MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Leo

Pow. użytkowa: 138.63 m2   /   Koszt realizacji: 341 778 zł
Projekt domu Leo - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Leo to bardzo ciekawy nowoczesny projekt domu jednorodzinnego, dla 4-5cioosobowej rodziny. Projekt łączy w sobie nowoczesny look, bezpretensjonalność, prostotę geometrii i konstrukcji, oraz funkcjonalność i klarowność wnętrza. Dom – dzięki zwartej bryle, zbudowanej na planie prostokąta, jest energooszczędny, a także łatwy i niedrogi w budowie. Dzięki dość wąskiej elewacji frontowej zmieści się na działce o szerokości zaledwie 16 m. Budynek w łatwy sposób można zamienić na bliźniaka, można z niego także zrobić szeregówkę. Prosty układ konstrukcyjny - parterowa bryła z poddaszem przekrytym dwuspadowym dachem – nie powinien sprawić kłopotów wykonawczych żadnej ekipie budowlanej. Właściwy stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do uzyskanej kubatury sprzyja energooszczędności domu. Wygląd zewnętrzny Leo, dzięki zastosowanym materiałom prezentuje się bardzo nowocześnie. Charakteru dodają okna połaciowe w zestawie z oknami ścianki kolankowej. Dają one fantastyczny efekt we wnętrzu pokoi. Od strony elewacji frontowej bryłę urozmaica wystający nieco garaż, oraz podcień wejściowy. Od strony ogrodu możemy wyjść z salonu na taras przez ładne przeszklone drzwi. Taras częściowo osłania finezyjna pergola, która może być również daszkiem. Wnętrze Leo podzielono na część dzienną, oraz gospodarczą na parterze i sypialnie na poddaszu. Na parterze zaprojektowano bardzo ładne jednoprzestrzenne wnętrze połączonego salonu z jadalnią, kuchnią i holem. Kuchnia jest otwarta na salon – można ją łatwo oddzielić ścianką działową. Pozostałe pomieszczenia parteru to wygodny garaż z magazynem pod schodami, kotłownia, łazienka i przedsionek. Na poddaszu znajdziemy cztery bardzo ładne, ustawne sypialnie, oraz łazienkę. Wnętrze można dowolnie modyfikować przestawiając ścianki działowe - zostawiając na przykład trzy sypialnie i dodając jeszcze jedną łazienkę i garderobę rodziców. Nad poddaszem jest jeszcze bardzo ładny strych, który również można zaadaptować. Leo to projekt dla Klientów szukających prostej konstrukcji, bez udziwnień, chcących „wycisnąć” jak najwięcej powierzchni za jak najrozsądniejsze pieniądze. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 812 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 120,29 m2
  • z podcieniami 122,87 m2
 • Powierzchnia całkowita: 206,33 m2
 • Powierzchnia netto: 145,69 m2 + garaż 22,50 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 138,63 m2 wg PN-70/B-02365
  • 145,70 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 131,00 m2

+ dach płaski 7,88 m2

 • Nachylenie dachu: 38 stopni
 • Wysokość budynku: 9,34 m (9,65 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 9,16 m
 • Długość budynku: 13,86 m
 • Min szerokość działki: 16,16 m
 • Min długość działki: 23,50 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 i 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - blacha na rąbek (wariantowo dachówka)
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 90,7 kWh/(m2)
 • Ek - 89,5 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,21 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,17 kWh/(m2)
 • EUco - 33,12 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 131 861,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 183 036,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 158 742,00 zł
Realizacja domu pod klucz 341 778,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Leo - plik szczegółowy

Leo - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Leo 6621 Piotr Podsiedlik

2015.08.11 42

Jesteśmy na razie na etapie stanu surowego-otwartego...;) Generalnie dom wizualnie wychodzi podobnie jak w projekcie, ale różnice również są widoczne. Buduje się go dość szybko i łatwo, bo jest mało skomplikowany.... Okna na poddaszu są ciekawym rozwiązaniem, gdyż czynią poddasze jasnym, z łatwo dostępnym widokiem za oknem...;)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Piotrze, trzymamy przysłowiowe kciuki za Waszą budowę, a w razie ewentualnych pytań służymy pomocą. Gorąco zachęcamy o przesłanie fotek z budowy, które chętnie opublikujemy na naszej stronie. MG:)
Projekt domu Leo 6606 Anna

2015.08.04 29

Witam; bardzo fajny projekt i ciekawa jestem jak wychodzi w rzeczywistości? Czy ktoś z osób, które się na niego zdecydowały może się podzielić doświadczeniem i zdjęciami?

Projekt domu Leo 6607 Anna

2015.08.04 16

Witam; bardzo fajny projekt. Czy ktoś może się podzielić infomacja jak wyszedł w rzeczywistości?

Projekt domu Leo 6497 Marek

2015.05.29 55

Ciekawy projekt. Czy jest możliwość poprowadzenia schodów na strych i zrobienie z niego pomieszczenia użytkowego? A jeśli nie, to czy jest sens robienia tylu okien na strychu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marku. Tutaj na strych przewidziane są schody systemowe- rozkładane. Można na strychu zrobić niewielkie pomieszczenie użytkowe, bo w najwyższym punkcie jest 2.76m wysokości. I wtedy można także zrobić zwykłe schody na ten strych. MG
Projekt domu Leo 5307 Piotr

2014.03.28 0

No to projekt kupiony...;) Teraz tylko czekać i zobaczymy jak Leo wygląda w rzeczywistości...;)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Piotrze. Mamy nadzieję, iż dom wyjdzie ładnie i zgrabnie. "Leo" to nasza "Supernowość", więc domy dopiero powstają, ale wszystkich budujących ten dom gorąco zachęcamy do przesyłania zdjęć z budowy i do dzielenia się swoim doświadczeniem z realizacji. Z przyjemnością opublikujemy nadesłane zdjęcia z budowy na naszej stronie, a innym inwestorom każda uwaga przy realizacji będzie pomocna, tak jak i wymiana doświadczeń na naszym forum. Serdecznie zapraszamy do udziału w rozmowie na naszym forum. MG :)
Projekt domu Leo 5178 Piotr

2014.03.01 3

A czy przewidują Państwo w najbliższym czasie wizualizację wnętrz tego projektu? Fajnie byłoby zobaczyć jak prezentuje się w środku, szczególnie poddasze z tymi oknami...:)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Piotrze. Wizualizacje wnętrza parteru pojawią się już niebawem, zaś jeśli chodzi o poddasze to raczej nie planujemy wizualizacji jego wnętrz. MG
Projekt domu Leo 5126 Piotr

2014.02.12 1

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda przystosowanie domu Leo do budowy na tzw. terenach górniczych występujących na Śląsku (I, II i III kategorię terenu górniczego)...

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Piotrze. Z takim przystosowaniem domu Leo do budowy na terenach szkód górniczych nie ma problemu, bo można taki wariant zamówić w naszej pracowni, a szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected], lub zrobić to na etapie adaptacji u miejscowego architekta. MG :)
Projekt domu Leo 4878 J.J

2013.12.14 0

Czy mozna na górze wygospodarować drugą łazienkę , może być nie duża z kabiną , bo zależy nam na osobnej łazienki dostępnej z jednej sypialni?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Jak najbardziej można z istniejącej łazienki wydzielić mniejszą taką na szerokość 90-100cm i wtedy zmieści się w niej kabina , a z jednej z sypialni można zrobić wejście do drugiej łazienki . MG
Projekt domu Leo 4857 Piotr

2013.12.07 1

Dom idealnie wpasowuje się w moją działkę...;) Więc jest nad czym myśleć. Analizowałem rysunki szczegółowe i ściany są ocieplane styropianem o grubości 15 cm. Od 2014 roku wchodzą przepisy, które nakazują zwiększanie grubości izolacji. Rozumiem, że nie ma problemu aby ocieplić ściany styropianem o grubości 20 cm? Czy pakiet energooszczędny jest już przystosowany do tych zmian?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Piotrze. Tak można bez problemu zastosować grubszą warstwę izolacji. W pakiecie energooszczędnym przedstawiamy możliwości zmniejszenia strat ciepła, dzięki czemu zmniejszy się również zapotrzebowanie domu na energię. MG
Projekt domu Leo 4877 Damian K.

2013.12.02 5

Czy można zrobić garaż na dwa stanowiska , a za garażem dodatkowy pokój , tylko jak dojść do tego pokoju bo kominek przeszkadza?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Damianie. Ciekawy pomysł i jak najbardziej możliwy do wykonania . Jeśli chodzi o przejście do tego dodatkowego pokoju to proponujemy przenieść kominek z kominem, tak aby stały przy schodach i wtedy w ich miejsce można zrobić przejście do pokoju. MG
Projekt domu Leo 4875 Agata i Maciek

2013.12.01 5

Ten dom jest spełnieniem naszych marzeń , brakuje nam tylko spiżarki , czy można to jakoś rozwiązać bo nie mamy pomysłu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak oczywiście , można przestawić komin w kotłowni na drugą ścianę i wtedy z tej kotłowni można wydzielić małą spiżarkę z wejściem od strony kuchni .MG :)
Projekt domu Leo 4876 Ryjek

2013.11.28 1

chcieliśmy w tym domu powiększyć taras , żeby sięgał do jadalni -tak z boku domu. Wtedy w jadalni będzie okno tarasowe , ale czy to będzie pasowało do reszty domu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Oczywiście takie rozwiązanie będzie pasowało do reszty domu , więc bez problemu można zrobić większy taras , a zamiast okna w jadalni drzwi tarasowe. MG :)
Projekt domu Leo 4700 Marianna

2013.11.15 0

Mamy waską działkę -15.80m szerokości . Czy ten domek da się jakoś zmieścić?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Marianno. Można "odchudzić dom" o 36cm , czyli przesunąć ścianę szczytową od strony kuchni o 36cm , dom będzie miał wtedy ogólną szerokość 8.80m i zmieści się na Waszej wąskiej działce. MG
Projekt domu Leo 4699 Aneta

2013.11.12 8

Czy można zamontować solarki na dachu? Czy dach nie jest za stromy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Aneto dach nie jest za stromy i można bez problemu zamontować instalację solarną. MG :)
Projekt domu Leo 4701 [email protected]

2013.11.10 0

Witam , zastanawiamy się nad projektem domu i przy budowie chcielibyśmy wystąpić o dopłatę dla domu energooszczędnego ,czy ten dom spełnia warunki dopłat do standardu Nf 40?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Krzyśku. Przy zamówieniu projektu podstawowego , można u nas w pracowni zamówić dodatkowe pakiety między innymi na wentylację mechaniczną wraz z rekuperacją i wtedy dom będzie dostosowany do programu dopłat dla domów energooszczędnych w standardzie NF 40. MG.
Projekt domu Leo 4698 Agnieszka

2013.11.07 4

czy jest wariant tego domku z podwójnym garażem?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agnieszko. Obecnie nie posiadamy takiego wariantu , ale za dopłatą do projektu standardowego można u nas zamówić taką zmianę. Szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] W tym domu nie ma problemu , żeby poszerzyć garaż , aby zmieściły się dwa samochody. MG :)
Projekt domu Leo 4874 Marzena J.

2013.11.05 0

Witam dom bardzo nam odpowiada , ale brakuje nam piwnicy .Czy jest to możliwe i czy można takie zmiany zamówić u Państwa?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Marzeno. Tak można zaprojektować podpiwniczenie w tym domu z wejściem do piwnicy z garażu . Taką zmianę może Pani zamówić w naszej pracowni , a szczegóły podajemy mailem: [email protected] . MG
Projekt domu Leo 4490 Dariusz Q

2013.10.04 4

Witam, bardzo fajny projekt, tylko trochę duży na moje potrzeby, czy da się go lekko "skompresować" ? Pozdrawiam, Darek

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Dariuszu. Tak jest taka możliwość , najprostszym rozwiązaniem jest zwężenie domu , bo wtedy będzie najmniejsza ingerencja w konstrukcję domu.MG :)
Projekt domu Leo 3272 Rafi79

2013.06.12 1

Zastanawiam się na kupnem tego projektu? Ładna , prosta bryła z dużą ilością okien na poddaszu, co na pewno wpływa pozytywnie na doświetlenie. Projekt jest nowością z rabatem, do kiedy ten rabat będzie? Musze jeszcze do niego przekonać szanowną małżonkę, która uparła się na inny. Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Rabat obowiązuje nadal - dom jest w kategorii "Superpromocje"
Projekt domu Leo 3558 Kleopatra

2012.12.12 2

Dołączam do grona osób które polubiły ten projekt. Również uważam, że jest to prosty i nowoczesny budynek. Zastanawiam się jak zrobić go energooszczędnym, żeby można było dostać dopłatę , która ma wejść od 2013 roku?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie - bardzo łatwo to zrobić . Projekt jest dobrze izolowany , ma prostą zwartą bryłę . Wystarczy dodać do podstawowych instalacji kilka dodatkowych nowinek instalacyjnych ( patrz - nasze pakiety dodatkowe ) i wówczas charakterystyka energetyczna będzie odpowiadać dopłatom dla domu niskoemisyjnego ( NF 40) . Więcej informacji możemy udzielić mailem - zapraszamy do kontaktu :) MG
Projekt domu Leo 3446 Ilona

2012.11.22 3

Bardzo zgrabny budynek, z fajnymi wnętrzami. Dowód że nieduży budynek też może fajnie wyglądać! Gratuluję autorowi. Ja już swój egz. zamówiłam, czekam na przygotowanie.

Projekt domu Leo 3061 Nina Mączyńska

2012.10.01 2

Witam serdecznie . Bardzo fajny projekt . Taki nowoczesny :) Mam pytanie czy można z tego projektu zrobić bliźniaka . Jaki byłby koszt .A może macie taką gotową wersję ? Nina

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Nino , nie mamy niestety gotowej wersji wariantowej zbliźniaczonego projektu "Leo " . Możemy 1/ sprzedać Pani dwa komplety projektu ( lewy i prawy ) , z rabatem oczywiście i dać bezpłatną zgodę na połączenie połówek w bliźniaka ( zmianę musiałby wykonać projektant adaptujący dom do działki ) ; 2/ możemy też połączyć dom w bliźniaka u nas w pracowni , za dodatkową opłatą . Jeśli byłaby Pani zainteresowana drugą wersją - proszę o kontakt z pracownią . Ustalimy kwestię kosztu terminu . MG
Projekt domu Leo 2864 adrian&mio

2012.08.20 6

fAjny projekt . Prosty , z fajnymi łamanymi oknami połaciowymi . Widziałem podobne domy w Niemczech i bardzo mi się podobały . Zastanawiam się nad takim projektem , albo nad zwykłym , z lukarnami . Ale bardziej mnie ciągnie do nowoczesnej architektury . Układ pomieszczeń jest super , bez niepotrzebnych zawijasów .Same ustawne pokoje . Iduże , a nie jakieś klity ! Macie jakieś wnętrza do tego domku ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Dziękujemy za miłą ocenę projektu :) . Jeśli chodzi o wnętrza - nie mamy niestety wizualizacji wnętrz do tego domu . To jedna z naszych nowości . Ale jest dostępny już projekt techniczny i rysunki szczegółowe ze zwymiarowanymi rzutami - podaję link : http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/leo-plik-szczegolowy-5eaa84336b6f8cd1ebdd26dbfcc345ce.pdf . Zapraszam do oglądania :) MG
Projekt domu Leo 2865 Joanna_79

2012.08.20 1

Witam . Bardzo interesujący projekt . Jestem nim szczerze zaintrygowana . Czy macie jakieś rysunki z wymiarami do tego projektu , żeby sobie zobaczyć jakie są odległości między ścianami ? Czy ktoś już kupił ten projekt , albo może wybudował dom według tego projektu ? Bardzo chciałabym uzyskać więcej informacji na temat "Leo" ;) . Pozdrawiam Joanna

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Na podstronie projektu znajdzie Pani plik szczegółowy pdf , ze zwymiarowanymi rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami . Podaję link do pliku : http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/leo-plik-szczegolowy-5eaa84336b6f8cd1ebdd26dbfcc345ce.pdf ( uwaga - proszę skopiować obie linijki jako link ). Czy ktoś kupił i czy wybudował ? - to nowość w naszej ofercie , zatem nikt jeszcze nie wybudował domu wg projektu "Leo" . Czekamy na pierwszego śmiałka . Projekt techniczny jest wykonany - projekt jest gotowy do zakupu . Zapraszamy ! :) MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 24 opinii.

Podobne projekty


Albatros
Albatros 2
Bajkowy 3
Na swoim
Na swoim 2
Oszczędny
Oszczędny 2
Samba
Tango

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.