by chcieli tylko my ich o to nie pytamy :) więc bez sensu jest rozbudowywać dom, a garaż się przyda.

Projekt domu Na Wspólnej 1958 Marzenka Jurkowska

2012.03.15 1

Czy ktokolwiek z Was zamówił kosztorys inwestorski z biura MG Projekt??? Potrzebuję kilku informacji! Za odzew w tym temacie będę wdzięczna.

Projekt domu Na Wspólnej 1957 AGA&PIOTR

2012.03.14 10

Projekt ogólnie bardzo mi się podoba. Zależało nam na niedużym, prostym w konstrukcji oraz łatwym w budowie domie. Aktualnie jesteśmy na etapie załatwiania formalności - geodeta, adaptacja projektu, pozwolenie ale cieszymy się że wybór projektu mamy już za sobą :)

Projekt domu Na Wspólnej 1954 KwiatuszeK

2012.03.10 0

Dom na wspólnej jest fajnym, przestronnym domkiem. Projekt tego domu od razu wpadł mi w oko, bo jest prosty w budowie i na pewno będzie ekonomiczny w eksploatacji. Wnętrze idealnie rozmieszczone, układ pomieszczeń funkcjonalny i przestronny. Jesteśmy zdecydowani!

Projekt domu Na Wspólnej 1955 Fronckowiak Danuta

2012.02.28 9

Wczoraj zakupiłam projekt domu „NA WSPÓLNEJ”. Za pół roku chciałabym ujrzec na placu ekipę budowlaną, ale czas pokaże jak wyjdzie. Zdecydowałam się na ten dom, ponieważ jest możliwośc zamieszkania wspólnie z dziadkami, a przy tym nie wchodzić sobie w drogę, bo dom jest przystosowany do zamieszkania trzypokoleniowej rodziny.

Projekt domu Na Wspólnej 1956 T_Siwa

2012.02.15 1

Projekt już zamówiliśmy, ale w między czasie zdecydowaliśmy się częściowe podpiwniczenie.

Projekt domu Na Wspólnej 524 Nerus

2012.02.08 0

Moi rodzice są zachwyceni tym projektem i chyba nie będzie już mowy o budowie innego, bryła niewielka, prosta, a w środku taka funkcjonalna. Przyznam, że sam jestem pod wrażeniem jego przestronności.

Projekt domu Na Wspólnej 525 Siwa_Beatka

2012.02.08 1

Moje plany dotyczące tego domu to przede wszystkim odb. lustrzane . A co spodobało mi sie w tym projekcie? Wygodny salon połączony z jadalnią i kuchnią, funkcjonalne sypialnie o wystarczającym metrażu, prosty i skromny wygląd, a także możliwość zamieszkania z rodzicami.

Projekt domu Na Wspólnej 526 pinia-klau

2012.02.08 0

zdecydowałam się na ten dom, ponieważ jest uroczy jak na mój gust, a poprzez ładne i staranne wykończenie może się ciekawie prezentować.

Ocena 4.9/5 na podstawie 17 opinii.

Podobne projekty


Dom z kolumnami
Familijny
Fraszka
Julka 4
Leśny Zakątek
Miodowe Lata
Optymalny
Trzypokoleniowy
Wesoły

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.