MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Jurajski

Pow. użytkowa: 213.1 m2   /   Koszt realizacji: 490 314 zł
Projekt domu Jurajski - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3150 zł 2520 zł


Projekt domu Jurajski to propozycja dla rodziny cztero-pięcioosobowej. Jednorodzinny dom parterowy z poddaszem użytkowym o prostej bryle, łączącej w sobie elementy tradycji - dwuspadowy dach, i nowoczesności - współczesny detal, materiały i rozplanowanie powierzchni wewnątrz. Dom Jurajski ma niemałą powierzchnię, zaprojektowano go z myślą o wygodzie czy wręcz luksusie przyszłych użytkowników. Jednocześnie zwarta podłużna bryła pozwoli posadowić budynek na wąskiej działce, tak często spotykanej. Ciekawy układ okien na elewacjach, oraz dostosowany do nich pasowy podział na różne materiały wykończeniowe ścian, nadają budynkowi oryginalnego charakteru. Wnętrze domu podzielono na część dzienną na parterze, wraz z pomieszczeniami technicznymi zgrupowanymi między garażem a kuchnią, oraz część nocną na poddaszu z apartamentem rodziców i sypialniami dziecięcymi na poddaszu. Na piętrze zaprojektowano jeszcze blisko wejścia dodatkowy pokój, mogący służyć jako sypialnia, gabinet, czy biuro. Całość domowego życia toczy się w połączonej przestrzeni salonu, kuchni i holu, no i na tarasie - dzięki dużym przeszkleniom w elewacji ogrodowej. Projekt domu Jurajski jest idealną propozycją dla dość zamożnego Klienta, który chce mieć nowoczesny i wygodny dom, ale nie chce lub nie może wybudować domu z płaskim dachem. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego willi Jurajski.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 941 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 194,23 m2
 • Powierzchnia całkowita: 315,86 m2
 • Powierzchnia netto: 222,95 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 213,10 m2 wg PN-70/B-02365
  • 222,95 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 223,23 m2 + płaski dach 47,02 m2
 • Nachylenie dachu: 40 stopni
 • Wysokość budynku: 8,64 m (9,09 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 12,5 m
 • Długość budynku: 17,16 m
 • Min szerokość działki: 18,6 m
 • Min długość działki: 25,16 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,77 i 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki ceramiczne max + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - TERIVA
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 90,8 kWh/(m2)
 • Ek - 89,0 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 64,76 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,49 kWh/(m2)
 • EUco - 33,42 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2520 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 179 386,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 250 234,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 240 081,00 zł
Realizacja domu pod klucz 490 314,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Jurajski - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Jurajski - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Jurajski 8870 Sylwia Plotecka

2019.05.31 0

Dzień dobry Realizujemy projekt domu Jurajaski. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego projektanci przyjęli na więźbę dachową drewno C35 (nieosiągalne) .Faktycznie tak wychodzi z obliczeń? Czy C24 nie będzie wystarczające na taką więźbę . Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Pani Sylwio, Przy wykonaniu obliczeń nasz konstruktor zawsze zakłada najgorsze warunki, ponieważ sprzedajemy typowe projekty i nie możemy wiedzieć w którym dokładnie miejscu dany domek będzie budowany itd. Dlatego, zadaniem architekta adaptującego jest sprawdzenie poszczególnych elementów, m.in. takich jak fundamenty czy więźba dachowa, i ich adaptacja do warunków miejscowych, a skoro są Państwo już na etapie budowy to, jeśli kierownik budowy uważa, że można zastosować drewno klasy C24, to my nie widzimy w tym żadnego problemu. Pozdrawiam, MG
Projekt domu Jurajski 7713 Przemysłąw Gołucki Przemysław

2017.01.30 1

Budujemy domy z materiałem Zapraszam do obejrzenia zdjęc z naszych realizacji. Z Katalogu miedzy innymi MGProjekt. Można zobaczyć film z budowy domu KORAL MG-Projekt FB https://www.facebook.com/wybudujdom1/ lub FB/wybudujdom.com zapraszam do polubienia www.wybudujdom.com mail: [email protected] Terminy rozpoczęcia prac terminie od 6 tygodni od dnia podpisania umowy. (Prowadze dokumentacje zwiazane z pozwoleniem /do pozwolenia na budowe. )

Projekt domu Jurajski 7294 Magdalena

2016.06.19 0

Przed zakupem projektu bardzo chcielibyśmy zobaczyć dom na żywo, chociażby w stanie surowym. Będę bardzo wdzięczna za chęć podzielenia się widokami i doświadczeniami.

Projekt domu Jurajski 5576 Jan

2014.04.07 2

Rozumiem, że luksfery można zamienić na okna?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Janie. Tak, oczywiście można luksfery zamienić na okna, gdyż jest to tylko nasza propozycja dla tych, którzy posiadają wąską działkę, a przy działce z optymalną szerokością można zrobić okna. MG :)
Projekt domu Jurajski 5304 Piotr Wziętek

2014.03.28 0

Jak powinna wyglądać obróbka blacharska pomiędzy deską a elewacją tynkowaną? Ile powinien wystawać parapet przed elewację? Czy 4 cm wystarczą?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Piotrze. Parapet zewnętrzny, aby spełniał swoją funkcję prawidłowo, powinien wystawać od 3-5cm poza lico elewacji, gdyż wtedy woda nie będzie spływać po elewacji. Dodatkowo powinien być zamontowany w spadku ~5% dla lepszego odprowadzenia wody. 4cm to optymalna odległość. MG :)
Projekt domu Jurajski 4294 Paweł R

2013.08.03 0

Witam, Przystępuję właśnie do wykonania pokrycia dachu płaskiego i orynnowania i mam pytanie. Patrzę na wizualizację elewacji frontowej, rzuty dachu i nie widzę odprowadzenia wody z rury spustowej kończącej się nad dachem garażu - czy ta woda po prostu spływa po dachu płaskim i trafia do rynny garażu czy jest odprowadzana rurą wewnątrz garażu (do kanalizacji?)?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Pawle. Tak ta woda odprowadzana jest poprzez dach płaski do rynny garażu. MG :)
Projekt domu Jurajski 4234 Iwona Sawińska

2013.07.22 0

Witam, bardzo podoba mi się projekt Jurajski. Mam jednak kilka pytań. Widzę na rysunkach szczegółowych, że piętro jest dosyć wysokie - 342 cm, stąd możliwość aranżacji antresol w dwóch sypialniach. Obawiam się trochę, że takie pokoje będą mało przytulne. Jaka jest Pana opinia? Czy w takim wypadku możliwe jest jeszcze wygospodarowanie stryszku? Interesuje mnie też wysokość ścianki kolankowej - czy wynosi ona 137 cm? No i wreszcie - bardzo chciałabym obejrzeć wizualizację wnętrz. Czy i kiedy to będzie możliwe? Jest to dom z dużym potencjałem i ciekawie rozplanowany, jednak ze względu na spore gabaryty i związany z tym niebagatelny koszt przemyślana decyzja gra tu dużą rolę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Iwono. Dziękujemy za miłe słowa , cieszymy się że projekt się Pani spodobał. W tych sypialniach zaprojektowaliśmy nie wielkie antresole i proszę się nie obawiać , ale takie sypialnie na pewno , będą przytulne , oraz będą miały niepowtarzalny , ciekawy klimat i wnętrze. Jeśli chodzi o stryszek , to mogą być z tym drobne problemy , gdyż nie będzie to pomieszczenie z optymalną wysokością ( bardziej schowek-pawlacz). Tak ścianka kolankowa wynosi 137cm . Wizualizacje wnętrza tego domu są w przygotowaniu w dziale graficznym, więc obecnie nie posiadamy gotowych widoków do obejrzenia. Zapraszamy wkrótce na naszą stronę i prosimy o troszkę cierpliwości. MG :)
Projekt domu Jurajski 3278 Dorota K

2012.10.24 5

Dzień dobry! Przepiękny budynek, od razu wpadł mi w oko. Uroczy! Będziemy z mężem dorabiać kominek zewnętrzny , reszta bez zmian. Gratuluje pomysłu!!

Projekt domu Jurajski 3014 Mirek L

2012.09.30 3

Bardzo mi podoba ten projekt . Od dłuższego czasu wybieramy odpowiedni projekt i Jurajski jest naszym faworytem . Czy ktoś buduje ten dom , bo chcielibyśmy go zobaczyć na żywo - najlepiej w okolicach Trójmiasta :). Obawiam się tylko drewnianej okładziny . W ogóle czy te deski nie powinny być w drugą stronę , tj. pionowo ? Wtedy byłyby mniej narażone na gnicie .

Projekt domu Jurajski 2830 Piotr Wziętek

2012.07.13 0

Witam Zaczynamy budowę Jurajskiego w Gliwicach. Jeżeli ktoś jeszcze buduje ten dom to proszę o kontakt. Może ktoś już wybudował? Chętnie zobaczymy z żoną fotki a jeżeli można to podjedziemy oglądnąć na żywo. [email protected] tel. 661-457-422

Projekt domu Jurajski 1693 Izabella48

2012.03.10 0

Jurajski jest cudny, zakochałam się w tym domku:)) Dom jest zaprojektowany na styl nowoczesny, wnętrze zaprojektowano z myślą o wygodzie i luksusie :)

Projekt domu Jurajski 1694 AnkaG

2012.03.02 7

Super dom!!!! mam zamiar postawić to cudo na swojej działce :) Super nowoczesny domek z ciekawym układem pomieszczeń. Dom podzielono na cześć dzienną na parterze i nocną na poddaszu. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Projekt domu Jurajski 1695 SebekSK

2012.02.29 1

Witam! Niedługo chcę rozpocząć budowę tego domu. Kupiłem już projekt i załatwiam pozwolenie na budowę. Cieszę się, że nareszcie udało się zakończyć sprawę z szukaniem domu :))) Jeśli ktokolwiek z Was byłby tak uprzejmy i podzielił się swoim doświadczeniem, będę wdzięczny za wszelkie informacje. Ponieważ ograniczają mnie finanse, chcę na razie wykończyć tylko parter i zaoszczędzić na czym się da (ale żeby wygląd domu za bardzo nie ucierpiał).

Projekt domu Jurajski 1696 Kwaśniewski Łukasz

2012.02.29 0

Witam!!! Mam nadzieję, że też szybko zacznę budowę, ale na razie muszę załatwic wszystkie formalności. Przyznam, że gotowego projektu szukalem bardzo długo...po żmudnych 3 miesiącach poszukiwania wpadłem na projekt domu Jurajski. Przyznaję, że sczęście miałem ogromne....MG Projekt wrzuciło nowe projekty na stronę!

Projekt domu Jurajski 420 kamilkas63

2012.02.07 1

właśnie dzisiaj otrzymałam projekt. Dom jest idealny, stosunek metrażu do kosztów ma się naprawdę nieźle. Polecam!!!

Projekt domu Jurajski 421 Marian_Spartan

2012.02.07 1

Intensywnie szukałem domu na waską działkę z dachem dwuspadowym. Chcialem coś na styl nowoczesny i na szczęście MG Projekt zaprojektowało ten domek, wnętrze przestronne , dwa stanowiska garażowe……cóż więcej pisa, spełniło się moje marzenie!

Projekt domu Jurajski 422 gosiaaaaaaaczek19

2012.02.07 1

Jurajski jest najcudowniejszym domem jaki MG Projekt mogło zaprojektowac:))))))))))))) Wszystko w nim mi odpowiada, cały projekt całkowicie sprostał moim wymogom. Jest garaż dwustanowiskowy tak jak chciałam, duży salon z otwartą kuchnią, co najmniej jeden pokój na parterze, łazienka z prysznicem, a na poddaszu sypialnie (każda z garderobą) i dwie łazienki:))))

Ocena 4.9/5 na podstawie 17 opinii.

Podobne projekty


Domino
Na swoim 2
Nowoczesny 2
Prosty
Salsa
Viking
Viking 2
Viking 4
Viking 5

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.