MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Lena

Pow. użytkowa: 120.67 m2   /   Koszt realizacji: 328 077 zł
Projekt domu Lena - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3090 zł 2472 zł


Projekt domu Lena to dom jednorodzinny, o nowoczesnej architekturze, przeznaczony dla 4-5cioosobowej rodziny. Dom parterowy, z użytkowym poddaszem, zaprojektowany na prostokątnym rzucie, przykryty dwuspadowym symetrycznym dachem. Kształt bryły, forma budynku, zastosowane materiały, oraz detale podkreślają nowoczesność, energooszczędność i funkcjonalność budynku. Dom ma prostą konstrukcję, jest łatwy w budowie, co pozytywnie wpłynie na szybkość budowy i jej koszt. Wnętrze domu podzielono na część dzienną i gospodarczą na parterze i sypialnie na poddaszu. Na parterze zaprojektowaliśmy otwartą przestrzeń dzienną, z salonem, otwartą kuchnią holem z wyeksponowanymi we wnętrzu schodami. W salonie miejsce znalazły ściana kominkowa i ściana TV, miejsce na meble wypoczynkowe, oraz kącik jadalny, oraz szerokie przeszklone wyjście na częściowo zadaszony taras. Na parterze miejsce znalazły dodatkowo: garaż i kotłownia - oba dostępne z przedsionka. Na poddaszu mamy cztery pokoje i obszerną łazienkę. Z sypialni rodziców jest dodatkowo dostępna garderoba. Dom, mimo niedużej powierzchni, mieści w sobie pięć pokoi, garaż i kotłownię – to sporo jak na tej wielkości budynek. Dom zaprojektowano jako energooszczędny. Dzięki bardzo dobrym ociepleniom przegród, łatwo można dostosować dom do standardu NF40. 

Dane techniczne:
 • Kubatura: 575 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 111,75 m2
  • z podcieniami 119,99 m2
 • Powierzchnia całkowita: 180,45 m2
 • Powierzchnia netto: 127,17 m2 + garaż 18,82 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 120,67 m2 wg PN-70/B-02365
  • 127,17 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 173,63 m2
 • Nachylenie dachu: 42 stopnie
 • Wysokość budynku: 7,85 m (8,00 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 8,55 m
 • Długość budynku: 13,23 m
 • Min szerokość działki: 16,15 m
 • Min długość działki: 21,49 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 i 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - monolityczny żelbetowy
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 79,2 kWh/(m2)
 • Ek - 75,9 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 56,49 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją: (w aktualizacji 2017)

 • Ep - 64,98 kWh/(m2)
 • EUco - 29,15 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2472 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 99,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 144 885,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 183 192,00 zł
Realizacja domu pod klucz 328 077,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Lena - pliki szczegółowe

Projekt domu Lena - pliki szczegółowe - lustro

Komentuj
Projekt domu Lena 7483 Mariusz

2016.09.18 1

witam, ogólnie podoba nam sie ta Lenka, ale mam pytanie czy na elewacji te elementy drewniane mogą być poziomo? Nie bardzo pasuje nam pionowy układ desek elewacyjnych.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Mariuszu, tak oczywiscie można elementy drewniane zamontować w poziomie. To jest tylko nasza propozycja, więc bez problemu elewacje można zrobić wedle własnego uznania. MG:)
Projekt domu Lena 6994 Justyna G.

2016.02.08 0

Świetny projekt! Jego wymiary nie przytłoczyłyby mojej małej działki. Jego jedyna wada w moich oczach, to brak prysznica na dole. Czy dałoby się powiększyć dolną łazienkę bez ingerencji w sypialnie na górze? Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Justyno, oczywiście nie trzeba ingerować w górne sypialnie, żeby tę łazienkę na dole powiększyć. Wystarczy kosztem kotłowni wydzielić wnękę na prysznic i wtedy urządzenia sanitarne troszkę "przemeblować". Pion wod-kan oraz wentylacyjny pozostaje bez zmian. MG:)
Projekt domu Lena 6151 Remik

2015.01.10 1

Witam zainteresował mnie wasz nowy projekt. Mam wąską działkę szerokości 17,5 metrów . Rozumiem , że ten dom mieści się na moją działkę ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Zgadza się ! "Lena" mieści się na działce o szerokości nieco ponad 16 m . Także wejdzie nawet na bardzo wąską parcelę . A to dzięki niedużej szerokości głównej bryły . Na stronie projektu jest pokazana mapka sytuacyjna z minimalnymi wymiarami działki . Zapraszamy !! MG
Projekt domu Lena 6152 Justyna Kownacka

2015.01.10 0

Witam serdecznie . Bardzo ciekawy projekt . Zbliżony do takiego jakiego szukam . Prosta bryła , żadnych przesadnych udziwnień . Czysta nowoczesna architektura . Kiedy można się spodziewać rysunków technicznych na stronie projektu ? Chciałabym zapoznać się ze szczegółami . Pozdrawiam Justyna K.

Odpowiedź MG Projekt
Witam równie serdecznie Pani Justyno ! Dziękujemy za zainteresowanie naszym nowym projektem i za miłe słowo o jego architekturze . Również podobnie myślimy na temat tego domku . Jest prosty i funkcjonalny , a jednocześnie ładnie wygląda :) . Jeśli chodzi o plik z rysunkami szczegółowymi - umieścimy go na stronie jak tylko będzie gotowy projekt techniczny . Czekamy na pierwsze zamówienie od Klienta . Zapraszamy !! MG
Projekt domu Lena 6153 Justyna Kownacka

2015.01.10 0

Witam ponownie . W takim razie z jakiego źródła pochodzą koszty realizacji domu skoro nie ma projektu technicznego ? JK

Odpowiedź MG Projekt
Witam ponownie Pani Justyno . Koszty realizacji , jeśli nie ma gotowego projektu technicznego bierzemy zawsze ze średniej statystycznej kosztów kilku bardzo podobnych - już gotowych - projektów . Bierzemy 4-5 podobnych domków ( o podobnej skali i skomplikowaniu bryły , a także podobnych zastosowanych materiałach ) , obliczamy ich średni koszt wybudowania metra kwadratowego powierzchni całkowitej i mnożymy to przez powierzchnię całkowitą nowego domu . Koszty są zbliżone do późniejszego wyniku . Wahnięcie ceny może być maksymalnie + - 5 % . Potem , po powstaniu kosztorysu oczywiście koszty realizacji są korygowane . MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 5 opinii.

Podobne projekty


Albatros
Konwalia
Leo
Na swoim
Na swoim 2
Oszczędny
Oszczędny 2
Otwarty 3
Otwarty 5

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.