MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Luna

Pow. użytkowa: 91.81 m2   /   Koszt realizacji: 290 135 zł
Projekt domu Luna - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2990 zł 2392 zł


Projekt domu Luna to budynek jednorodzinny parterowy, zbudowany na planie prostokąta, przekryty dwuspadowym dachem, z częściowo wbudowanym w bryłę garażem. Projekt przeznaczony jest dla czteroosobowej rodziny, której może się przydać z czasem więcej miejsca na dodatkowe pomieszczenia - dzięki strychowi do zaadaptowania na poddasze użytkowe. Bezpretensjonalna  współczesna architektura domu parterowego, łączy w sobie tradycyjną formę i nowoczesne materiały, kolorystykę i detal. Całość tworzy skromny, ale bardzo sympatyczny wygląd. Wnętrze Luny zorganizowano na jednej kondygnacji parteru, rozdzielając ją na część dzienną – z  salonem, holem i częściowo otwartą kuchnią ze spiżarką, część nocną – z trzema sypialniami i łazienką, oraz część gospodarczą – z garażem i kotłownią. Na niewielkiej przestrzeni udało się  zorganizować przestronne i komfortowe mieszkanie dla domowników. Z holu schodami możemy dostać się na strych, który w drugim etapie może być zagospodarowany na poddasze użytkowe z dodatkowymi pokojami. Projekt domu Luna to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie wygodę mieszkania na parterze, chcących mieć „zapas” miejsca do wykorzystania w postaci poddasza, chcących wybudować tani, ekonomiczny  i energooszczędny dom. Pracownia posiada również wersję odbicia lustrzanego projektu Luna.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 625 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 148,48 m2 (z podcieniami 160,16 m2)
 • Powierzchnia całkowita: 148,48 m2
 • Powierzchnia netto: 97,20 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 91,81 m2 wg PN-70/B-02365
  • 97,20 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 223,41 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,45 m (6,75 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 14,99 m
 • Długość budynku: 12,23 m
 • Min szerokość działki: 22,99 m
 • Min długość działki: 21,23 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,70 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie 

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 89,7 kWh/(m2)
 • Ek - 89,0 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 63,97 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 73,59 kWh/(m2)
 • EUco - 33,02 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2392 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 121 123,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 184 715,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 105 420,00 zł
Realizacja domu pod klucz 290 135,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Luna - plik szczegółowy

Luna - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Luna 7442 Dariusz Wilk

2016.09.12 0

Witam,mam pomysł na zmiany projektu Luna.czy są one możliwe: 1)doprojektowaniepodpiwniczenia , 2)przesunięcie schodów do kotłowni i zrobienie tam klatki schodowej z wejściem do piwnicy(może wysunąć jeszcze garaż do przodu,aby uzyskać większą klatkę schodową?) 3)odzielne,niezależne drugie wejście z zewnątrz do domu na klatkę schodową w miejscu kotłowni 4)o ile maksymalnie można podnieść ściankę kolankową w projekcie Luna? 5)rozumiem,że nie ma problemu ze zmianą stropu na lany i zwiększeniem stopnia nachylenia dachu Pozdrawiam i czekam na odpowiedź:)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Dariuszu, zmiany, o których Pan pisze wprowadza już przy adaptacji projektant adaptujący projekt na działkę, a my na zmiany wystawiamy bezpłatną zgodę. Tak te zmiany są możliwe. Jeśli chodzi o podniesienie ścianki kolankowej, to proponujemy jej podniesienie do dwóch pustaków, bowiem im będzie wyższa, tym bryła i wygląd domu znacznie się zmieni. MG:)
Projekt domu Luna 6637 Grzegorz Sawczuk

2015.08.16 28

Witam Czy można się w najbliższym czasie spodziewać jakiś wizualizacji wnętrz do projektu LUNA ???

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Grzegorzu, niestety w najbliższym czasie nie przewidujemy wizualizacji wnętrz do tego domu, na razie są w przygotowaniu. Za utrudnienia z góry przepraszamy. MG
Projekt domu Luna 5079 Agnieszka Szymczak

2014.01.27 7

Witam, czy buduje lub już wybudował ktoś ten śliczny domek ? Pozdrawiam

Projekt domu Luna 4012 Iwona

2013.04.29 3

Poszukuję osób, które budują/budowały dom na podst. tego projektu. Bardzo mi zależy na drobnych podpowiedziach lub uwagach. Jeżeli jest możliwość, proszę info na e-mail [email protected] Z góry dzięki i pozdrawiam ;))

Projekt domu Luna 3618 Auusia210

2012.12.19 5

Jestem zainteresowana zakupem, mam tylko pytanie techniczne - czy można na dachu umieści instalacje solarną, czy trzeba dodatkowo wzmacniać więźbę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. W naszych domach elementy więźby dachowej są tak policzone i przygotowane , że nie trzeba robić żadnych dodatkowych wzmocnień . Więc śmiało może Pani zakupić u nas projekt w wersji podstawowej i za dodatkową opłatą zakupić gotowy pakiet dla instalacji solarnej . Zapraszamy MG :)
Projekt domu Luna 3297 Jurek G.

2012.10.25 1

Czy można na strychu zrobić małą łazienkę i podzielić ta przestrzeń na dwa pokoje?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Jurku. Tak można na strychu zrobić małą łazienkę , a przestrzeń podzielić na dwa małe pokoje . MG :)
Projekt domu Luna 3159 Elżbieta R

2012.10.10 3

Witam, podoba mi się plan domu. Chciałam wprowadzić tylko jedna poprawkę , powiększyć kuchnię. Lubię gotować, a kuchnia to moje królestwo. Obawiam się że 8,50 m to za mało. Czy można taką zmianę wprowadzić?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Elżbieto - tak , można oczywiście powiększyć kuchnię i jednocześnie pewnie trochę salon poszerzając budynek . Zmianę może zrobić architekt adaptujący , albo my . Proszę skontaktować się z pracownią mailem lub telefonicznie - wycenimy przeróbkę i określimy czas realizacji takiego zamówienia . MG
Projekt domu Luna 3068 Grzegorz Frątczak

2012.10.01 1

Luna bardzo mi się podoba . Wydaje mi się , że jest bardziej dostosowana do nowych wymagań niż starsze projekty MG Projekt . Na przykład porównywałem Lunę , Nektartynkę i Słoneczny z poddaszem i w Słonecznym była połowa grubości ocieplenia w stosunku do Luny . Poza tym Luna ma normalne schody na strych . My strych będziemy używać jako magazyn , nie będziemy go zamieniać na pokoje . Jesteśmy zdecydowani na ten projekt . Mileno - dzięki za informacje na temat jakości projektu . To pokrywa sie w sumie z moimi danymi . Brat kupił w MG "Zosię" i też wszystko było ok . Grzesiek

Projekt domu Luna 3000 Arek

2012.09.27 3

Od dawna przymierzam sie do zakupu tego projektu. Komentarz Mileny przekonał mnie, a raczej żonę. Chcemy tylko powiększyć garaż, to jedyna rzecz jaka będziemy zmieniać.

Projekt domu Luna 2887 Milena

2012.08.21 2

Witam "Lunowiczów" . Chciałam podzielić się uwagami na temat jakość projektu , jaki zakupiłam w MG Projekt . Projektu Luna oczywiście :) . Mój kierownik powiedział , że dawno nie widział tak dobrze przygotowanego projektu , że jest szczegółowo rozrysowany i dobrze zwymiarowany . Ma wszystkie wyliczenia i zestawienia . Miło , że są jeszcze solidne firmy , które nie wciskają byle czego . Do obsługi klienta też nie miałam zastrzeżeń . Byli bardzo mili , a projekt przyszedł wcześniej niż było umówione . Tak trzymać , MG Projekt :)

Odpowiedź MG Projekt
Dziękujemy :) MG
Projekt domu Luna 2797 Robert T

2012.06.15 1

Piękny domek.Właśnie takiego szukałem. Poszukuje osób, które go budują. Chciałbym go zobaczyć. Jest ktoś kto mógłby mi pomóc? Pozdrawiam

Projekt domu Luna 2798 Robert T

2012.06.15 1

Piękny domek.Właśnie takiego szukałem. Poszukuje osób, które go budują. Chciałbym go zobaczyć. Jest ktoś kto mógłby mi pomóc? Pozdrawiam

Projekt domu Luna 1830 Śmich Klaudia

2012.03.12 1

Właśnie takiego domku poszukiwałam, myślalam ze idealny bedzie dla mnie PROMYK ale ten ma wszystko co potrzeba..spora kuchnia ze spizarka...wyjscie na taras z przestronnego salonu....domek nie za mały i nie za duzy...garaz z przejsciem od razu do domu...super

Projekt domu Luna 1829 Dawid Maliniak

2012.03.09 6

woooooow ale super domek :) uwielbiam domy parterowe, ale ten przebija wszystkie. Niezwykle estetycznie wykonana architektura (dopracowany każdy szczegól), świetne są duże okna (napewno będą dawały dużo światła dziennego), spore pokoje, ładna kuchnia z wygospodarownym miejscem na spiżarnię, przestronny pokój dzienny z wyjściem na taras, kominek umiejscowiony w dorym miejscu (według mojej opini) a do tego ciekawie wbudowano garaż w bryłe domu. Naprawdę dla mnie jest to strzal w 10!

Ocena 4.9/5 na podstawie 14 opinii.

Podobne projekty


Anatol
Bursztyn
Cypisek 3
Cypisek 4
Miluś
Nektarynka
Niezapominajka z garażem
Promyk
Słoneczny z garażem

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.