MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Jesion 2

Pow. użytkowa: 177.79 m2   /   Koszt realizacji: 455 767 zł
Projekt domu Jesion 2 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3290 zł 2632 zł


Projekt domu Jesion 2 to wariantowa wersja projektu Jesion. Pracownia przychyliła się do sugestii Klientów, którym oryginalny projekt podobał się, ale szukali mniejszego, oszczędniejszego domu. Projekt jest o prawie jedną trzecią mniejszy od wersji podstawowej, nie ustępując swemu większemu protoplaście, ani w urodzie, ani w wygodzie wnętrza. Dom Jesion 2 jest budynkiem parterowym, z poddaszem użytkowym, przewidziano go dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Plan zbudowany na układzie litery "T" przekryty jest wielospadowym dachem. Tak samo jak w pierwowzorze w wewnętrznym narożniku budynku znajduje się zaciszny taras, oraz podcień, gdzie suchą stopą można korzystać z tarasu mając dach nad głową. Architektonicznie dom jest klasycznym polskim dachowcem, nie aspiruje do wizerunku nowoczesnych, ekstrawaganckich form. Budynek jest podmiejski, przedmieściowy - ma połączyć mieszkańców z otaczającą przyrodą i innymi podobnymi domkami. Wnętrze domu na parterze to głównie salon połączony z holem i jadalnią, oraz półotwartą kuchnią. Z salonu widać centralnie umiejscowione schody, oraz ścianę kominkową, z salonu również wychodzi się na taras. Z holu przechodzimy do dodatkowego pokoju - gabinetu lub dodatkowej sypialni. Z drugiej strony wejścia zmieszczono garaż i kotłownię. Na poddaszu miejsce znalazły trzy duże sypialnie z garderobami i szafami wbudowanymi i duża łazienka - pokój kąpielowy. Pracownia posiada też wersję projektu domu Jesion 2 w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 788 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 161,38 m2
 • Powierzchnia całkowita: 264,9 m2
 • Powierzchnia netto: 184,89 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 177,79 m2 wg PN-70/B-02365
  • 181,89 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 304,68 m2
 • Nachylenie dachu: 45 stopni
 • Wysokość budynku: 8,56 m (8,91 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 16,05 m
 • Długość budynku: 13,26 m
 • Min szerokość działki: 24,05 m
 • Min długość działki: 21,26 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,8 i 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - TERIVA
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 92,3 kWh/(m2)
 • Ek - 87,5 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,52 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,90 kWh/(m2)
 • EUco - 33,95 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2632 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 158 739,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 246 277,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 209 409,00 zł
Realizacja domu pod klucz 455 767,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Jesion 2 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Jesion 2 - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Jesion 2 3591 Sebastian

2012.12.14 1

Zastanawia mnie jak wygląda kominek pod schodami? Im bardziej się przyglądam temu i innym projektom, analizując je za i przeciw i idąc na kompromis jestem za Jesion 2, jednak ten kominek pod schodami...?

Projekt domu Jesion 2 3592 Sebastian

2012.12.14 1

Zastanawia mnie jak wygląda kominek pod schodami? Im bardziej się przyglądam temu i innym projektom, analizując je za i przeciw i idąc na kompromis jestem za Jesion 2, jednak ten kominek pod schodami...?

Odpowiedź MG Projekt
Schody i kominek - połączone razem są najważniejszym elementem ozdobnym całej przestrzeni dziennej salonu i holu . Nie mamy wizualizacji wnętrz , ale schody owijające się wokół solidnej ściany z kominkiem będącej w duszy klatki schodowej będą wyglądać bardzo dobrze . Ściana kominkowa może być wykonana z dowolnego materiału - może to być ściana tynkowana , ale też ściana z kamienia lub obłożona kamieniem , albo ściana klinkierowa ( lub z surowej piaskowanej cegły ) . Naprawdę odczytywałbym ten fragment domu jako oryginalne uzupełnienie .. MG :)
Projekt domu Jesion 2 3513 Sebastian

2012.12.05 1

Zastanawiam się nad kupnem tego projektu. Interesuje mnie wydłużenie tego budynku o 2 mb, aby powiększyć jadalnie i salon.

Odpowiedź MG Projekt
Można zrobić taką modyfikację . Jest ona oczywiście możliwa . Zmianę może wprowadzić projektant adaptujący dom do działki ( my dajemy bezpłatną zgodę na przeróbki ) , ewentualnie zmiany może Pan zamówić u nas . Więcej informacji - czyli wycenę i określenie terminu przeróbek - możemy podać mailem , telefonicznie lub na spotkaniu . Prosimy o maila z pytaniem - chętnie przedstawimy ofertę . MG
Projekt domu Jesion 2 1647 KozAnka

2012.03.10 20

Witam Ja także należę do sympatyków projektu jesion 2 - wersja lustro. Dom jest ogromniasty, ale będzie na pewno wygodny.

Projekt domu Jesion 2 1648 Majka8

2012.03.08 36

Witam serdecznie! Ja też przymierzam się do tego projektu, bo jest prosty i elegancki. Oczekuję na decyzję o warunkach zabudowy. Jak ją tylko uzyskam i urbanista nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, to z całą pewnością zakupię ten projekt.

Projekt domu Jesion 2 1650 Remek

2012.03.08 1

Witam, oświadczam, że stałem się posiadaczem projektu jesion 2 (lustrzanka).Projekt został zakupiony z wszelkimi możliwymi pakietami: wentylacja i kominek, energooszczędny, kosztorys inwestorski, odkurzacz centralny, instalacja solarna, ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła. Budowę planujemy rozpocząć wczesną wiosną przyszłego roku. Obiecuję prowadzić dziennik budowy!

Projekt domu Jesion 2 355 Kamcia_Kinga

2012.02.06 25

Jeśli zdecyduję się na ten dom, to na pewno dokonam kilku zmian: - zlikwiduję okno w spiżarni - zamienię okno na drzwi tarasowe w gabinecie, aby można było wyjść na taras bezpośrednio z gabinetu - zlikwiduję wykusz w jadalni - dobuduję balkon sypialni

Projekt domu Jesion 2 356 34_Jorg

2012.02.06 49

Wizualnie bardzo fajny projekt jeśli chodzi o rozmieszczenie pomieszczeń to wydaje się to dobrze przemyślane, zarówno na dole jak i na górze, wystarczające dla pięcioosobowej rodziny , nawet spiżarnia jest (chociaż w dzisiejszych czasach wydaje mi się nieodzowna w każdym domu!)

Projekt domu Jesion 2 357 Bieniek7

2012.02.06 12

czyżby projekt bez zarzutów? oby w praktyce też takim się okazał!

Projekt domu Jesion 2 1649 EdekS

2012.01.29 3

Jestem na etapie szukania projektu zbliżonego do mojego ideału - trwa to juz trzeci miesiąc, na razie nowość mg projektu „jesion 2” jest mi najbliższy. Chciałbym uniknąć dużych zmian w projekcie, bo to generuje dodatkowe koszty.

Ocena 4.9/5 na podstawie 10 opinii.

Podobne projekty


Agnieszka 2
Benedykt 2
Faworyt 2
Jesion
Maja
Rubin
Saga 3
Zacisze
Zacisze 2

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.