MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Klif

Pow. użytkowa: 118.59 m2   /   Koszt realizacji: 294 223 zł
Projekt domu Klif - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2490 zł 1992 zł


Projekt domu Klif jest domkiem jednorodzinnym dla rodziny 4-6 osobowej. Dom powstał jako wersja wariantowa projektu Bryza. Projekt Klif został pomniejszony o garaż, przez co zmniejszyła się jego szerokość - dzięki temu mieści się na działce o szerokości 18,5 m. Prosta bryła i funkcjonalne, przemyślane wnętrze do największe zalety Klifa. Na niedużej powierzchni udało się zmieścić salon i cztery dodatkowe pokoje, oraz dwie łazienki. Pracownia dysponuje projektem domu Klif w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 457 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 93,85 m2
 • Powierzchnia całkowita: 158,8 m2
 • Powierzchnia netto: 129,86 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 118,59 m2 wg PN-70/B-02365
  • 129,86 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 159,5 m2
 • Nachylenie dachu: 38 stopni
 • Wysokość budynku: 7,50 m (7,90 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 10,53 m
 • Długość budynku: 9,85 m
 • Min szerokość działki: 18,53 m
 • Min długość działki: 17,58 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,68 m
Materiały:
 • Fundamenty - ławy betonowe, ściany z bloczków
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe: gazobeton + styropian
 • Ściany wewnętrzne - gazobeton
 • Strop - teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 89,9 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 90,0 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 63,60 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 1992 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 92 149,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 134 642,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 159 582,00 zł
Realizacja domu pod klucz 294 223,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Klif - plik szczegółowy

Klif - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Klif 5403 Basia J

2014.02.09 5

Ze względów ekonomicznych chcemy zmniejszyć koszty budowy i czy w związku z tym mozna zrezygnować z lukarn od strony ogrodu i zrobić okna dachowe? Czy pracownia zgadza sie na to i czy dom nie straci na wyglądzie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Basiu. Doskonale rozumiemy, że może być potrzeba oszczędności w dobie kryzysu, więc można bez problemu zrobić okna dachowe, które są tańszym rozwiązaniem niż lukarny. Na taką zmianę udzielamy bezpłatnej zgody, a zmiana ta nie wpłynie na wygląd domu. MG :)
Projekt domu Klif 5102 Ela

2014.02.03 4

Proszę mi powiedzieć jaka jest wysokość na strychu od stropu do skosu. Na tych rysunkach szczegółowych nie jest ten wymiar dla mnie zbyt jasny.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Elu. W tym domku na strychu jest przewidziana druga wewnętrzna ścianka kolankowa, której wysokość to 107cm, zaś ścianka kolankowa zewnętrzna ma wysokość ~45cm. MG
Projekt domu Klif 4443 Ela

2013.09.21 2

Czy jest ktoś z okolic Kraśnika, Lublina kto buduje ten domek. Projekt bardzo mi się podoba ale chciałabym go zobaczyć zanim go kupię.

Projekt domu Klif 1742 Boenka_BT

2012.03.12 7

Klif jest super fajnym domkiem :) Ale szczerze przyznam, że wybór denfinitywnie został podyktowany opcją umiejscowienia m.in. schodów. No właśnie ze względu na te schody ten projekt tak bardzo mi się podoba :-) Pewnie denerwowałby mnie widok biegających dzieci po schodach, gdyby były centralnie na środku domu. Po drugie super sprawa z dyskretnym gabinetem na dole, który śmiało może pełnić funkcję sypialni. Zastanawiam się tylko nad ewentualnym zamknięciem kuchni. W sumie całe życie mieszkałam w domu z oddzielnie zamkniętą kuchnią od pozostałych pomieszczeń i nigdy mi to nie przeszkadzało, boję się, że przy otwartej kuchni zapachy będę rozchodzic się po całym domu – ale jest to kwestia do omówienia w późniejszym etapie. Ogólnie projekt bardzo mi się podoba i na 100% jestem zdecydowana na niego.

Projekt domu Klif 1748 Marze_NA18

2012.03.12 0

Witam. Od 4 m-cy jestem szczęśliwą posiadaczką Klifa. Bardzo chciałabym zacząć budowę jeszcze w tym roku ale wszystko zależy od pozwolenia na budowę i w dużej mierze od pogody. Na chwilę obecną borykam się jeszcze z papierami i trochę w tym winy z mojej strony bo rozleniwiłam się trochę :(((

Projekt domu Klif 1747 S_Wiki

2012.03.11 0

Witam wszystkich, widzę, że Klif cieszy się dużym zainteresowaniem, ja też postawiłam na ten projekt i nie żałuję, domek jest bardzo fajny i funkcjonalny. Pozdrawiam

Projekt domu Klif 1744 Lidia50

2012.03.09 0

„KLIF” wydaje się być całkiem fajny bo co projekt to nieco inne rozwiązania. Z drugiej strony nie pozostaje mi nic innego jak Tylko go chwalić, bo projekt już kupiłam :) ale tak poważnie mówiąc to chyba chodzi o to, żeby przy zachowaniu funkcjonalności projektu dostosować go do własnych potrzeb.

Projekt domu Klif 1746 Włodkowi_Jarosław

2012.03.09 1

My jesteśmy już na dalekim etapie z budową Klifa....dosłownie zostala nam tylko wykończeniówka:))) teraz muszę uruchomić swoją wyobraźnie i zaprojektować środek domu krok po kroku i jest to jeden z najprzyjemniejszych momentów :))))Ale jak rok temu zaczęliśmy budowę to przyznam, że miłe uczucie było wejść na podłogę i mniej więcej zobaczyć oczyma wyobraźni jak będzie wyglądał salon, gdzie będzie łazienka jak również inne pomieszvzenia:-) A dzisiaj stoi piękny Klif i już nie moge się doczekać etapu preprowadzki!

Projekt domu Klif 1743 PaprockaM

2012.03.01 0

Klif rzeczywiście jest wspaniały. Gratuluję wszystkim wyboru. Też zdecydowałam się na ten domek. Klif pod względem rozmieszczenia pomieszczeń w pełni mi odpowiada i tak w ogóle jest najbliższy mojemu ideałowi:-)

Projekt domu Klif 1745 Klaudiusz_G

2012.03.01 0

Witam, ja podobnie jak Patryk_daimond chcę mieć garaż, ale jednostanowiskowy. Od jakiś 2 tygodni ten projekt jest moim faworytem. To mój pierwszy dom w życiu - moje życie rodzinne zawsze toczyło się w mieszkaniach i nie mam doświadczenia. Zastanawiam sie nad instalacją do odkurzacza centralnego, nie wiem czy będę wydolny finansowo, aby go kupić od razu, ale przynajmniej chcę położyć same rurki .

Projekt domu Klif 446 Izka_663

2012.02.07 0

Według mnie, projekt bardzo udany. Domek niby mały, a bardzo funkcjonalny. Plusem jest wyjście z sieni prosto na schody, przeważnie w projektach schody idę centralnie przez salon. Dlatego zależało mi, aby w moim domu schody były w takim miejscu, gdzie nie będzie ich widać siedząc w salonie czy w kuchni. Po drugie zawsze chciałam mieć dwie strefy w domu, sypialnie na górze i na dole jeden wielki salon z kominkiem.

Projekt domu Klif 447 AndrzejP

2012.02.07 7

Zdecydowałem się na projekt domu Klif z dwóch przyczyn: po pierwsze bryła domu jest prosta z dachem dwuspadowym, po drugie postawienie takiego domu i utrzymanie będzie niedrogie (tutaj podszedłem do sprawy ekonomicznie) i to były tylko dwa najważniejsze czynniki, które zaważyły na mojej decyzji, ale również bardzo mi się podoba wnętrze, według mnie projekt jest naprawdę przemyślany.

Projekt domu Klif 448 Patryk_daimond

2012.02.07 0

Domek jest fajny. Mały, zwarty i ładny dla oka. Gdybym miał się czepiać to mnie osobiście brakuje garażu na dwa auta (ale przecież nie jest to problem nie do rozwiązania).

Projekt domu Klif 449 Z_ocha

2012.02.07 1

Z zewnątrz niby zwykły domek, ale podział i rozmieszczenie pomieszczeń idealnie mi pasuje. Budowa domu zawsze pociąga za sobą ogromne pieniądze, dlatego mam nadzieję, że ta prosta bryła pozwoli mi choc trochę zaoszczędzić kasy:))

Ocena 4.9/5 na podstawie 14 opinii.

Podobne projekty


Bajkowy
Bryza
Bryza 3
Michałek
Optymalny
Prosty
Przygoda
Przygoda 2
Radosny

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.