MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Miluś

Pow. użytkowa: 104.63 m2   /   Koszt realizacji: 294 390 zł
Projekt domu Miluś - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2950 zł 2360 zł


Projekt domu Miluś to powiększona wersja wariantowa projektu Promyk. Dom zaprojektowano jako parterowy, przekryty dwuspadowymi łagodnymi dachami, z dobudowanym garażem. Wystający poza obrys domu salon tworząc od strony ogrodu plan litery "L", dający poczucie intymności i izolacji tarasu od sąsiadów. Architektonicznie projekt Miluś to typowy bungalow z łagodnym dachem, szerokimi elewacjami - frontową i ogrodową, oraz dużymi oknami. Dodatki urozmaicające bryłę Milusia, jak: fragmenty ścian obłożone drewnem, ganek wejściowy na kolumnach, czy podcień ogrodowy, stanowiący zadaszenie nad częścią tarasu, współtworzą udaną i harmonijną całość. Wnętrze domu podzielono na jednoprzestrzenną część dzienną, oraz na część z sypialniami. Salon, z centralnie usytuowanym ozdobnym kominkiem, oraz dużą ścianą "telewizyjną", łączy się z półotwartą kuchnią i holem. Zaprojektowano również trzy sypialnie z łazienką, oraz dodatkowy pokój, mogący służyć jako gabinet, lub np. sypialnia gościnna. Przy dobudowanym garażu zaplanowano pomieszczenie gospodarcze - kotłownię. Na niewielkiej przestrzeni udało się zaprojektować pięciopokojowe mieszkanie, z zapleczem technicznym i garażem. Pracownia dysponuje także projektem domu Miluś w odbiciu lustrzanym.

 

Zapraszamy do obejrzenia montażu konstrukcji wiązarowej technologią firmy Mitek na domu według Naszego projektu “MILUŚ”.

 

Dane techniczne:
 • Kubatura: 542 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 151,98 m2
 • Powierzchnia całkowita: 151,98 m2
 • Powierzchnia netto: 109,53 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 104,63 m2 wg PN-70/B-02365
  • 109,56 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 224,34 m2
 • Nachylenie dachu: 24 stopnie
 • Wysokość budynku: 5,12 m (5,44 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 15,68 m
 • Długość budynku: 12,04 m
 • Min szerokość działki: 23,68 m
 • Min długość działki: 20,37 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: drewniane wiązary kratownicowe
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 90,4 kWh/(m2)
 • Ek - 90,4 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 64,47 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,16 kWh/(m2)
 • EUco - 33,27 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2360 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 90 141,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 132 044,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 162 348,00 zł
Realizacja domu pod klucz 294 390,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Miluś - plik szczegółowy

Projekt domu Miluś - plik szczegółowy - lustro

Komentuj
Projekt domu Miluś 7554 Roger Kowalski

2016.11.02 0

Witam, Czy mógłby ktoś dodać więcej zdjęć z realizacji domu oraz podzielić się doświadczeniem z budowy?Jaki jest orientacyjny koszt wiązarów wraz z transportem i wykonaniem więźby?Zastanawiamy się nad rodzajem ogrzewania,do tej pory skupialiśmy się nad domami piętrowymi, energooszczędnymi,o małej powierzchni dachu.Dom parterowy to jednak tylko 25cm+ wełny i betonowa dachówka.Bardzo prosimy o podpowiedź z zakresu sposobu ogrzewania(brak gazu na działce) oraz kosztów wykonania wiązarów.pozdrawiam [email protected]

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pana, na dole strony projektu podajemy kilka pakietów do wyboru dla różnego rodzaju ogrzewania w tym domu. MG :)
Projekt domu Miluś 7079 Paulina

2016.03.13 2

Witam. Jesteśmy prawie zdecydowani na zakup projektu, jest naprawdę świetny. Czy byłby ktoś na tyle miły żeby podesłać zdjęcia z realizacji projektu na maila? Bylibyśmy ogromnie wdzięczni! e-mail: [email protected] Czy ktos z lubuskiego wybudował milusia? Jeśli tak będziemy wdzięczni za odpowiedź, bardzo nam zależy żeby obejrzeć domek w realu!:)

Projekt domu Miluś 5380 Mateusz Kowalski

2014.04.07 0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w projekcie można zmienić dach na normalny z więźby i na strop lany jakie są koszty takich zmian i interesuje mnie też czy można skrócić długość domu od strony salonu zlikwidować pokój obok kuchni a na jego miejscu była by kuchnie potem salon z jadalnią i wyjście na zadaszony taras z salonu. ile kosztowały by takie zmiany i czy są możliwe.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Mateuszu. Tak, można zastosować rozwiązania, o których Pan napisał i jak najbardziej są one możliwe. Koszty takich zmian podajemy drogą mailową: [email protected] MG :)
Projekt domu Miluś 4788 B.R.

2013.11.13 5

Witam. Czy można zamiast okien dachowych w sypialniach na górze, z boku domu zrobić lukarnę z oknami i czy takie rozwiązanie pasuje?Kto robi takie zmiany i jakie są koszty?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Można zrobić taką lukarnę z oknami w miejsce okien dachowych - będzie pasować. Zmianę taką można zamówić za dopłatą do projektu standardowego w naszej pracowni , szczegóły realizacji i koszty zmian w projekcie podajemy na maila: [email protected] . Można również tą zmianę zlecić autorowi adaptacji domku na działkę. MG :)
Projekt domu Miluś 3975 Agnieszka

2013.04.11 10

Miluś to dom idealny, my przerobiliśmy w projekcie otwory okienne tzn:z sypialni pod część zadaszonego tarasu jest wyjście przez podwójne drzwi balkonowe i okna w salonie zmieniłam na 3x1m drzwi balkonowe z których będzie wyjście na drugi taras, na którym z czasem powstanie kącik na grilla a w przyszłości ogród zimowy. Zlikwidowaliśmy przejście z garażu przez dom bo niestety nie jest od strony kuchni a przejście przez cały dom w butach to nic fajnego, nie mam też zaufania co do spalin, które mogłyby przenikać na dom. Zyskaliśmy większy pokoik od strony ogrodu, można też tą część przedpokoiku, która miała być przejściem do garażu podzielić na dwie szafy wnękowe dla każdego pokoiku. Dodatkowo jest wejście do kotłowni od strony ogrodu, zostało przy drzwiach okienko tak jak jest w projekcie oryginalnym. I jeszcze najważniejsza sprawa: koszty podawane na stronie MG Projekt pokrywają się z realnymi cenami na rynku.Jeśli ktoś ma troszkę czasu i ochoty to dużo rzeczy można wykonać samemu, korzystając z poradników itp.Można w ten sposób zaoszczędzić na wykończeniu pod klucz.

Projekt domu Miluś 3657 Wojciech Sikorski

2013.01.02 1

Witam serdecznie Projekt jest fantastyczny. Układ zaprojektowany na część dzienną i nocną jest strzałem w dziesiątkę. Mam jednak pytanie dotyczące możliwości podwyższenia ścianki kolankowej tak, by można było wykorzystać poddasze np. na pomieszczenie gospodarcze. Czy taka zmiana w projekcie jest możliwa i jak wzrosły by koszty całej inwestycji? Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Wojciechu. Miło nam , że projekt się spodobał. W tym domu zaprojektowano więźbę dachową z systemowych wiązarów dachowych w rozstawie osiowym ~90cm , więc nie ma możliwości wykorzystania poddasza. Można za dopłatą w naszej pracowni , przeprojektować konstrukcję więźby wiązarowej na tradycyjną z podniesieniem ścianek kolankowych i wtedy poddasze będzie użytkowe. MG :)
Projekt domu Miluś 3656 Patrycja_Sk S

2013.01.01 0

Jestem zachwycona tym domem, jedynie brakuje mi spiżarni obok kuchni oraz kabiny prysznicowej w małym WC. Myślę, że kosztem holu można malutką spiżarkę wykonać, a kosztem pokoju poszerzyć malutką łazienkę i wstawić kabinę. Projekt świetny, a tył domu genialny. Zauroczona jestem. Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak Pani Patrycjo , jak najbardziej można to tak jak Pani pisze zaprojektować . Miło nam , ze projekt się podoba . Dziękujemy za cieplutkie słowa. MG :)
Projekt domu Miluś 3404 Leon

2012.11.09 2

Bardzo fajny, zgrabny budynek. czekam na przesyłkę z projektem. Będę oczywiście zmieniać środek, kosmetyka. Dziękuje za miłą obsługę.

Projekt domu Miluś 3295 Sandra R

2012.10.25 1

Bardzo ładny budynek, z mężem chcemy go zrealizować. Może ktoś ma zdjęcia? Proszę o informację. Zamówiłam już projekt czekam na dostwe. Pozdrawiam Sandra

Projekt domu Miluś 3082 Grażyna Liberadzka

2012.10.02 1

Witam serdecznie . Chciałam zapytać , czy zmiany , które wykonujecie Państwo do Milusia , które zaproponowaliście pani Annie , czy robicie inne zmiany też ? Kiedyś pytałam się u Was przy okazji innego projektu o przeróbki , to nie chcieliście robić . Czy możecie w Milusiu zrobić strop lany i więźbę z krokwi , oraz zmienić kąt dachu na 30 procent ? Miluś jest bardzo fajnym projektem . Zawsze chciałam mieć parterowy domek w literkę "L" Grażyna .

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Grażyno , większość przeróbek wykonujemy , ale czasami Klienci mają pomysły na przeróbki , które trudno jest wykonać , także nie wszystkich jesteśmy w stanie się podjąć . Jeśli chce Pani zmienić więźbę dachową z wiązarów kratownicowych na strop betonowy , klasyczną więźbę krokwiową , oraz podnieść dach do 30 stopni - możemy takie przeróbki wykonać . Proszę o kontakt z pracownią w celu omówienie terminu i kosztu przeróbki . Zapraszamy . MG
Projekt domu Miluś 2940 Anna Szydzik

2012.08.30 7

Czy Miluś jest też może w wersji dla szkieletu drewnianego, jak Promyk? Prooooszę, powiedzcie, że jest. Niby takie domy są coraz popularniejsze, a projektów jak kot napłakał ;(

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Niestety nie ma :( wersji szkieletowej drewnianej Milusia . Bardzo nam przykro . Ale możemy przerobić ten projekt dla Pani Pani Anno , za dopłatą :) . Modyfikacja projektu kosztowałaby ( architektura 1800 zł , konstrukcja 1000 zł , instalacje 200 zł , zestawienia materiałowe 300 zł - minus rabat 40 % , ponieważ my chętnie byśmy widzieli taki wariant projektu w naszej ofercie - zatam razem to jest 3300 - 40% = 1980 zł za przeróbkę ) 1980 zł + koszt projektu typowego . Termin wykonania modyfikacji to ca. 4 tygodnie . W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Miluś 1932 Magda_E

2012.03.15 0

Witam, to super, że Miluś ma swoich wielbicieli, również jestem zdecydowana na budowę tego domku, ponieważ jest mały, fajny i bardzo ładny!

Projekt domu Miluś 1933 Andrzej_And

2012.03.13 6

Witam serdecznie. Też będę budować ten piękny, funkcjonalny domek. Miluś jest świetny: prosty z dwuspadowym dachem, zgrabnie dobudowanym garażem. Wnętrze: ciekawie podzielono na cześć dzienną i nocną, funkcjonalność: rewelacja!

Projekt domu Miluś 1938 Bazydło Marzenka

2012.03.13 6

Jestem w trakcie realizowania projektu. Domek bardzo mi się podoba. Co do ogrzewania to w części dziennej podłogówka i płytki nawet w salonie, a tam gdzie sypialnie tradycyjne kaloryfery. Nie wiem tylko jakie poniosę koszty budowy i wykończenia domu, na chwilę obecną opieram się kwotami podanymi na stronie MG Projekt, zamówiłam kosztorys inwestorski to może dowiem się czegoś więcej :)

Projekt domu Miluś 1935 12Bartłomiej

2012.03.12 7

Witam!!! Długo szukaliśmy projektu (prawie 2 lata) na nasz wymarzony dom ale opłaciło się czekać!!! Projekt miluś jest genialny. Przyznaję, że dom naprawdę piękny i ma nowoczesny charakter.Podoba mi się zestawienie materiałów na elewacji!

Projekt domu Miluś 1936 JędreK

2012.03.09 0

Witam, Miluś zamówiony, zmiany, które chcę nanieść to częściowe podpiwniczenie, likwidacja okien w garażu oraz poszerzenie garażu.

Projekt domu Miluś 1937 Iwona Cukrowska

2012.03.08 0

Witam Ale fajnie, że wciąż przybywają nowi entuzjaści MILUSIA :-) Miluś jest ostatnim moim faworytem :-) Połączenie materiałów w elewacji jest świetne, rozkład pomieszczeń-idealny, kominek centralnie usytuowany w salonie-rewelka, kształt tarasu z podcieniem-bomba. Faktycznie pracowania świetnie przemyślała projekt: na niewielkiej powierzchni udało się funkcjonalnie zaprojektować aż 5 pokoi :)

Projekt domu Miluś 1934 Marzenka_T

2012.03.02 0

Witam, też się zastanawiam nad tym projektem, jeśli chodzi o względy ekonomiczne to jest na pierwszym miejscu.

Projekt domu Miluś 1939 Chojnacka A

2012.03.02 9

miluś to jeden z moich typów ! gustownie zaprojektowany domek, fajny dach z fajnie dobranymi materiałami na elewacji, super dużymi oknami. Jestem zdecydowana na ten domek!

Projekt domu Miluś 518 AdRIAN

2012.02.08 8

Do sprawy wyboru projektu podszedłem bardzo racjonalnie kierując się przede wszystkim względem ekonomicznym. Dlatego zdecydowalem się na prosty dom parterowy z jednym stanowiskiem garażowym.

Projekt domu Miluś 519 Natka_Telimen

2012.02.08 0

gustownie zaprojektowano elewację domu- fragmenty ścian obłożone drewnem-b. ciekawe połączenie

Ocena 4.9/5 na podstawie 21 opinii.

Podobne projekty


Anatol
Bryza 4
Bursztyn
Cypisek 4
Niezapominajka z garażem
Promyk
Słoneczny z garażem
Słoneczny z poddaszem
Szczygieł

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.