MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Kropka

Pow. użytkowa: 81.49 m2   /   Koszt realizacji: 208 939 zł
Projekt domu Kropka - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2850 zł 2280 zł


Projekt domu Kropka to nieduży domek jednorodzinny dla czteroosobowej rodziny. Parterowy, zbudowany na planie prostokąta budynek, przekryty został czterospadowym dachem. Front domku ozdabia ganek wejściowy wsparty na dwóch kolumnach. Wygląd zewnętrzny domu nawiązuje do architektury polskiego dworku, ale we współczesnym ujęciu. Projekt stworzono z myślą o działce z ogrodem z boku - wyjście drzwiami balkonowymi z salonu i taras znajdują się od strony elewacji bocznej. Wewnątrz domu znajduje się obszerny pokój dzienny, z częściowo otwartą kuchnią, trzy sypialnie, łazienkę, oraz pomieszczenie gospodarcze - kotłownię, dostępną z przedsionka wejściowego. Na niedużej powierzchni udało się zaprojektować wygodne czteropokojowe mieszkanie z zapleczem technicznym. Ściany wewnątrz można dowolnie przestawiać - żadna nie pełni funkcji konstrukcyjnej. Konstrukcję dachu zaprojektowano z drewnianych wiązarów. Projekt domu Kropka dostępny jest również w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 331 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 102,08 m2
 • Powierzchnia całkowita: 102,08 m2
 • Powierzchnia netto: 84,03 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 81,49 m2 wg PN-70/B-02365
  • 84,03 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 148,19 m2
 • Nachylenie dachu: 24 stopnie
 • Wysokość budynku: 5,08 m (5,38 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 12,24 m
 • Długość budynku: 8,34 m
 • Min szerokość działki: 20,24 m
 • Min długość działki: 16,67 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,61 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: drewniane wiązary kratownicowe
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 77,86 kWh/(m2)
 • EUco - 34,93 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2280 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 50 723,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 83 821,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 125 118,00 zł
Realizacja domu pod klucz 208 939,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Kropka - plik szczegółowy

Projekt domu Kropka - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Kropka 8289 Aleksandra Szcześ

2018.02.11 0

Witam pytanie do osób którzy wybudowali kropke . Jaki jest koszt budowy pod klucz .

Projekt domu Kropka 7848 Konrad Szmyt

2017.03.10 9

Witam budujemy projekt kropka, nie znalazłem wcześniej realizacji, zapraszam na blog, może komuś pomożemy w wyborze.http://kondzik.mojabudowa.pl/

Projekt domu Kropka 7372 robert b

2016.08.02 2

Witam. Czy ktos buduje ten dom w okolicach slaska?

Projekt domu Kropka 6579 Tomasz Myśliński

2015.07.18 12

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy można ten dom wybudować z bali o średnicy 24-30 cm oraz czy można do tego domu jako ogrzewanie zastosować pompę ciepła oraz instalacje solarną.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Tomaszu, Tak, oczywiście można tutaj zastosować technologię wznoszenia z bala, tak jak Pan napisał. Taką zmianę bez problemu wprowadza się już na etapie adaptacji, a wtedy nasza pracownia wystawia bezpłatną zgodę na te zmiany. Do tego projektu przygotowaliśmy gotowe pakiety dla ogrzewania pompą ciepła oraz dla instalacji solarnej. To również można dostosować już przy adaptacji projektu na działkę. MG:)
Projekt domu Kropka 5475 Milena Górska

2014.04.22 2

Witam! Jestem zainteresowana tym projektem, i mam pytanie czy istnieje możliwość podpiwniczenia budynku tak w 50%? Przyczym chciałabym aby kotłownia została na parterze, chyba że nie ma takiej możliwości. Jakby to migło wyglądać?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Mileno. Tak, istnieje taka możliwość, aby wykonać podpiwniczenie na 50% powierzchni, jednakże z uwagi na brak miejsca na schody w środku domu, to proponujemy zrobić zejście do piwnicy schodami zewnętrznymi. W innym przypadku trzeba by przeprojektować troszkę pomieszczenia na parterze, tak żeby te schody do piwnicy móc umieścić w środku domu. MG :)
Projekt domu Kropka 3756 Wincenty

2013.01.22 2

A czy doprojektowanie wiaty nie popsuje wyglądu domu? Nie jestem architektem i proszę o poradę. Chciałem dostawić ja z prawej strony domu .

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Naszym zdaniem wiata z prawego boku domu nie popsuje wyglądu . Będzie trochę jak w domku "Czaruś" , albo jak w "Jak marzeniu" z garażem" . MG
Projekt domu Kropka 3580 Filip M.

2012.12.14 7

Super projekt! Gratuluję. Oczywiście jest ale! Kuchnia jest bardzo mała. Zastanawiam się nad doprojektowaniem garażu z kotłownią. Wtedy kuchnia powiększyła by się o pom. gospodarcze. Czy pracownia wyrazi zgodę na taką zmianę? Czekam na odpowiedź Filip

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Oczywiście wyrazimy zgodę na takie zmiany . Ale może lepiej będzie Panu zamówić inny bardzo podobny projekt z naszej oferty , który już ma garaż i kotłownię obok . Na przykład : "Czaruś" - link : http://www.mgprojekt.com.pl/czarus , albo "Jak marzenie z garażem" - link : http://www.mgprojekt.com.pl/jak-marzenie-z-garazem . MG
Projekt domu Kropka 3059 Tomasz Wasilewski

2012.10.01 2

Witam ! Również zdecydowaliśmy się na ten projekt . Kropka jest dla nas idealna . Mamy ogród na bok i płytką działkę . Mam pytanie czy można zainstalować tu kocioł na paliwo stałe ? Na naszej działce nie ma gazu i myśleliśmy o piecu na ekogroszek . Z góry dziękuję za odpowiedź . Tomek

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Panie Tomaszu , w projekcie "Kropka" można zainstalować mały kocioł na paliwo stałe , na przykład na ekogroszek . Mamy do tego projektu dostępny dodatkowy pakiet "kotłownia na paliwo stałe" : http://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-kotlownia-na-paliwo-stale - może Pan zamówić ten pakiet do projektu . MG
Projekt domu Kropka 2817 Paweł

2012.06.27 0

Witam wszystkich. Bardzo podoba nam się ten domek i ok sierpnia zaczynamy budowę. Jednak zanim zaczniemy chciałbym zobaczyć jak wygląda ten domek w rzeczywistości i stąd moje pytanie - czy jest ktoś kto zbudował już chociaż stan surowy i udostępnił by domek do obejrzenia? Dojadę w każde miejsce w Polsce żeby tylko zobaczyć to cudo:) Bardzo proszę o kontakt mailowy: [email protected] Będe bardzo wdzięczny za pomoc. pozdrawiam gorąco.

Projekt domu Kropka 1863 Bożena

2012.03.13 9

Witam!właśnie zamówiliśmy ten projekt będzie za kilka dni :-)małe zmiany mające na celu powiększenia kotłowni, po za tym wszystko na miarę potrzeb.

Projekt domu Kropka 1864 Bożena

2012.03.13 5

Witam!właśnie zamówiliśmy ten projekt będzie za kilka dni :-)małe zmiany mające na celu powiększenia kotłowni, po za tym wszystko na miarę potrzeb.

Projekt domu Kropka 1791 Julitka_wawka

2012.03.12 1

Witam! Jestem zainteresowana budową KROPKI. Domek pozornie nieduży, ale wnętrze dosyć funkcjonalnie zaprojektowane.

Projekt domu Kropka 1793 Iffcia

2012.03.09 0

Poważnie podchodzę do tego projektu. Obydwoje z mężem lubimy domy parterowe zbudowane na planie prostokąta. Kropka jest tym czego szukamy: nieduża z fajnym rozkładem pomieszczeń a dodatkowo podoba nam się front domku ozdobiony gankiem wejściowym wspartym na dwóch kolumnach. Dla nas KROPKA to cudo !

Projekt domu Kropka 1795 agatamazurek

2012.03.04 10

Witam! Bardzo podoba nam się ten projekt, najprawdopodobniej będziemy chcieli go wybudować, mamy jednak pytanie do osób, które mają już wybudowany dom. Interesuje nas każda opinia na temat tego projektu, jakieś ciekawe spostrzeżenia odnośnie funkcjonalności pomieszczeń, ewentualnych zmian w rozkładzie oraz wszelkich innych sugestii.

Projekt domu Kropka 466 izabella_witkowska

2012.02.08 0

jestem zwolenniczką domów parterowych, ten podoba się mi bardzo. Dla mnie KROPKA jest domem funkcjonalnym, ma ciekawie zaprojektowane wnętrze z podziałem na część dzienną i nocną. Jedynie co ja bym udoskonaliła to zadaszyła taras.

Projekt domu Kropka 467 Marek_62Brzozowski

2012.02.08 0

kropka jest świetna;-) dom o nowoczesnej formie z atrakcyjnymi detalami nawiązujący do architektury dworkowej; 3 sypialnie, duży przestronny pokój z kominkiem, ładna kuchnia i bardzo fajny taras od strony elewacji bocznej. Planuję częściowo podpiwniczyć dom ze względu na uwarunkowania działki.

Projekt domu Kropka 468 J_Pawex

2012.02.08 0

w przyszłym roku planuję ruszyć pełną parą z budową.projekt ma świetnie zaprojektowane wnętrze oraz uroczy wygląd zewn.

Projekt domu Kropka 1794 Błażej_Cz

2012.01.28 6

Witam. W planach mam wybudowanie KROPKI. Tydzień temu sfinalizowałem zakup działki. Gotowego projektu szukałem dobre pół roku, bylem zdecydowany na zupełnie inny projekt, ale jak na stronie MG pojawiła się top nowość – KROPKA moja żona oszalała na jego punkcie. Nie miałem wyjścia, musiałem się zgodzić na ten dom!. p.s. z upływem czasu stwierdzam, że KROPKA jest świetnym projektem i cieszę się, że żona tak nasiskała na ten projekt :)

Ocena 4.9/5 na podstawie 18 opinii.

Podobne projekty


Bambi
Czaruś
Cztery kąty 4
Dudek
Gargamel
Jak marzenie
Klejnot
Kujawiak
Urwis

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.