MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Mewa

Pow. użytkowa: 145.85 m2   /   Koszt realizacji: 359 802 zł
Projekt domu Mewa - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Mewa to domek jednorodzinny, dla 4-5cioosobowej rodziny. Projekt łączy w sobie tradycyjny solidny wygląd, bezpretensjonalność, prostotę konstrukcji, oraz funkcjonalność i klarowność wnętrza. Dom Mewa – dzięki zwartej bryle, zbudowanej na planie prostokąta, jest energooszczędny, a także łatwy i niedrogi w budowie. Dzięki dość wąskiej elewacji frontowej zmieści się na działce o szerokości zaledwie 16 m. Budynek w łatwy sposób można zamienić na bliźniaka, można z niego także zrobić szeregówkę. Prosty układ konstrukcyjny - parterowa bryła z poddaszem przekrytym dwuspadowym dachem – nie powinien sprawić kłopotów wykonawczych żadnej ekipie budowlanej. Właściwy stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do uzyskanej kubatury sprzyja energooszczędności budynku. Wygląd zewnętrzny domu Mewa doskonale wpasuje się w sąsiednią zabudowę przedmieść. Elewacje urozmaicają duże lukarny w dwuspadowym dachu, wystający nieco garaż z podcieniem wejściowym, oraz – od tyłu – zadaszenie tarasu, na który możemy wyjść z salonu przez ładne przeszklone drzwi. Wnętrze domu podzielono na część dzienną, oraz gospodarczą na parterze i sypialnie na poddaszu. Na parterze zaprojektowano bardzo ładne jednoprzestrzenne wnętrze połączonego salonu z jadalnią, kuchnią i holem. Kuchnia jest otwarta na salon – można ją łatwo oddzielić ścianką działową. Pozostałe pomieszczenia parteru to wygodny garaż z magazynem pod schodami, kotłownia, łazienka i przedsionek. Na poddaszu znajdziemy cztery bardzo ładne, ustawne sypialnie, oraz łazienkę. Wnętrze można dowolnie modyfikować przestawiając ścianki działowe - zostawiając na przykład trzy sypialnie i dodając jeszcze jedną łazienkę i garderobę rodziców. Nad poddaszem jest jeszcze ładny strych, który również można zaadaptować. Dom zaprojektowany jest dla Klientów szukających prostej konstrukcji, bez udziwnień, chcących „wycisnąć” jak najwięcej powierzchni za rozsądne pieniądze. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu domu Mewa.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 846 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 120,29 m2 (z podcieniami: 129,18 m2)
 • Powierzchnia całkowita: 219,47 m2
 • Powierzchnia netto: 152,91 m2 + garaż 22,5 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 145,85 m2 wg PN-70/B-02365
  • 152,91 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 202,14 m2
 • Nachylenie dachu: 38 stopni
 • Wysokość budynku: 9,14 m (9,45 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 9,16 m
 • Długość budynku: 13,86 m
 • Min szerokość działki: 16,16 m
 • Min długość działki: 22,46 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 i 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 88,5 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 86,0 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 51,00 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 120 026,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 180 681,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 179 120,00 zł
Realizacja domu pod klucz 359 802,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Mewa - plik szczegółowy

Mewa - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Mewa 7717 Przemysłąw Gołucki Przemysław

2017.01.30 0

Budujemy domy z materiałem Zapraszam do obejrzenia zdjęc z naszych realizacji. Z Katalogu miedzy innymi MGProjekt. Można zobaczyć film z budowy domu KORAL MG-Projekt FB https://www.facebook.com/wybudujdom1/ lub FB/wybudujdom.com zapraszam do polubienia www.wybudujdom.com mail: [email protected] Terminy rozpoczęcia prac terminie od 6 tygodni od dnia podpisania umowy. (Prowadze dokumentacje zwiazane z pozwoleniem /do pozwolenia na budowe. )

Projekt domu Mewa 4841 Anita i Darek

2013.11.21 8

Mamy pytanie , bo potrzebujemy duże pomieszczenie gospodarcze na narzędzia ogrodowe dostępne z domu i z wyjściem na zewnątrz. Gdzie najlepiej go zlokalizować?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Proponujemy zlokalizować takie pomieszczenie gospodarcze przy ścianie z garażem mniej więcej na środku domu , czyli cofnięte od przodu i od tyłu domu. Można nad tym pomieszczeniem zrobić zadaszenie , lub balkon z wyjściami z dwóch sypialni na górze. W garażu można zrobić wejście do tego pomieszczenia gospodarczego, jak również drugie zewnętrzne , oraz z boku przed pomieszczeniem gospodarczym , można zrobić okno w garażu aby go doświetlić. MG
Projekt domu Mewa 4842 Aleksandra

2013.11.21 4

Czy zmiana kata na 40 stopni to duża przeróbka. Musimy mieć taki kąt zgodnie z wz i zt? Kto robi takie zmiany?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Aleksandro. Taka zmiana kąta nachylenia dachu jest możliwa i bez problemu można ją wykonać. Można to zlecić projektantowi od adaptacji domu na działkę , lub za dopłatą do projektu podstawowego zamówić u nas w pracowni. MG :)
Projekt domu Mewa 4840 W.W

2013.11.18 1

Czy mozna zrobić garaż na dwa samochody?Jak to będzie wyglądać?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można w tym domu zrobić garaż na dwa samochody , wysuwając go lekko z bryły budynku. Nad garażem można zrobić balkon z wyjściem z sypialni na górze, lub zrobić odrębne zadaszenie. MG :)
Projekt domu Mewa 4713 martyna

2013.11.12 0

witam czy można jakoś wygospodarować spiżarkę przy kuchni?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Martyno. Można w kotłowni wydzielić spiżarkę , przesunąć komin na drugą ścianę , wejście do spiżarki zrobić z kuchni , lub z kotłowni. Można również w kotłowni piec zamontować na innej ścianie ,a w jego miejsce postawić regał w zabudowie na produkty. MG :)
Projekt domu Mewa 4714 Beata

2013.11.10 7

Czy można ten dom podpiwniczyć?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Beato. Tak można zrobić podpiwniczenie w tym domu . Wtedy proponujemy wejście na przykład z garażu . Można również przesunąć ściankę , aby była przy garażu , a nie w środku schodów jak jest obecnie - garaż jest na tyle długi , że można zastosować takie rozwiązanie , a wejście do piwnicy będzie wtedy bezpośrednio z domu. MG.
Projekt domu Mewa 4159 Stanisław

2013.07.10 1

Ten dom to mój faworyt, żone już prawie przekonałem , ale mamy problem bo na działce i w okolicy gazu nie ma . Jakie ogrzewanie w tym domu i czy może być kociołna węgiel? Proszę o rade. Stanisław

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Stanisławie. Proszę się nie martwić brakiem gazu na działce , bo w tym domu kotłownia ma dużą powierzchnię , więc kocioł na węgiel , czy ekogroszek bez problemu się zmieści . W naszych standardowych projektach przewidziano ogrzewanie na piec gazowy , ale można dokupić w naszej pracowni gotowy pakiet dla kotłowni na paliwo stałe ( szczegółowe informacje podajemy mailowo: [email protected] , lub telefonicznie ). Zapraszamy. MG :)
Projekt domu Mewa 4160 Gabi

2013.07.10 4

Uroczy domek , bardzo nam się spodobał . Czy można go "zbliźniaczyć" ? Chcielibyśmy na górze 3 , a nie 4 sypialnie, drugą łazienkę dostępną z powiększonej sypialni i garderobę - czy jest to możliwe i czy ewentualnie MG wyraża zgodę na takie zmiany?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Jak najbardziej , można "zbliźniaczyć" ten dom ( nie będzie wtedy okien na ścianie od garażu i trzeba będzie zmienić lokalizację wlotów wentylacyjnych , oraz wykonać pomiędzy domami tak zwany ogniomur ). Jeśli chodzi o zmiany to jak najbardziej wyrażamy bezpłatną zgodę. MG :)
Projekt domu Mewa 4158 Teresa i Piotr Wójcikowie

2013.07.07 1

Witam ,bardzo ładny domek i zastanawiamy sie nad kupnem projektu, ale chcielibyśmy z mężem skorzystać z możliwości dopłaty . Czy ten do spełnia warunki nF40?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Dom ma prostą , zwartą bryłę , dobre ocieplenia , które w łatwy sposób można dostosować do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Mewa 3821 Janek z Bydgoszczy

2013.02.11 0

Fajny domek, tylko nie odpowiada mi kolorystyka elewacji i dachu. Kiedy będzie można pokolorować ten dom. Janek

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Janku już wkrótce dostępna będzie aplikacja do kolorowania elewacji. Prosimy o chwilkę cierpliwości , gdyż cały czas uzupełniamy dodatki dla domów w kategorii "Supernowości" ( a sporo tych nowych domków ). MG :)
Projekt domu Mewa 3778 MarcelinaRyk

2013.01.24 0

Mewa jest moim faworytem. Czekam na dokumenty i jak tylko będę mogła go postawić na mojej działce to zamawiam projekt.

Projekt domu Mewa 3500 Stanisław Cieslik

2012.12.03 1

Dziękuje za miła obsługę MG i porady P . Michała. Dzięki MG jestem szczęśliwym posiadaczem Mewy. I dostałem rabat 20% - nie oszukują, faktycznie taniej zapłaciłem !. Budowę zamierzam rozpocząć na wiosnę (jak Bóg i urzędnicy dadzą). Stanisław

Odpowiedź MG Projekt
Staramy się :) Dziękujemy za miłe słowo MG
Projekt domu Mewa 3170 Justyna

2012.10.11 3

Właśnie zamówiłam Projekt i dostałam wiadomość z potw. ceny , oczywiście niższa o 20% , Super !!!! Czekam na przesyłkę. Proszę tylko o udostępnienie na stronce zestawienia materiałowego. Pozdrawiam

Projekt domu Mewa 3078 Kuba J

2012.10.02 1

Widzę , że jestem pierwszą osobą , która pisze opinie do tego domu . Projekt mi się podoba . Mam pytanie : czy projekt techniczny jest już gotowy , bo widzę że to nowość . I drugie pytanie : czy dobrze rozumiem , że jeżeli zamówię projekt teraz , to dostanę zniżkę 20 % ? Ale od której kwoty - od tej na niebiesko ( 2200 ) ? Proszę o wyjaśnienie . Kuba

Odpowiedź MG Projekt
Witam Panie Jakubie . Odpowiadam na Pana pytania : - projekt techniczny jest gotowy , można zamówić projekt jako gotowy . To nie jest koncepcja , tylko projekt techniczny . Może Pan zobaczyć plik szczegółowy z rysunkami zwymiarowanymi klikając na "rysunki techniczne" - link : http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/mewa-plik-szczegolowy-0b8d26cb5760f70d7fb8caf1b00d2564.pdf - rabat w wysokości 20 % jest jak najbardziej aktualny dla każdej osoby , która zamówi domek , mimo że pierwszy projekt już został sprzedany pierwszemu Klientowi - 20% rabatu naliczmy od ceny detalicznej 2200 zł - zgadza się . Zapraszamy do kupna :) MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 14 opinii.

Podobne projekty


Albatros
Albatros 2
Idealny
Julka 4
Koniczynka
Lena
Leo
Spokojny
Weronika

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.