MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Kameralny

Pow. użytkowa: 132.52 m2   /   Koszt realizacji: 384 046 zł
Projekt domu Kameralny - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2990 zł 2392 zł


Projekt domu Kameralny to uroczy domek jednorodzinny dla czterech-pięciu osób, parterowy z poddaszem użytkowym. Główna prostokątna bryła budynku przekryta jest czterospadowym dachem, do niej dobudowany jest garaż. Architektonicznie dom luźno nawiązuje do tradycji polskiego dworku. Dach Kameralny urozmaicony został dużymi lukarnami, w elewacji frontowej centralnie zaprojektowana lukarna z łukowym oknem podparta jest na dwóch kolumnach, tworząc jednocześnie podcień wejściowy. Od strony elewacji ogrodowej dwie symetrycznie ustawione lukarny górują nad wygodnym zadaszeniem tarasu. Lukarna połączona z wykuszem jadalni zakończonym balkonikiem w elewacji bocznej dopełnia całość kompozycji. Wnętrze Kameralnego podzielono na część dzienną i gospodarczą na parterze i sypialnie na poddaszu. Na parterze zaprojektowano obszerny salon, połączony częściowo z dużą kuchnią i holem . Przewidziano także dodatkowy pokój - gabinet lub sypialnię gościnną, łazienkę i kotłownię. W części garażowej znajduje się dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu umieszczono trzy ustawne sypialnie, dwie garderoby i bardzo ładną łazienkę. Dodatkowo można zaadaptować strych nad garażem na dodatkowy pokój. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu domu Kameralny.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 753 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 137,87 m2
 • Powierzchnia całkowita: 230,35 m2
 • Powierzchnia netto: 154,00 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa: 132,52 m2
 • Powierzchnia dachu: 244,01 m2
 • Nachylenie dachu: 40 i 45 stopni
 • Wysokość budynku: 8,18 m (8,48 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 15,23 m
 • Długość budynku: 10,02 m
 • Min szerokość działki: 22,33 m
 • Min długość działki: 19,47 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,67 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 88,8 kWh/(m2)
 • Ek - 79,0 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 63,33 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 72,85 kWh/(m2)
 • EUco - 32,69 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2392 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 139 642,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 200 409,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 183 637,00 zł
Realizacja domu pod klucz 384 046,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Kameralny - plik szczegółowy

Kameralny - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Kameralny 5568 Filip

2014.02.16 6

Witam ponownie i o ile zwiększą się koszty przy zmianie dachu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Filipie. Trzeba przeprojektować konstrukcję dachu i przerysować rysunki, więc możemy dla Pana przygotować nową wycenę, której szczegóły przesyłamy mailem: [email protected] Zapraszamy do kontaktu z pracownią. MG :)
Projekt domu Kameralny 5567 Filip

2014.02.15 6

Czy można zmienić dach na dwuspadowy i czy jest to możliwe? Taki mamy warunek w planie przestrzennym .

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Filipie. Tak jest to możliwe i można zmienić dach na dwuspadowy. MG
Projekt domu Kameralny 5566 Ewa

2014.01.26 6

My chcemy tylko powiększyć garaż pom.gospodarcze i na strychu po powiększeniu zrobimy dodatkowy pokój. Moje pytanie jak dużo zwiększą się koszty po zmianie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Ewo koszty takiej realizacji podajemy drogą mailowa: [email protected] MG :)
Projekt domu Kameralny 4827 Renata Z.

2013.11.24 1

Bardzo podoba nam sie rozwiazanie funkcjonalne tego domu . Jedno co nam brakuje to druga łazienka na poddaszu , taka żeby była dostępna bezpośrednio z sypialni.Czy pracownia ma jakiś pomysł?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Renato. Proponujemy na strychu nad garażem zrobić łazienkę ogólną , a w obecnej łazience zrobić drzwi tylko od strony sypialni . Wtedy wyjdą dwie obszerne i wygodne łazienki. MG
Projekt domu Kameralny 4826 Jola

2013.11.18 0

Bardzo dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź , teraz już jestem przekonana co do wyboru tego domu. Mam jeszcze jedno pytanie co Państwo myślicie o ogrzewaniu domu tą biomasą , czy to dobry wybór?

Odpowiedź MG Projekt
Witam ponownie Pani Jolu. Biomasa jak najbardziej jest dobrym wyborem , gdyż instalacja pieca nie jest bardzo droga w porównaniu z innymi rodzajami instalacji grzewczych , a i eksploatacja generuje przyzwoite niewysokie koszty w skali roku . No i oczywiście takie rozwiązanie jest ekologiczne. Jedynym malutkim minusem jest pilnowanie aby zapas w podajniku uzupełniać systematycznie , ale i tak jest to mało uciążliwe. MG :)
Projekt domu Kameralny 4825 Jola

2013.11.17 0

Planujemy ogrzewać dom piecem na biomasę , czy kotłownia nie jest zamała? Czy można ją jakoś powiększyć

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Jolu w tym domu kotłownia ma ponad 7m2 powierzchni , więc nie ma potrzeby jej powiększać. Bez problemu zmieści się kocioł na biomasę z podajnikiem , oraz jest miejsce na składowanie opału . Dodatkowo ma Pani pomieszczenie gospodarcze za garażem , gdzie również można wydzielić miejsce na składowanie opału w większych ilościach. MG :)
Projekt domu Kameralny 4823 Monika Szczurek

2013.11.16 0

Witam , dom bardzo ładny i jest juz jakiś czas na Waszej stronie. Dlaczego nie można go pokolorować -kiedy można spodziewać się kolornika?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Moniko. Dziękujemy za miłe słowo i prosimy o chwilę cierpliwości . Staramy się na bieżąco uzupełniać naszą ofertę , więc kolornik dla tego domu pojawi się już wkrótce. Przepraszamy za chwilowe utrudnienia . MG
Projekt domu Kameralny 4822 Jadwiga

2013.11.03 0

Czy można zabudować zadaszenie nad tarasem i zrobić ogród zimowy z wyjściem na taras . Zlikwidowalibyśmy drzwi tarasowe w salonie i powiększyli przejście. Czy tak można zmienić i czy to pasuje do domu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Jadwigo. Bardzo fajny pomysł pasujący do tego domu. Jak najbardziej możecie zrobić takie zmiany , a dodatkowo powiększy Wam się salon. Brawo ,jak najbardziej jesteśmy za takim rozwiązaniem. MG :)
Projekt domu Kameralny 4821 M.S

2013.10.04 0

Na wiosne przyszłego roku chcielibyśmy rozpocząć budowę i przejrzeliśmy na prawdę sporo projektów i ten dom nas ujął . Brakuje nam tylko piwnicy , czy można to jakoś rozwiązać . M.S

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Można zrobić piwnicę w tym domu , trzeba przeprojektować schody i umieścić je przy ścianie koło łazienki ( komin wyrównać ze ścianą - łazienka lekko się powiększy ) , a kotłownię zrobić przy ścianie frontowej z przesuniętym wejściem do garażu. Analogicznie na górze tam gdzie wyjdą schody trzeba przesunąć pralnię do ściany frontowej ( znajdzie się nad kotłownią ) , oraz przesunąć wejście na strych nad garażem. MG
Projekt domu Kameralny 4820 Rysiek Małek

2013.10.02 1

Gdzie mozna zamontować panele solarne , bo na dachu to nie bardzo widzę , żeby było miejsce?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Ryśku. Jeśli orientacja domku na działce względem stron świata pozwala, to można na połaci dachowej nad garażem zamontować instalację paneli solarnych. W innym przypadku , jeśli na działce jest dostatecznie dużo miejsca , to wtedy panele solarne montuje się na osobnym samonośnym stelażu w miejscu dobrze nasłonecznionym. MG :)
Projekt domu Kameralny 4824 G.Wig

2013.09.17 5

Czy na tym strychu nad garażem wyjdzie dodatkowy pokój , pracuję w domu więc potrzebuję troche wydzielonej przestrzeni. Reszta bardzo udana i nic nie bedziemy zmieniać.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Jak najbardziej strych nad garażem można zaadaptować na pomieszczenie do pracy domowej . Proponujemy dodać jeszcze ze dwa , lub trzy okna dachowe dla lepszego doświetlenia tego pomieszczenia , oczywiście wedle uznania. MG :)
Projekt domu Kameralny 4819 Marian Kocuń

2013.08.18 0

Witam ,piszecie na stronie że można ten dom zrobić w standarcie nf40. Jakie sssą koszty takiego opracowania i co to daje przy dopłatach?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marianie. Oczywiście robimy takie dostosowanie każdego domku z naszej kolekcji projektów. Możemy przystosować dowolny domek do standardu NF40 . Wymaga to dodatkowego ocieplenia domu , dołączenie wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz wykonania instalacji c.o. dedykowanej dla konkretnej lokalizacji , tj. działki w konkretnych strefach klimatycznych , oraz usytuowania domu względem stron świata tak jak będzie w rzeczywistości stał . Taka usługa jest dodatkowo płatna - koszt to : ca 1,0 tys zł zmiany architektoniczne + 800 zł zmiany instalacyjne . Bilans : ca 1,8 tys zł wydatku , za 30 tys zł dopłaty :) MG
Projekt domu Kameralny 3249 Dariusz Wróbel

2013.07.03 5

Czytam opinie na temat tego domu i same pozytywy. Już słyszałem o MG, że robią ok projekty. W Kameralnym chce zastąpić balkon lukarną, jest taki wariant? Pozdrawiam Darek

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Panie Dariuszu dziękujemy za miłe słowa . Nie mamy takiego wariantu , ale może Pan zamówić u nas za dopłatą wykonanie takiej zmiany ( szczegóły oferty podajemy mailem , lub telefonicznie ). Można również zlecić to projektantowi adaptacji na działkę . MG
Projekt domu Kameralny 3538 Ela Kon.

2012.12.10 5

Ale Fajnie, czekałam z zakupem i miałam nosa. Teraz jest rabat . Już zamówiłam dokumentację. Dziękuję MG.

Odpowiedź MG Projekt
:)
Projekt domu Kameralny 3415 Luwik Rydz

2012.11.12 2

My też z żoną planujemy budowę domu Kameralnego. Taki w sam raz dla nas - najważniejsze że bez balkonów. Czekamy na akceptacje i kupujemy projekt. Brawa za pomysł !!!

Projekt domu Kameralny 3054 Leszek Gugała

2012.10.01 1

Witam . Rozumiem , że zdjęć z realizacji nie macie i na wizualizacje wnętrz też nie można liczyć . Szkoda - jakoś sobie będziemy radzić bez nich . Kupiłem od Was ten projekt i muszę was pochwalić , że projekt jest bardzo dobrze zrobiony . Zawodowo jestem projektantem instalacji sanitarnych , a poza tym budowałem już jeden dom według projektu z pracowni Archon , ale wasz projekt jest lepiej opracowany . Szkoda tylko , że tych wnętrz nie macie . W Archonie dużo domów ma wnętrza ;( . Może się dacie namówić i zrobicie te wnętrza :) Leszek

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Panie Leszku - dziękujemy za dobre słowo o jakości naszego projektu :) . Jeśli chodzi o wnętrza - nie mamy rzeczywiście niestety wizualizacji do tego domu ( Archon też nie ma wnętrz do większości swoich projektów - tak na marginesie .. ) . Ale cały czas pracujemy . Możliwe , że w niedługim czasie się pojawią - proszę zaglądać co jakiś czas na naszą stronę :) . MG
Projekt domu Kameralny 2884 Aneta Bedynska

2012.08.21 6

Witam serdecznie . Śliczny domek , po prostu piękny . Czy macie może jakieś zdjęcia z realizacji , albo wizualizacje wnętrz ? Chciałabym zobaczyć jak najwięcej materiałów o tym projekcie zanim zdecyduję się go kupić . Może macie rysunki z naniesionymi wymiarami , żeby zobaczyć jakie są wielkości pokoi ? Dzięki z góry za odpowiedź . Aneta B

Odpowiedź MG Projekt
Pani Aneto , nie mamy niestety zdjęć z realizacji tego domu - to dość nowy projekt w ofercie . Nie mamy też wizualizacji wnętrz . Natomiast jeśli chodzi o wymiary pomieszczeń - proszę spojrzeć na dostępny na na podstronie projektu plik szczegółowy ze zwymiarowanymi rysunkami rzutów , przekrojów i elewacji . Z pliku szczegółowego zasięgnie Pani wszelkich informacji na temat wymiarów i wielkości pomieszczeń . Podaję bezpośredni link :http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/kameralny-plik-szczegolowy-62961ca661f5b26b50945c4bbb1cf1a7.pdf ( uwaga - proszę przekopiować całe dwie linijki - całość linku ) . MG
Projekt domu Kameralny 2885 Tomasz1

2012.08.21 1

Mam pytanie . Czy można w tym domu unieść o jeden pustak ścianę kolankową . Widzę , że wysokość ścianki kolankowej to 107 cm . Czy nie zepsuje to wyglądu domu ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie .Może Pan oczywiście podnieść ściankę kolankową o jeden pustak . To niewielka przeróbka w projekcie . Trzeba tylko wziąć pod uwagę konieczność podniesienia lukarn i parapetów okien w lukarnach w elewacji tylnej domu . Innych kolozji czy problemów nie widzę . MG
Projekt domu Kameralny 2665 Jankiewicz Robert

2012.04.02 0

Jestem pod wrażeniem tego projektu, marzył mi się taki dom, moim zdaniem każdy m2 tego domu jest idealnie zagospodarowany. W przyszłości planuję zakup projektu :)

Ocena 4.9/5 na podstawie 19 opinii.

Podobne projekty


Agnieszka 3
Agnieszka 3 B
Julka 2
Luka
Ofelia 2
Ofelia 3
Stokrotka
Willa Julia
Willa Julia 2

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.