MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Małgosia

Pow. użytkowa: 117.5 m2   /   Koszt realizacji: 270 370 zł
Projekt domu Małgosia - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2990 zł 2392 zł


Projekt domu Małgosia to jednorodzinny domek parterowy z poddaszem użytkowym, dla rodziny cztero-sześcioosobowej. Dom Małgosia zbudowany został na planie kwadratu 9,5x9,5 m, przekryty dwuspadowym dachem. Istotą projektu jest prostota bryły w połączeniu z dobrze dobranymi proporcjami i ciekawym detalem. Domek zaprojektowano w technologii murowanej. Wewnątrz budynek podzielono na dzienną część na parterze i sypialnie na poddaszu. Na dole, prócz dużego salonu z aneksem jadalnym, holu i półotwartej kuchni, zaprojektowano dodatkowy pokój - gabinet lub sypialnię, wc z natryskiem, oraz kotłownię. Na poddaszu przewidziano trzy wygodne sypialnie i dużą łazienkę. Sypialnia rodziców ma dodatkowo garderobę. W sypialniach dzieci są wbudowane szafy. Dom ma prostą konstrukcję, jest łatwy w budowie i będzie niedrogi w późniejszej eksploatacji. Pracownia posiada wersję ze stropem Teriva oraz odbicie lustrzane projektu domu Małgosia.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 521 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 90,25 m2
 • Powierzchnia całkowita: 146,28 m2
 • Powierzchnia netto: 122,6 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 117,50 m2 wg PN-70/B-02365
  • 122,60 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 155,89 m2
 • Nachylenie dachu: 45 stopni
 • Wysokość budynku: 8,42 m (8,72 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 9,5 m
 • Długość budynku: 9,5 m
 • Min szerokość działki: 17,5 m
 • Min długość działki: 17,5 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,65 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - bloczki silikatowe + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - drewniany lub Teriva
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka 

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 88,3 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 83,0 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 56,40 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2392 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 58 946,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 100 664,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 169 706,00 zł
Realizacja domu pod klucz 270 370,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Małgosia - plik szczegółowy

Małgosia - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Małgosia 8242 Anna J

2018.01.09 7

Witam serdecznie :) Projekt Małgosia zakupiony, czekamy na przesyłkę. Myślę, że dokonaliśmy właściwego wyboru - właściwie to jesteśmy pewni :) Pozdrawiam wszystkich budujących Małgosię :)

Projekt domu Małgosia 8016 Jacek

2017.06.16 1

Dzień dobry. Jestem zainteresowany projektem domu Małgosia 117,5m2. Niemniej jednak interesuje mnie kilka zmian w projekcie. O ile dodanie drzwi do kotłowni oraz pomniejszenie prawego okna balkonowego na zwykłe okno nie powinno stanowić problemu, o tyle zastanawiamy się nad podniesieniem ściany kolankowej. Te 70 cm wydaje się być mało... Czy ktoś u Państwa już zamawiał takie zmiany? Czy mają Państwo jakąś wizualizację, żeby sobie zobaczyć czy dom straci wtedy na swoim uroku? Dziękuję

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Jacku, dach można podnieść do dwóch pustaków, tak by nie było widocznego wpływu na bryłę domu, co podniesienie wyjdzie o ok. 50-60cm. Niestety nie posiadamy takiego wariantu, ani wizualizacji ale to bez problemu dostosowuje się już na etapie adaptacji projektu na działkę, którą wykonuje już miejscowy projektant. Ogólnie nasza pracownia na zmiany wystawia bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Małgosia 7549 Anna

2016.10.31 0

Witam, Bardzo spodobał nam się projekt Małgosia. Jednakże, potrzebujemy domu z większą kotłownią. Czy jest możliwość wydłużenia go od strony wejścia tak, aby powiększyć gabinet, łazienkę i kotłownię? O ile cm byłaby możliwość? Strop jest prefabrykowany Terriva, jednak czy istnieje możliwość jego zamiany na żelbetową płytę? Czy po zmianie stropu nadal wystarczą tylko podciągi ze słupami czy należy wykonać ściany nośne? Na poddaszu brak na rzucie słupów.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anno, zmiany o których Pani napisała bez problemu wprowadza się przy adaptacji projektu na działkę i tę część domu można wysunąć wedle potrzeby. Podobnie ze stropem, można zmienić z teriwy na płytę żelbetową i to już przy adaptacji dostosowuje projektant i wtedy sprawdza także i przelicza podciągi i słupy. Dodatkowo sprawdzi, czy trzeba wprowadzić ściany nośne. Strop teriwa jest w wariancie B i tutaj na rzucie poddasza pokazane są słupki od więźby, a na parterze są już ściny nośne, co widać na rysunkach: http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/malgosia-wariant-b-plik-szczegolowy-1c82a362b7da97858ec05ca1b620599f.pdf . Na zmiany w projektach nasza pracownia wystawia bezpłatną zgodę. MG :)
Projekt domu Małgosia 6256 Beata Sobiech

2015.02.03 0

Witam, jestem na etapie wyboru projektu i Małgosia zawróciła mi w głowie :) Projekt jest tak sprytnie opracowany, że niemal idealny! I właśnie odnośnie tego małego niemal moje pytanie: czy jest możliwość aby kuchnię powiększyć z 7,92m2 do 9,57m2? (założyłam, że wymiary kuchni to 2,4mx3,3m, a więc nowe wymiary to 2,9mx3,3m) Powiększyć kuchnię chciałabym kosztem części jadalnianej salonu, z tym, że zamiast narożnej ściany działowej, chciałabym wstawić jedynie murek, który miałby służyć jako bar. Jeśli istnieje taka możliwość to chciałabym również dowiedzieć się jak brak tej ściany działowej wpłynie na konstrukcję stropu? Z góry dziękuję za odpowiedź i jeszcze raz gratuluję świetnego projektu!

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Beato. Wymiary kuchni to 2.2x3.58m co widać dokładnie na rysunkach szczegółowych: http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/malgosia-plik-szczegolowy-84c6f020a210c071e712ca41a54e03ae.pdf. Ale można zastosować zmiany, o których Pani napisała i ta ściana narożna działowa nie ma wpływu na strop, tyle tylko, że musi pozostać słupek, który jest teraz w niej ukryty. Murek może być, ale ze słupkiem, który podpiera w tym miejscu strop. MG
Projekt domu Małgosia 5849 Karo

2014.08.27 1

Witam. Dopiero zaczynamy budowę domu, ale może komuś się przyda http://www.malgosiamgprojekt.mojabudowa.pl/

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Gorąco zachęcamy do przesyłania fotek z realizacji na [email protected] Z przyjemnością opublikujemy to na naszej stronie. MG :)
Projekt domu Małgosia 5837 Krzysiek

2014.08.21 0

Witam. Jestem zainteresowany kupnem projektu. Gdzie mogę znaleźć zdjęcia z budowy i wnętrza tego domu? Proszę o podanie linka lub wysłanie zdjęć na maila [email protected] Z góry dziękuję

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Krzysztofie. To tylko tutaj na forum,bo my nie posiadamy zdjęć czyli możliwe, że ktoś z budujących nawiąże z Panem kontakt i prześle fotki, do czego wszystkich budujących gorąco zachęcamy. MG:)
Projekt domu Małgosia 5341 Bea

2014.02.02 7

Ten dom pasuje nam i brakuje tyko piwnicy czy jest to możliwe i jakie to sa koszty?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. W tym domku bez problemu można zrobić piwnicę, a koszty takiej realizacji podajemy mailowo, lub telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią. MG :)
Projekt domu Małgosia 5342 J.C

2014.01.28 1

czy mozna przestawić kominek na sciane zewnętrzna przy boku zeby zrobić dodatkowy komin na gril zewnętrzny? zcy pracownia zgadza sie na takie przeróbki?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak, oczywiście można kominek zrobić na bocznej ścianie domu i na takie zmiany wyrażamy bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Małgosia 5340 Paweł Kania

2014.01.20 0

Chcemy zrobić Małgosie ze stropem żelbetowym i zamiast samych okien z poręczami to balkony zeby było od razu zadaszenie nad wejsciem i tarasem z drugiej strony. Moje pytanie , czy pracownia moze wykonać takie zmiany i za ile?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Pawle. Tak robimy takie zmiany, a koszty realizacji podajemy droga mailową: [email protected] MG :)
Projekt domu Małgosia 3254 Renata

2013.07.03 9

Mały, fajny i zgrabny oraz prosty dom, czy koszty realizacji podane są rzeczywiste, jak one są policzone? Wiem , że na koszt wpływa wiele czynników, ale proszę o odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Renato. Dziękujemy za miłe słowa . Koszty realizacji jakie podajemy pochodzą z kosztorysu projektu. Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych , z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę metodą gospodarczą , przy średnich cenach robocizny i materiałów. Wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona ). MG :)
Projekt domu Małgosia 3948 Przemysław Rosiejewski

2013.03.30 3

Mam projekt w reku.Przydałyby sie tylko foty stanu surowego.

Projekt domu Małgosia 3872 Marek Wojtaszek

2013.02.26 0

Czy jest szansa na zamieszkanie w tym domu za 210 tys? Szukam projektu i Małgosia jest prawie idealna.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marku. Koszty realizacji dla tego domu to 246 059,00 zł . Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych , z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę metodą gospodarczą , przy średnich cenach robocizny i materiałów. Wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona ). Można też koszty dodatkowo zmniejszyć , większość robiąc samemu ( na przykład wyszukiwanie samemu niższych cen na dane materiały czy robociznę ) MG :)
Projekt domu Małgosia 3458 Julia Rosen

2012.11.26 8

Witam, ja też przymierzam się do zakupu projektu. Jest bardzo dużo na rynku projektów, ten najbardziej przypadł nam do gustu. Prosty i funkcjonalny. Może ktoś ma zdjęcia z realizacji? Pozdrawiam

Projekt domu Małgosia 3077 Katarzyna Niestałowska

2012.10.02 5

Witam serdecznie . Bardzo nam się spodobała Małgosia . Jest naszym faworytem . Niewiele jest na rynku prostych projektów ,o nieskomplikowanych rzutach i z prostym dachem bez facyjatek . "Małgosia" to zupełnie projekt jak z niemieckiego katalogu . Mieszkaliśmy kilka lat w Niemczech i tam zawsze podobały mi się projekty oferowane przez firmy budowlane . A tu proszę - "Małgosia" idealna dla nas :) . Czy ktoś może dysponuje zdjęciami z realizacji tego domku , bo bardzo chcielibyśmy go zobaczyć na żywo ? Pozdrawiam . Kasia

Projekt domu Małgosia 1911 Kasper

2012.03.14 3

Widzę, że nie jestem jedynym zainteresowanym „Małgosią”, to świetnie się składa, że będzie z kim dzielic się spostrzeżeniami. Do tego projektu przymierzam się od kilku dni, analizuję wnętrze i dochodzę do wniosku, że całkowicie odpowiada mi układ pomieszczeń a także metraż.Jestem zdecydowany na ten dom w 100%.

Projekt domu Małgosia 1915 GKluska

2012.03.14 5

Bardzo podoba mi się ten domek z dnia na dzień coraz bardziej. Przyznam ze spodobała mi się nowoczesna bryła domu oraz funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze!

Projekt domu Małgosia 1912 Agnieszka Ulanowska

2012.03.12 5

W zasadzie domek jest ładny, prosty i mam nadzieję, że jego wybudowanie nie pochłonie wszystkich naszych oszczędności :) Małgosia jako jedyna z gotowych projektów do 120 m2 spełniła nasze oczekiwania: na parterze duży salon z aneksem jadalnym, półotwarta kuchnia, a nawet jest dodatkowy pokój. Na piętrze 3 wygodne sypialnie. CZyli właściwie dom ma wszystko co powinien posiadać :)

Projekt domu Małgosia 1913 jelkonis

2012.03.02 2

Bardzo wiele elementów tego porjektu mi się podoba. Domek jest prosty, zbudowany na planie kwadratu, przykryty dwuspadowym dachem. Interesuje mnie wersja murowana.

Projekt domu Małgosia 1914 Patryk A

2012.02.28 2

Witam, ogólnie projekt jest super i nie wprowadzałbym żadnych zmian. Oczywiście gratuluję pracowni MG Projekt kolejnego fajnego i na moje oko ekonomicznego projektu ... a te nowoczesne połaczenia detali...istna bajka :)

Projekt domu Małgosia 504 Grzesiuk65

2012.02.08 0

Bardzo fajny domek, ale brakuje mi garażu,chociaż myślę, że nie będzie problemu z dobudowaniem. Rozmawiałem wstępnie z panem Michałem Gąsiorowskim i uzyskałem informacje, że pracownia nie dokonuje zmian, ale wyraża zgodę na wszelkie zmiany.Decyzja warta przemyślenia.

Projekt domu Małgosia 505 elwira zalewska

2012.02.08 5

Przymierzam się do zakupu projektu, ale waham się. Chciałabym z garażem, ale wydaje mi się, że od strony finansowej mnie to wykończy. Może ktoś orientuje się jak wyglądają koszty budowy tego domku z garażem lub bez?

Projekt domu Małgosia 506 hanka_bydgoszcz

2012.02.08 0

Dla mnie małgosia to domek szyty na miarę :-)) Elewacja jest super, szczególnie od ogrodu wygląda ładnie. Metraż domu w zupełności mi wystarczy przy rodzinie (2+1). Mam już wstępne warunki zabudowy teraz zbieram dokumenty do pozwolenia i muszę się już wkrótce definitywnie zdecydować.

Projekt domu Małgosia 3510 Paweł Smut.

0000.00.00 7

Małgosia jest tez naszym faworytem. Właściwie już zamówiliśmy dokumenty ze stropem Teriva. Tak nam doradził proj. adaptujący. Z budową ruszamy na wiosnę. Jak będą fotki podam linka.

Ocena 4.9/5 na podstawie 23 opinii.

Podobne projekty


Domino
Gucio
Jaś
Michalina
Michałek
Miejski
Pierwszy dom
Prosty
Zosia

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.