MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Miranda

Pow. użytkowa: 129.48 m2   /   Koszt realizacji: 360 591 zł
Projekt domu Miranda - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Miranda to nieduży piętrowy domek dla czteroosobowej rodziny. Budynek charakteryzuje się zwartą, prostą w budowie bryłą i nowoczesną architekturą. Dom Miranda stworzono na planie kwadratu, przekryto go dwuspadowym dachem. Lekko wystający garaż z podcieniem wejściowym, zadaszenie nad tarasem ogrodowym, okładziny naścienne wokół okien - wszystkie te elementy urozmaicają sylwetkę nadając jej atrakcyjny wygląd. Wnętrze domu Miranda podzielono na część dzienną i gospodarczą na parterze, oraz sypialnie na piętrze. Salon połączony został z aneksem jadalnym, holem z wyeksponowanymi schodami i otwartą kuchnią, tworząc w ten sposób jednoprzestrzenne wnętrze dzienne. Garaż dostępny z przedsionka, oraz duża kotłownia stanowią część gospodarczą budynku. Zaprojektowane trzy wygodne sypialnie na piętrze, z garderobą w sypialni rodziców, oraz łazienka z pralnią, to część nocna. Domek, choć o niewielkiej powierzchni, mieści w sobie wszystkie potrzebne pomieszczenia. Pokoje są obszerne, a dzięki piętru - nie ma skosów. Nad piętrem znajduje się strych do ewentualnej adaptacji. Pracownia posiada również wersję Mirandy w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 732 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 110,21 m2
 • Powierzchnia całkowita: 205,12 m2
 • Powierzchnia netto: 136,83 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 129,48 m2 wg PN-70/B-02365
  • 136,83 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 145,98 m2 + 26,01 m2 (dach płaski)
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 8,85 m (9,00 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 10,08 m
 • Długość budynku: 12,06 m
 • Min szerokość działki: 17,98 m
 • Min długość działki: 20,76 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: Teriva
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 89,9 kWh/(m2)
 • Ek - 83,0 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 61,12 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 73,75 kWh/(m2)
 • EUco - 33,09 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 131 928,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 180 213,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 180 379,00 zł
Realizacja domu pod klucz 360 591,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Miranda - plik szczegółowy

Projekt domu Miranda - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Miranda 6039 Krystian Adamski

2014.11.03 2

W MPZP, do ktorego musze sie dostosowac obowiązują kalenice prostopadłe do frontu działki budowlanej i kąt nachylenia od 35st. Czy takie zmiany w projekcie dachu sa tu wogle mozliwe? Czy to juz zbyt duza ingerencja w projekt?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Krystianie. W tym domku nie ma problemu ze zmianą kierunku kalenicy i można zrobić dach z kalenicą prostopadłą do frontu domu. Jeśli chodzi o zmianę kąta nachylenia dachu na 35 stopni, to też bez problemu można to zrobić. Takie zmiany najprościej jest zrobić na etapie adaptacji domu na działkę, a my wystawiamy wówczas bezpłatną zgodę- nie jest to duża ingerencja w projekt, bo poddasze ma rzut zbliżony do planu kwadrata, więc nie będzie to trudne do zrobienia. MG :)
Projekt domu Miranda 5368 Janka W

2014.01.12 1

Bardzo zgrabny dom , czy można zmienić dach na czteropołaciowy i z kątem 35 stopni bo takie mamy wymagania w warunkach zabudowy? Czy to nie popsuje bryły domu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Janko. Tak, oczywiście można zrobić takie zmiany, skoro wymagane są przez warunki zabudowy. Nie ma obawy, gdyż zmiana dachu nie popsuje ogólnej bryły domku. MG
Projekt domu Miranda 3228 Krystian

2013.07.02 1

Ładny dom, dyskretnie wbudowany garaż w bryłę. Będę zmieniał kolor elewacji , czy na to tez muszę mieć zgodę pracowni? Fajnie że można pokolorować dom na www.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Krystianie cieszy nas , że projekt się spodobał . Może Pan wykonać dowolną kolorystykę , my się do tego nie wtrącamy( jeśli ewentualnie wydział architektury zażąda takiej zgody to udzielimy ją Panu bezpłatnie ). MG :)
Projekt domu Miranda 3757 Felicjan R.

2013.01.22 5

Czy można zlikwidować dwa słupy co są w salonie i holu. Czy to duża zmiana ? Podoba nam się projekty, tylko żona obawia się że takie słupy będą przeszkadzać? Czekamy na odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Słupy są elementami o zasadniczym konstrukcyjnym znaczeniu w tym budynku . Jednego ( tego przy schodach ) nie można niestety zlikwidować . Drugi można usunąć , jeśli wzmocnimy podciąg biegnący od ściany zewnętrznej do słupa przy schodach . Zmianę z powodzeniem może wykonać projektant adaptujący . MG
Projekt domu Miranda 3227 Janusz

2012.10.18 1

Witam, też podoba mi się budynek. Jest jednak za wysoki na moją działkę. Czy można coś zrobić żeby obniżyć wysokość, a nie przerysowywać całego projektu? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Januszu. Szkoda , że nie napisał Pan na jaką wysokość miałby być ten dom , bo od tego zależy zakres ingerencji w projekt . Obniżenie jest jak najbardziej możliwe . Prosimy o więcej szczegółów , chętnie Panu pomożemy . MG :)
Projekt domu Miranda 3229 Jaruk Marta

2012.10.18 2

Witam, widzę duże zainteresowanie , tylko nikt nie daje zdjęć. Czy ktoś wybudował już ten dom? Proszę o informację .

Projekt domu Miranda 3085 Renata S

2012.10.02 2

Witam . Bardzo spodobał nam się Wasz projekt . Jest zbliżony do naszego pomysłu na bliźniaka . Tylko mam pytanie , czy możecie zrobić z tego projektu dom bliźniaczy ? Czy wówczas musiałabym zapłacić za dwa projekty ? Renia

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Renato , możemy oczywiście zbliźniaczyć ten projekt - nie ma problemu . Możemy zrobić to na dwa sposoby : 1/ Kupuje Pani u nas dwa projekty - wariant podstawowy i odbicie lustrzane , a Pani projektant adaptujący łączy obie połówki w jednego bliźniaka . Oczywiście otrzymuje Pani od nas rabat przy zakupie tych dwóch projektów . 2/ Wariant drugi to zamówienie połączenia w bliźniaka dwóch połówek budynku u nas - za dodatkową dopłatą . Wówczas kosztem projektu są dwa projekty domu + koszt przeróbki . W celu omówienia szczegółów odnoście kosztów i terminów , prosiłbym o kontakt z pracownią . Zapraszamy . MG
Projekt domu Miranda 1947 Marlena Wojciechowska

2012.03.15 0

Interesuje mnie projekt domu Miranda (lustrzane odbicie). Bardzo podoba mi się ten domek zwłaszcza jego funkcjonalność. Ciekawie przemyślano elewację: atrakcyjnego wyglądu dodają okładziny ścienne wokół okien.

Ocena 4.9/5 na podstawie 8 opinii.

Podobne projekty


Ametyst
Artemida
Helios
Kasjopea 3
Kasjopea 4
Leo
Nieduży
Szmaragd
Turkus

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.