MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Michalina

Pow. użytkowa: 102.8 m2   /   Koszt realizacji: 238 532 zł
Projekt domu Michalina - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2590 zł 2072 zł


Projekt domu Michalina to uroczy domek jednorodzinny – zrealizowany jako „braciszek” projektu Michałek - oba domy mają podobną wielkość i rozplanowanie wnętrza, różną się kształtem dachu. Dom Michalina został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny - budynek jest parterowy z poddaszem użytkowym. Na parterze przewidziano obszerną część dzienną, z salonem, aneksem jadalnym, ładną – otwartą kuchnią, holem i dużą kotłownią. Na poddaszu mieszczą się trzy sypialnie i wygodna łazienka. Tradycyjna bryła budynku, zbudowana na planie kwadratu, została przekryta dwuspadowym dachem. Dach zaprojektowano tak, aby ściany szczytowe domu były od strony elewacji frontowej i ogrodowej. Front budynku ozdabia zgrabny daszek podkreślający wejście. Od strony ogrodu zaprojektowano z kolei balkon na kolumnach, będący jednocześnie zadaszeniem tarasu. Architektura domu jest spokojna, jednocześnie zachowane zostały właściwe proporcje bryły.  Zastosowane nowoczesne materiały i ciekawa kolorystyka dają udany efekt całości. Michalina to doskonała propozycja dla Inwestorów szukających niedużego, wygodnego domu dla swojej rodziny, biorących pod uwagę oszczędność kosztów, prostotę budowy i niewielki koszt utrzymania domu. Pracownia posiada również wersję odbicia lustrzanego projektu domu Michalina.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 437 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 79,50 m2
 • Powierzchnia całkowita: 139,84 m2
 • Powierzchnia netto: 109,61 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 102,80 m2
 • Powierzchnia dachu: 148,13 m2
 • Nachylenie dachu: 42 stopnie
 • Wysokość budynku: 8,23 m (8,53 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 9,36 m
 • Długość budynku: 8,86 m
 • Min szerokość działki: 17,23 m
 • Min długość działki: 17,36 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,60 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 86,3 kWh/(m2)
 • Ek - 81,1 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 61,55 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 70,80 kWh/(m2)
 • EUco - 31,77 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2072 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 84 599,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 117 800,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 120 732,00 zł
Realizacja domu pod klucz 238 532,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Michalina - plik szczegółowy

Michalina - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Michalina 6387 Ela

2015.03.26 11

Czy ktoś zbudował lub buduje Michalinę? Proszę o kontakt i podzielenie się doświadczeniem.

Projekt domu Michalina 4780 Kazik

2013.10.22 0

Czy ta kotłownia nie jest za mała na piec na paliwo stałe ? Myślę o biomasie i czy pomięszczę zapas?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Kaziku. Kotłownia ma optymalną powierzchnię na kocioł na paliwo stałe , jak również na składowanie zapasu. Można wydzielić regały , lub palety i na nich zmieszczą się worki z biomasą. MG :)
Projekt domu Michalina 4779 Marianna Stepień

2013.10.14 0

W naszym rejonie w planie przestrzennym wymagaja , zeby domy były do 8m wysokości od terenu , Na jaki kat nachylenia dachu trzeba zmienić , żeby spełnić to wymaganie . Kąt dachu ma być od 20 stopni.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Marianno. Dla zachowania wymaganej wysokości domu do 8m od poziomu terenu , należy kąt nachylenia dachu przeprojektować na 35 stopni. MG
Projekt domu Michalina 4778 Rysiek B

2013.10.08 1

czy mozna zbliźniaczyc ten domek , a wsrodku zrobić garaże podwójne i każdy miał by wejscie do domu z kotłowni? Czy dostane zgode na taką przeróbkę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Ryśku. Tak można zbliźniaczyć ten domek i zrobić garaże w środku z wejściami do domu przez kotłownie . Tak otrzyma Pan bezpłatną zgodę na takie zmiany. MG :)
Projekt domu Michalina 3839 leoleo

2013.02.12 0

a ja tam nic nie będę zmieniał w Michalinie, jest kapitalna! prosta i oszczędna w detalach a do tego podejrzewam że tania w budowie, choć to okaże się w praniu gratuluje autorowi

Projekt domu Michalina 3627 Kajetan M.

2012.12.20 2

Czy ten projekt spełnia kryteria dopłat do domu energooszczędnego? Kajetan

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Kajetanie. Dom ma prostą , zwartą bryłę , dobre ocieplenia , które w łatwy sposób dostosować do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Michalina 3549 Otylia Broż.

2012.12.12 2

Witam, my tez z mężem przymierzamy się do zakupu Michaliny. Bardzo fajnie rozplanowane pomieszczenia i prosta bryła. Tylko czy koszty podane sa realna? Nie ukrywam, że ważnym kryterium jest koszt realizacji. Proszę o podpowiedź!

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Otylio , koszty realizacji podane na naszej stronie www są przyjęte z kosztorysu szczegółowego wykonanego dla projektu , który jest wykonany w programie kosztorysowym , w oparciu o przedmiar . W wycenie przyjęto ceny materiałów i robocizny średniopolskie . Budowa systemem gospodarczym . Cena jest podana w wartości netto , co powoduje konieczność doliczenia VAT-u ( średnio od całości ca 18 % ) . Koszty są u nas aktualizowane co dwa kwartały - są aktualne . Zapraszamy :) MG
Projekt domu Michalina 3079 Nikodem:D

2012.10.02 1

Witam . Michalina jest rzeczywiscie bardzo udanym projektem . Ja bym chciał się zapytać czy można dorobić do niego garaż z boku . Czy pracownia by to zrobiła i za ile , czy poprawkę miałby robić mój architekt ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Odpowiadam na Pana pytania : - można oczywiście doprojektować garaż do projektu "Michalina" - z boku , z dachem jednospadowym , lub dwuspadowym poprzecznym do głównego dachu - zmianę może wprowadzić Pana projektant adaptujący dom do działki . My oczywiście damy bezpłatną zgodę na wszelkie zmiany . - przeróbkę projektu można też zamówić u nas - za dodatkową opłatą ( aby omówić koszt i termin proszę o kontakt z pracownią ) Zapraszamy . MG
Projekt domu Michalina 2888 Monika Matłowska

2012.08.21 3

Witam . Czy ktoś kupił , lub buduje dom według tego projektu . Bardzo mi się podoba , ale szukam kontaktu do osób , które budują .

Projekt domu Michalina 1917 BłażejR

2012.03.14 5

fajny, fajny....zgrabny i nieduży domek zapewne wybuduję go za niewielkie pieniądze. Dla mnie wazne też jest, aby późniejsze utrzymanie domu nie pochłaniało ogromnych nakładów pieniężnych, a Michalina jest prostym i niedużym domkiem więc mam ogromną nadzieję, że równie niedużo będę miał oplat :)

Projekt domu Michalina 1916 Ewelina Grochowska

2012.03.10 9

Bardzo fajny projekt :) tradycyjna bryła budynku, zbudowana na planie kwadratu, z dwuspadowym dachem będzie elegancko się komponować na mojej działce :) myślę sobie, że dla mojej 4 osobowej rodzinki taki domek będzie idealny: nieduży a na pewno wygodny!.

Ocena 4.9/5 na podstawie 11 opinii.

Podobne projekty


Gucio
Jaś
Michałek
Miejski
Pchełka
Pierwszy dom
Praktyczny A
Prosty
Szarejka

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.