MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt Jaskółka

Pow. użytkowa: 88.49 m2   /   Koszt realizacji: 244 251 zł
Projekt domu Jaskółka - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2950 zł 2360 zł


Projekt domu Jaskółka to idealna propozycja zarówno na dom letni, jak i całoroczny. Projekt z bala litego z wewnętrzną ocieploną wełną mineralną konstrukcją. Budynek zaprojektowany został z myślą o czteroosobowej rodzinie. Architektonicznie najlepiej wpasuje się w tereny podmiejskie i wiejskie. Dość prosta bryła przekryta czterospadowym dachem urozmaicona została malowniczym portykiem wejściowym i ogrodową zadaszoną werandą, na której właściciele mogą przesiadywać popołudniami - podziwiając swój ogród. Wnętrze domu Jaskółka to otwarta część dzienna z przestronną kuchnią, oraz część nocna - bardziej prywatna, z sypialniami domowników. Z boku domu zaprojektowano duże pomieszczenie gospodarcze, przeznaczone na kotłownię. W projekcie opcjonalnie przewidziano podpiwniczenie pod pomieszczeniem gospodarczym. Dom Jaskółka, dzięki prostej formie i konstrukcji jest ekonomiczny w samej budowie jak i późniejszym utrzymaniu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 381 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 114,29 m2
 • Powierzchnia całkowita: 114,29 m2
 • Powierzchnia netto: 102,69 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 88,49 m2 wg PN-70/B-02365
  • 102,69 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 194,05 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 5,62 m (5,94 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 14,04 m
 • Długość budynku: 8,14 m
 • Min szerokość działki: 22,04 m
 • Min długość działki: 18,06 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - bale lite 9 cm + izolacja z wełny mineralnej + szalówka wewnętrzna
 • Konstrukcja dachu - wiązary drewniane kratownicowe
 • Sufit nad parterem - podwieszany do wiązarów
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - bale lite

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 91,6 kWh/(m2)
 • Ek - 91,5 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,33 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 75,15 kWh/(m2)
 • EUco - 33,72 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2360 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 82 993,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 126 733,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 117 518,00 zł
Realizacja domu pod klucz 244 251,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Jaskółka - plik szczegółowy

Projekt domu Jaskółka - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt Jaskółka 4372 Anna

2013.08.30 7

Witam. Bardzo podoba nam się ten projekt domu, tylko czy musi być on wykonany z drewna? Jeśli tak to proszę o wskazanie projektu podobnego do jaskółki, ale murowanego.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Anno miło , że spodobał się Pani nasz projekt.Ten dom nie musi być koniecznie wykonany w technologii drewnianej , a podobne domy murowane można obejrzeć na naszej stronie w dziale Podobne Projekty. MG :)
Projekt Jaskółka 4373 Anna

2013.08.30 7

Witam, czy jest możliwość wykonania takiego samego projektu domu, ale murowanego?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anno. Tak jest taka możliwość i o szczegółach realizacji takiego projektu podajemy na maila: [email protected] . Można to również zrobić na etapie adaptacji. MG :)
Projekt Jaskółka 3635 JelooooG

2012.12.21 3

Ładny budynek, tylko 30 stopni dach i nie ma poddasz, szkoda takiej przestrzeni. Może można przeprojektować wiezbe żeby wykorzystać gorę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. ten dom jak również inne podobne parterowe , zaprojektowano w takiej technologii , aby ich koszt budowy był jak najmniejszy. Oczywiście można przeprojektować , ale wtedy liczyć się trzeba z dodatkowymi kosztami , zarówno na etapie dokumentacji projektowej , jak i podczas budowy. MG :)
Projekt Jaskółka 3052 MAGDA_AA

2012.10.01 32

Witam serdecznie . Mam pytanie do Jaskółki do MG Projekt : czy macie może firmę budowlaną , która mogłaby postawić ten domek w technologii litego bala . I czy można zmienić technologię ze szkieletu na bale lite. Mamy ten projekt i zaczynamy budowę fundamentów , ale nadal nie mamy wykonawcy na drewno . U nas koło Łodzi firmy tylko gospody z bali budują - małych domków nikt nie chce stawiać . A rozmawiałam z jakąś firmą z Zawoi to mi taką cenę podali , że szok . Proszę o pomoc . Magda

Odpowiedź MG Projekt
Pani Magdo - mamy kilka kontaktów do firm budujących domy z bali , które zajmowały się budową domków według naszych projektów . Proszę o kontakt z naszym biurem na : [email protected] - przekażemy Pani listę firm . Postaramy się pomóc . Jeśli chodzi o budowę z bali litych - można przerobić ten projekt . Obecnie jest to technologia wiązana : półbale + szkielet drewniany wewnątrz budynku . MG
Projekt Jaskółka 2805 Sylwia

2012.06.19 2

Ja też posiadam projekt JASKÓŁKA i jestem zadowolona, że wkrótce będziemy budować ten DOMEK :-))) POLECAM Wszystkim ;-)) Pozdrawiam i Powodzenia :-)))

Projekt Jaskółka 1626 N_Cyprian

2012.03.10 36

Jestem zainteresowany „Jaskółką”. Dom całkowicie mi odpowiada, konstrukcja i forma domu jest prosta więc budynek na pewno będzie ekonomiczny w budowie.

Projekt Jaskółka 1628 Gustaw_Wawka

2012.03.09 29

Cześć wszystkim, dołączam do grona sympatyków Jaskółki, właśnie stałem się 100% posiadaczem tego projektu. Uwielbiam domy drewniane i zawsze marzyłem o takim na działce. Może nie jestem fachowcem i niewiele mogę pomóc, ale zawsze wyrażenie swojej opinii nikomu nie zaszkodzi, a jedynie może pomóc. Według mnie domy budowane w tej technologii nie mają żadnych wad, a jedynie zalety, do których na pewno zaliczyłbym przede wszystkim krótki czas budowy (kilka dni, tygodni), po drugie mieszkanie w takim domu to samo zdrowie, po trzecie koszt postawienia takiego domu jest mały i zawsze istnieje możliwość szybkiej przebudowy i modernizacji. Mam nadzieję, że swoją wypowiedzią zachęcę inne osoby do budowania domów z drewna bo naprawdę warto!!

Projekt Jaskółka 1627 Dariuos

2012.03.08 7

Fajny domek letniskowy. Zaletą takiego domu jest właśnie jego styl. Bardzo podoba mi się prostota i funkcjonalność wnętrza: parterowy z obszernym salonem, aneksem kuchennym, trzema sypialniami , łazienką i wc. Jestem zdecydowny na budowę tego domu!

Projekt Jaskółka 1631 Robuś

2012.03.07 1

Mnie też bardzo podoba się ten domek i chyba się na niego zdecyduję :)

Projekt Jaskółka 1629 AntekF

2012.03.06 7

Witajcie, dla mnie Jaskółka to spełnienie marzeń! Moim zdaniem - a jestem zdecydowanym zwolennikiem bali - drewno jest materiałem tak eleganckim, że nie wyobrażam sobie zamieszkania w domu murowanym. Wybrałem właśnie ten projekt ponieważ bardzo mi się podoba układ pomieszczeń.

Projekt Jaskółka 1632 Kosztek

2012.03.05 26

Witam, my jesteśmy z żoną na etapie szukania działki gdzieś w okolicach Warszawy. Potem będę musiał przekonać moją żonę do domu z bali... A potem pewnie będziemy budowali. Zanim wybiorę firmę do budowania najpierw zapytam się komu już wybudowali i postaram się porozmawiać z co najmniej z kilkoma rodzinami mieszkającymi w takim domu. To mi da pogląd na mieszkanie w domu z bali a w szczególności da opinię o konkretnej firmie i jej solidności.

Projekt Jaskółka 1630 Mirrek

2012.02.10 0

Projekt domu Jaskółka to również nasze marzenie. Zawsze nam (mnie i mojej żonie) marzył się mały domek na spokojnej i cichej wsi. Jaskółka metrażem w zupełności nam wystarczy, mamy 2 dzieci, które niestety szybko rosną i wiadomo, że nie będą z nami stale mieszkać. Zdecydowaliśmy się na budowę właśnie tego domu ponieważ domek jest nieduży, ładny i niedrogo wyjdzie nam jego budowa.

Projekt Jaskółka 1633 MonikaG

2012.02.10 28

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw utwierdziliśmy się z męzem w przekonaniu, że chcemy budować Jaskółkę między innymi też ze względu na niskie koszty eksploatacyjne.

Projekt Jaskółka 350 Brunos

2012.02.06 7

w zeszłym roku kupiłem działkę, w tym roku zdecydowałem się na budowanie domu. I tak szukając gotowego projektu wpadłem na „Jaskółkę”. Projekt parterowy z bala litego – zawsze o takim marzyłem. Na pewno będzie ładnie się komponował na mojej działce wśród drzew :)))

Projekt Jaskółka 351 jaskółka123

2012.02.06 32

Domy z drewna są piękne i komfortowo się w nich mieszka. Do Jaskółki byłam przekonana od momentu, kiedy ją tylko zobaczyłam. Przede wszystkim projekt całkowicie odpowiadał mi układem pomieszczeń. Kiedyś czytałam, że drewno posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza niepowtarzalny mikroklimat wnętrza budynku przez co ludzie w nich mieszkający żyją nawet kilkanaście lat dłużej :)))

Projekt Jaskółka 1634 Magdalena Tulej

2012.01.22 31

Witam, szukam fajnego, niedrogiego domu na działkę. Ostatnio znajomi pokazali mi projekt „Jaskółki”, przyznam, że domek naprawdę jest fajny, ale w moim zamyśle nie było nawet mowy o domku z bali. Nie mam zielonego pojęcia o domkach budowanych w takiej technologii. Dlatego zwracam się do Was z prośbą wypowiedzenia się na temat wad i zalet.

Ocena 4.9/5 na podstawie 16 opinii.

Podobne projekty


D03 Grześ drewniany
Dudek
Jak marzenie
Jak marzenie z garażem
Kropka
Modrzewiowy
Pogodny drewniany
Ranczo
Sosenka 4

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.