MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Klasyczny

Pow. użytkowa: 129.18 m2   /   Koszt realizacji: 364 353 zł
Projekt domu Klasyczny - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3290 zł 2632 zł


Projekt domu Klasyczny przeznaczony jest dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Jest to parterowy domek z użytkowym poddaszem, z dobudowanym garażem, przekryty czterospadowym dachem z lukarnami. Choć Klasyczny nie ma dużej powierzchni użytkowej, sprawia wrażenie tradycyjnej solidnej willi, z reprezentacyjnym frontem - zaakcentowanym szerokimi drzwiami wejściowymi z bocznymi naświetlami, oraz efektowną elewacją ogrodową - z dużymi przeszkleniami salonu i sypialni. Architektura budynku nawiązuje do przedwojennych domów w stylu dworkowym. Jednocześnie zastosowano w nim nowoczesne materiały i detale wykończeniowe. Bryła budynku, dzięki wysunięciu garażu do przodu, pozwala na lokalizację domu nawet na dość wąskiej działce. To rzadkość wśród budynków o symetrycznych elewacjach z dachami czterospadowymi i kalenicą wzdłuż frontu. Wnętrze Klasycznego podzielono na część dzienną na parterze, oraz sypialnie na poddaszu. Połączony salon z jadalnią, holem i kuchnią tworzą otwartą wspólną przestrzeń. Z obszernego przedsionka dostajemy się do części technicznej domu, z garażem i kotłownią ( kotłownia gazowa, może być dostosowana do pieca na paliwo stałe ). Na parterze przewidziano dodatkowy pokój (gabinet lub sypialnię), oraz łazienkę z natryskiem. Na poddaszu mieszczą się trzy sypialnie - każda z lukarnami i oknami w szczytach, garderoby i wygodna łazienka. Dom jest bardzo funkcjonalny, pokoje natomiast są przestronne i ustawne. Dobra izolacja przegród, oraz nowoczesne instalacje sprawiają, że Klasyczny jest budynkiem energooszczędnym. Koszty późniejszej eksploatacji nie będą wysokie. Projekt przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie oryginalną a zarazem tradycyjną architekturę, chcą domu funkcjonalnego, ale jednocześnie potrzebują czegoś więcej niż prostego dwuspadowego dachowca - domu z duszą i z charakterem. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.

 

 

Dane techniczne:
 • Kubatura: 719 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 126,50 m2 (z podcieniami: 128,19 m2)
 • Powierzchnia całkowita: 195,25 m2
 • Powierzchnia netto: 133,69 m2 + garaż 19,96 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 129,18 m2 wg PN-70/B-02365
  • 133,69 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 220,45 m2
 • Nachylenie dachu: 45 stopni
 • Wysokość budynku: 8,59 m (8,99 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 12,06 m
 • Długość budynku: 14,55 m
 • Min szerokość działki: 19,06 m
 • Min długość działki: 22,55 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,65 i 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - Teriva
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 94,6 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 90,5 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 67,00 kWh/(m2 rok)
   

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2632 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 127 766,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 190 467,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 173 886,00 zł
Realizacja domu pod klucz 364 353,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Klasyczny - plik szczegółowy

Projekt domu Klasyczny - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Klasyczny 8662 MAREK DULIAN

2019.01.29 0

Witam, zastanawiam się jak można zaprojektować kuchnie w tym budynku ? Ma ktoś może jakieś zdjęcia z realizacji kuchni ?

Projekt domu Klasyczny 5185 Lidia Zomkowski

2014.03.04 1

Witam, wszystkie Wasze domy to cudo!!!! Czy moge w tym dachu wybudowac taraz nad garazem? Czy moge zrobic garaz na 2 auta?Dziekuje Lidia

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Lidio. Miło nam bardzo, że nasze domy tak się Pani spodobały i że jest Pani częstym gościem na stronach naszych domków. Jeśli chodzi o garaż na dwa auta, to można to przeprojektować bez problemu. Podobnie z tarasem nad poszerzonym garażem, można go zrobić. MG :)
Projekt domu Klasyczny 4697 F.M

2013.11.21 6

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź . Nam by pasowało nie zmniejszać tej kotłowni , ale wejście do piwnicy chcemy mieć i od zewntrz i od środka domu . Jak to rozwiązać?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Aby zachować te warunki na , których Wam zależy , można troszkę wydłużyć garaż i wtedy przesunąć kotłownię , aby wyszły schody na dół do piwnicy , a i kotłownia się nie zmniejszy. MG :)
Projekt domu Klasyczny 4696 F.M

2013.11.18 6

Czy w tym domu można zrobić piwnice?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można zrobić w tym domu piwnicę i aby do niej zejść trzeba lekko zmniejszyć kotłownię , lub zrobić wejście z zewnątrz od strony ogrodu. MG
Projekt domu Klasyczny 4695 Julia Pawlak

2013.11.14 0

Czy można w jadalni i podobnie na górze dodać takie same okna jak w kuchni i sypialni , żeby wyszła symetrycznie druga lukarna na tej elewacji?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Julio. Oczywiście , że można tak zrobić . Proponujemy ewentualnie zrezygnować z garderoby na górze , no chyba , że okno ma być w tej garderobie , ale dzięki temu powiększy się sypialnię i będzie bardzo ładnie doświetlona . MG :)
Projekt domu Klasyczny 4694 Grzegorz Pilarczyk

2013.11.11 0

Nie mamy możliwośći w najbliższym czasie na ogrzewanie domu gazem , co proponujecie w zamian?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Grzegorzu. Jeśli nie ma możliwości ogrzewania domu gazem to w zamian proponujemy np: piec na ekogroszek lub biomasę , pompę ciepła , albo ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym. Można do projektu podstawowego dodać jeden z naszych pakietów na rodzaj ogrzewania domu. W tym domu kotłownia ma optymalną powierzchnię , więc nie ma problemu na zastosowanie jednego z podanych przez nas sposobu ogrzewania domu. MG
Projekt domu Klasyczny 4693 Franciszek

2013.11.06 5

Pasuje nam ten dom , ale czy można wydłużyć garaż , tak ,żeby powiększyć kotłownię i zdrobić z niej wyjście na dwór?Proszę o szybką odpowiedź .

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Franciszku. Jeśli powierzchnia działki pozwala na usytuowanie domu bardziej w głębi działki to na pewno nie ma problemu , aby garaż w dowolny sposób wydłużyć i zrobić wtedy kotłownię o powierzchni jaką Państwo potrzebujecie, wraz z dodatkowym wyjściem na zewnątrz.MG :)
Projekt domu Klasyczny 4147 Paweł

2013.07.08 1

Bardzo ładny dom , ale mam pytanie czy można tutaj zamontować solary?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Pawle. Tak można zamontować panele solarne na przykład na dachu nad garażem . Jeśli orientacja domu na działce to utrudnia , to wtedy można panele solarne zamontować na oddzielnym stelażu , tak zorientowanym , aby ich wydajność była jak najlepsza. MG :)
Projekt domu Klasyczny 4221 Maja

2013.07.08 0

cudny!!!

Projekt domu Klasyczny 4146 Magda w.

2013.07.05 0

Witam , czy ten dom jest dostosowany do dopłat - nf40 . Bardzo nam sie spodobał , ale chcielibyśmy skorzystać z tej dopłaty. Prosze o odpowiedź.Pozdrawiam.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Magdo. Dom z prostą , zwartą bryłą ,ma dobre docieplenia , które w łatwy sposób dostosować można do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Klasyczny 4112 Andrzej B

2013.07.03 5

Witam . Interesuje nas z żoną bardzo ten projekt . Lubimy domy z poddaszami i z dużymi dachami z dachówki . Klasyczny ma garaż wysunięty do przodu , co nam bardzo odpowiada , bo mamy wąską działkę ( 20,2 m) i dom akurat się mieści . Pytania do projektu . Czy można zagospodarować strych nad poddaszu na schowek . Gdzie przewidziane są schody lub klapa na strych ? Czy kuchnię można zupełnie zamknąć od salonu i jadalni i co oznaczają te szafy przekreślone na krzyż koło spiżarni . Czy można zlikwidować spiżarnię powiększając kuchnię . Czy można zamienić drzwi balkonowe w salonie na jedno duże szerokie okno do ziemi ? Czy dałoby się zrobić z łazienki na górze dwie mniejsze łazienki , powiększając je o kawałek sypialni . Jedna łazienka mogłaby mieć okno fakro z bocznej elewacji . Czy przeróbki musimy zlecić u Was , czy może je nanieść inny architekt . Czy dacie zgodę na takie zmiany ? Pozdrawiamy Andrzej i Ilona

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Andrzeju. Tak można część tego strychu zagospodarować na schowek, a schody systemowe -strychowe ( drabinkowe-rozkładane ) zaprojektowano przy wejściu do sypialni nr 11 na poddaszu (wyłaz systemowy). Tak jak najbardziej można zastosować zmiany , o których Pan pisze.Takie zmiany może Pan zamówić w naszej pracowni za dopłatą do projektu podstawowego ( szczegóły podajemy telefonicznie , lub mailem: [email protected] ). Można to również zlecić projektantowi od adaptacji domu na działkę. MG :)
Projekt domu Klasyczny 4113 Marta Bado

2013.07.03 1

Witam. Projekt bardzo mi się podoba . Zachwyciła mnie szczególnie elewacja ogrodowa - jest dokładnie taka jak sobie wyobrażam swój dom . Jeśli chodzi o przód mam podstawowe pytanie :. Jaka jest szansa zrobienia podwójnego garażu w tym projekcie ? Takiego , żeby wjazd do garażu był z boku , tj od wejścia do domu . Czy taka zmiana jest możliwa , ile by kosztowała i jak szybko możecie taki projekt przygotować . Drugie pytanie : czy zmianę może zrobić mój architekt , a Wy czy dacie zgodę na przeróbkę . Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Marto: 1. można wykonać taką zmianę przesuwając ścianę boczną i przednią poszerzając z każdej strony pomieszczenie garażu . Wtedy zmieszczą się dwa samochody a na drugą stronę przekładamy drzwi i wjazd do garażu jest od strony wejścia do domu , tak jak Pani sobie życzyła ; 2. zmianę może Pani za dopłatą zamówić w naszej pracowni ( koszt i termin wykonania podajemy telefonicznie lub mailem ) , albo zlecić to swojemu architektowi od adaptacji na działkę. MG :)
Projekt domu Klasyczny 4115 Grażyna Szymańska

2013.07.03 0

Piękny projekt . Bardzo mi się podoba . Zastanawiam się nad kupnem tego domu . Nie mogę jednak znaleźć na Waszej stronie rysunków technicznych do tego projektu , a chciałabym zapoznać się z wymiarami . Proszę o podpowiedź . GS.

Odpowiedź MG Projekt
Witam Pani Grażyno. Rysunki techniczne wraz z wymiarami do obejrzenia na naszej stronie: http://www.mgprojekt.com.pl/klasyczny w dziale "Rysunki szczegółowe" ( link bezpośredni: http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/projekt-domu-klasyczny-plik-szczegolowy-cffb3532a5f3a508d665a67508f2408f.pdf ). Zapraszamy MG :)
Projekt domu Klasyczny 3904 Magda&Janek

2013.03.07 0

W klasycznym podoba nam się prawie wszystko. Jedyne co to chcemy balkon zastąpić kukułką. Chyba pierwsi piszemy komentarz. Może ktoś budował już dom i może nam z doświadczenia coś podpowiedzieć?czekam na wpisy Magda

Ocena 4.9/5 na podstawie 14 opinii.

Podobne projekty


Julka 2
Kameralny
Mazurek 3
Natalia 4
Przytulny
Saga
Saga 2
Stokrotka
Zuzia

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.