MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Komorów

Pow. użytkowa: 291.76 m2   /   Koszt realizacji: 655 380 zł
Projekt domu Komorów - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 5690 zł 4552 zł


Projekt domu Komorów to rzadko spotykane połączenie klasycznej willowej architektury z formą budynku bliźniaczego. Jednak w dobie wysokich cen atrakcyjnych gruntów, może okazać się ciekawe. Ponadto w czasie gdy wielu Inwestorów decyduje się na budowę dwóch domów - aby po sprzedaży jednego zrekompensować część kosztów budowy. Budowa budynków bliźniaczych staje się coraz modniejsza. Dom Komorów wzorowany jest na miejskich willach okresu międzywojennego, częściowo też na amerykańskich rezydencjach dla wyższej klasy średniej. Piętrowa bryła każdej z połówek zbudowana jest na planie zbliżonym do kwadratu. Projekty domów połączone zostały garażami. Wykusze, balkony, fronton wejściowy na kolumnach i taras ogrodowy - wszystkie te elementy ozdabiają bryłę domu i tworzą harmonijną całość. Wnętrze projektu Komorów rozwiązano wokół centralnego holu z pięknymi zabiegowymi schodami z otwarciem przestrzennym stropu. Na parterze mieści się obszerny salon, jadalnia i kuchnia, oraz dodatkowo gabinet - biblioteka, mogący być również sypialnią gościnną. W części gospodarczej dostępnej z szatni przy przedsionku znajduje się wygodny dwustanowiskowy garaż, oraz dwa pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze zaprojektowano apartament rodziców z garderobą i własnym tarasem z widokiem na ogród, oraz trzy sypialnie z łazienką z holu. Hol został powiększony o aneks wieczorny - również z tarasem. W razie potrzeby z holu można wygrodzić dodatkowy pokój.

 

 

Dane techniczne:
 • Kubatura: 1252 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 231,85 m2
 • Powierzchnia całkowita: 415,8 m2
 • Powierzchnia netto: 309,06 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa: 291,76 m2
 • Powierzchnia dachu: 284,88 m2
 • Nachylenie dachu: 30 i 33 stopnie
 • Wysokość budynku: 9,38 m (9,85 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 16,72 m
 • Długość budynku: 16,15 m
 • Min szerokość działki: 20,72 m
 • Min długość działki: 24,54 m
 • Wysokość pomieszczeń: 3,0 i 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe bloczki Optiroc 24 + 12 styropian (lub wełna)
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - dachówka i papa termozgrzewalna
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 92,3 kWh/(m2)
 • Ek - 87,5 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,52 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,90 kWh/(m2)
 • EUco - 33,95 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 4552 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 247 918,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 345 377,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 310 003,00 zł
Realizacja domu pod klucz 655 380,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Komorów - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Komorów 1776 Korneman Patryk

2012.03.12 0

Dom jest idealny. W moim przypadku szukając domu brałem pod uwagę następujące czynniki: garaż na dwa samochody, na parterze dodatkowy pokój, kuchnia za spiżarnią, na piętrze jedna sypialnia dla rodziców musiała być z własną łazienką oraz garderobą. Akurat w projekcie tym w sypialni rodziców dodatkowym atutem jest własny taras z widokiem na ogród.....nic dodać nic ująć. Komorów spełnił wszystkie moje oczekiwania :)

Projekt domu Komorów 1777 Emil Guzek

2012.03.10 6

Mam w planach ze znajomym kupić działkę, na której postawimy bliźniaka. Wstępnie z przejrzanych ofert spodobał nam się projekt „Komorów”. Bardzo ciekawa architektura, wnętrze jeszcze ciekawsze. Mamy jednak pytanie czy ktoś z Was buduje bądź wybudował ten dom i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem???

Projekt domu Komorów 1779 Anita_40Hipś

2012.03.10 10

Dom naprawdę wygląda super i jest bardzo przestronny. Wnętrze domu zaprojektowano tak, aby czuć się niezwykle komfortowo, każdy m2 został idealnie zaplanowany. Bryła domu również jest ciekawa i przykuwająca oko. Wykusze, balkony, front wejściowy na kolumnach i taras ogrodowy - wszystkie te elementy niewątpliwie ozdabiają bryłę domu i tworzą harmonijną całość. Kupiłam ten projekt i polecam!

Projekt domu Komorów 1781 GrabowskiS

2012.03.01 0

Witam, po bardzo burzliwych negocjacjach z rodziną zdecydowałem sie na projekt domu KOMORÓW. Odpowiada mi właściwie wszystko...

Projekt domu Komorów 1778 Alan Bednarczyk

2012.02.27 5

Mój Komorów był na sprzedaż :) Właściciel odsprzedał mi połowę domu. Dom kupiłem w stanie surowym zamkniętym. Obecnie wykańczam i mebluję :) Domek jest świetny i co najważniejsze dalej mi się podoba :)

Projekt domu Komorów 1780 Klaudiusz_Górka

2012.02.12 0

Do tej pory tylko ten projekt spełnił nasze wymagania. Ze szwagrem planujemy budowę i tylko ten gotowiec spodobał nam się w rozkładzie pomieszczeń. Jedyne co ja chciałabym zmienić w swojej połówce domu to zrobić zamkniętą kuchnię. A tak poza tym to reszta jest ok.

Projekt domu Komorów 458 Jakubowska Amelia

2012.02.08 0

Posiadam szeroką działkę, na której chcę wybudować bliźniaka. Połówka domu byłaby w przyszłości na sprzedaż. Zastanawiam się nad projektem Komorów, ponieważ jako jedyny spełnia moje wymagania. Wnętrze domu rozwiązano wokół centralnego holu z pięknymi schodami. Na parterze znajduje się przestronny salon, jadalnia z kuchnią oraz dodatkowy pokój. Na piętrze sypialnia rodziców z garderobą oraz własnym tarasem z widokiem na ogród, a także jeszcze 3 sypialnie z łazienką w holu. Krótko mówiąc dom jest idealny!!!!

Projekt domu Komorów 459 Patryk_Płaski

2012.02.08 0

Fakt, że komoró jest super domem. Duży, przestronny z niespotykaną architekturą domu. Gustuje w tego typu miejskich willach z okresu międzywojennego.

Projekt domu Komorów 460 michalbujakowski

2012.02.08 0

Również dołączamy do grona zainteresowanych tym domem :)))))))Zdecydowałem się ten dom, ponieważ idealnie odpowiada mi układem pomieszczeń, a drugim ważnym decydującym powodem był garaż na dwa auta.

Projekt domu Komorów 461 sympatyczna_basia

2012.02.08 1

Komorów z niewielu gotowców (a obejrzałam ich całe mnóstwo) sprostał wszystkim moim wymaganiom, dom jest śliczny. Doszliśmy z mężem do wniosku, że najlepiej budować bliźniaka złączonego ścianami garażu, wtedy nic nikomu nie będzie przeszkadzać.

Ocena 4.9/5 na podstawie 10 opinii.

Podobne projekty


Ambasador
Ambasador 2
Ametyst 2
Benedykt 3
Elegancki
Magnat
Neptun
Regent
Sokół

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.