MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Magnolia

Pow. użytkowa: 114.5 m2   /   Koszt realizacji: 418 935 zł
Projekt domu Magnolia - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3050 zł 2440 zł


Projekt domu Magnolia to budynek jednorodzinny dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Budynek jest parterowy z użytkowym poddaszem, oraz dobudowanym dwustanowiskowym garażem. Projekt nawiązuje swoją architekturą do typowego polskiego dworku. W udany sposób połączono w nim tradycyjną formę z nowoczesną funkcją, materiałami i detalami. Dzięki otwarciu tarasów na dwie strony, na elewację tylną i boczną, dom może być posadowiony na działce z ogrodem w tylnej lub w bocznej części działki. Wszystko zależy od lokalizacji względem stron świata i od kształtu parceli. W trakcie adaptowania domu do lokalizacji można zrezygnować z któregoś z tarasów. Wewnątrz domu Magnolia, na parterze zaprojektowano salon z częścią jadalną połączony z holem i częściowo z kuchnią, sypialnię rodziców z garderobą w przestrzeni pod schodami, oraz dodatkowy pokoik - gabinet lub sypialnię gościnną. W części gospodarczej zaplanowano garaż i pomieszczenie gospodarcze - kotłownię. Na poddaszu miejsce znalazły dwie sypialnie dziecięce z łazienką. W projekcie domu Magnolia na uwagę zasługuje również strych nad garażem, który można wykorzystać jako przestrzeń użytkową.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 622 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 164,08 m2
 • Powierzchnia całkowita: 224,69 m2
 • Powierzchnia netto: 140,5 m2 + garaż + strych
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 114,50 m2 wg PN-70/B-02365
  • 140,50 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 257,55 m2
 • Nachylenie dachu: 38 stopni
 • Wysokość budynku: 7,06 m (7,36 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 18,58 m
 • Długość budynku: 10,34 m
 • Min szerokość działki: 25,58 m
 • Min długość działki: 17,34 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,60 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe beton komórkowy 24 + styropian (lub wełna mineralna)
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 80,9 kWh/(m2)
 • Ek - 76,2 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 57,70 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 66,37 kWh/(m2)
 • EUco - 29,78 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2440 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 130 120,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 200 113,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 218 822,00 zł
Realizacja domu pod klucz 418 935,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Magnolia - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Magnolia - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Magnolia 4058 Małgorzata

2013.06.08 3

Witam!Jesteśmy w trakcie budowy domu Magnolia, na etapie zakładania dachu. Chciałabym aby na poddaszu zamiast 2 pokoi i strychu były 3 pokoje ale nie przechodnie. Zastanawiam się jak zmieniać układ pomieszczeń na poddaszu aby to zrealizować. Podnieśliśmy też ściankę kolankową. Może Pani Małgosia Kuligowska umiałaby mi coś podpowiedzieć. Pozdrawiam i proszę o radę

Projekt domu Magnolia 3929 Grzegorz i Aneta

2013.03.16 1

Witam,od wczoraj z mężem jesteśmy szczęsliwymi posiadaczami Magnoli,projekt dokładnie taki jaki sobie wymarzyliśmy,ale z budową nie tak szybko,myślimy zacząć na przyszły rok,byłabym wdzięczna gdyby ktoś z Państwa wkleił jakieś zdjęcia z budowy,żeby można było zobaczyć jak powstaje ten piękny domek.POZDRAWIAMY WSZYSTKICH POSIADACZY MAGNOLI.

Projekt domu Magnolia 3571 Borys God.

2012.12.13 6

Do Pani Kuligowskiej - może Pani podesłać jakieś zdjęcia z realizacji? Taki ładny budynek - proszę się pochwalić! Czekam z niecierpliwością i pozdrawiam Borys

Projekt domu Magnolia 3008 Regida

2012.09.28 3

Ładny dom, tylko czy kuchnia nie jest za mała? Czy można ją powiększyć, bez wprowadzania rewolucji w projekcie? Czekam na info Pozdrawiam !

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Kuchnia nie jest zbyt duża - rzeczywiście . Ale można ją otworzyć bardziej na pokój dzienne , wówczas nie będzie sprawiała wrażenia małej . Jeśli chodzi o zmiany - można zlikwidować pomieszczenie gospodarcze przy kuchni i poszerzyć ją o pozyskaną w ten sposób dodatkową powierzchnię . Dość łatwo można byłoby poszerzyć także podciąg między kuchnią a salonem , co umożliwiłoby likwidację grubej ściany w tym miejscu . W efekcie uzyskalibyśmy jednoprzestrzenne wnętrze salonu + kuchni po całej lewej stronie budynku - bez podziałów :) . Zmianę bez wielkiego kłopotu może wprowadzić projektant adaptujący . Ewentualnie może Pani zlecić przeróbkę u nas w biurze .
Projekt domu Magnolia 1866 Małgorzata_Kuligowska

2012.03.14 2

Witam, obecnie na mojej działce stoi stan surowy zamknięty Magnoli, domek jest bardzo ładny. Pozdrawiamy!

Projekt domu Magnolia 1843 Marzena1975S

2012.03.13 1

Ogólnie projekt rewelka, jak na te gabaryty działki to powierzchnia użytkowa jest fantastyczna!

Projekt domu Magnolia 1836 R_Antuś

2012.03.12 1

My już zakupiliśmy działkę i ten cudny projekt. Magnolia jest fantastycznym domem. Budujemy z małymi zmianami: rezygnujemy z balkonu i tarasu od strony bocznej oraz poszerzamy taras od strony ogrodowej.

Projekt domu Magnolia 1840 HERunia

2012.03.10 1

Witam, budowa mojej Magnoli trwa już od roku, wprowadziliśmy kilka poprawek do projektu, najważniejsze zmiany to podniesienie ścianki kolankowej oraz podpiwniczenie budynku, a inne to już raczej kosmetyczne. Reasumując domek jest piękny i naprawdę warty każdych pieniędzy:)

Projekt domu Magnolia 1837 Darek_50

2012.03.09 5

Magnolia wydaje się domem praktycznym, bez zbędnych "udziwnień". Wewnątrz na parterze zaprojektowano przestronny salon z częścią jadalną połączony z holem i częściowo z kuchnią - dla mnie fantastyczne rozwiązanie. Świetnie wykorzystano przestrzeń pod schodami na garderobę , która jest przy sypialni małżeńskiej; dodatkowy pokój i garaż na 2 auta to kolejny atut tego domu.

Projekt domu Magnolia 1838 Łapacz Emil

2012.03.08 1

Od kilku miesięcy przeglądam strony internetowe oraz katalogi z gotowymi projektami i pomimo tak ogromnego wyboru ciężko wybrać ten swój wymarzony dom. Na razie moim typem jest MAGNOLIA. Projekt jest ok!

Projekt domu Magnolia 1841 AniaL

2012.03.08 8

Domek rzeczywiście jest fantastyczny i nie wymaga żadnych poprawek przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Projekt domu Magnolia 1839 Sarna Ewa

2012.02.28 1

W mojej ocenie projekt Magnolia spełnia wszystkie warunki funkcjonalnego domu, ponadto nie ma zbędnych przestrzeni. Autor projektu funkcjonalnie wykorzystał każdy m2. Dom mnie bardzo zainteresował i jestem gotowa stawiac go na swojej działce :)

Projekt domu Magnolia 487 BibuśŚ

2012.02.08 7

Szukając projektu trzeba zwracać szczególną uwagę na wszystko, ofert na rynku jest całe mnóstwo i trudno jest pogodzić wszystkie względy. Ostatecznie zdecydowalam się na MAGNOLIĘ. Parterowy dom z poddaszem, dobudowanym dwustanowiskowym garażem nawiązuje swoją architekturą do typowego polskiego dworku. Dla mnie strzał w 10!

Projekt domu Magnolia 488 elka_bujak

2012.02.08 5

Magnolia idealnie łączy tradycyjną formę z nowoczesną funkcją. Powierzchnia do zaakceptowania, garaż na dwa auta to konieczność, duży salon z jadalnią połączony z otwartą kuchnią to także była konieczność. Na poddaszu z założenia zakładałam pokoje i łazienkę.

Projekt domu Magnolia 489 zainspirowana_magnolia

2012.02.08 2

Wszystko w magnoli mi odpowiada: funkcjonalność, przestronność, powierzchnia, okna, układ, garaż. Zawsze marzyłam o dużej kuchni z wyjściem na taras. Jak widać marzenia się spełniają. Jestem bardzo szczęśliwa, że mg projekt w swojej ofercie posiada tak fantastyczny domek.

Ocena 4.9/5 na podstawie 15 opinii.

Podobne projekty


Czaruś
Cztery kąty
Cztery kąty 3
Dom na miarę
Dominik 2
Gargamel z garażem
Jak marzenie 3
Natalia 3
Saga 3

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.