MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt Jaś

Pow. użytkowa: 117.5 m2   /   Koszt realizacji: 256 270 zł
Projekt domu Jaś - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Jaś to parterowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, dla rodziny cztero-sześcioosobowej. Domek zbudowany na planie kwadratu 9,5x9,5 m, przekryty dwuspadowym dachem, z dobudowaną wiatą garażową. Istotą projektu jest prostota bryły w połączeniu z dobrze dobranymi proporcjami i ciekawym detalem. Budynek zaprojektowano w technologii murowanej. Wnętrze domu Jaś podzielono na dzienną część na parterze i sypialnie na poddaszu. Na dole, prócz dużego salonu z aneksem jadalnym, holu i półotwartej kuchni, zaprojektowano dodatkowy pokój - gabinet lub sypialnię, wc z natryskiem, oraz kotłownię. Na poddaszu przewidziano przewidziano trzy wygodne sypialnie i dużą łazienkę. Sypialnia rodziców ma dodatkowo garderobę. W sypialniach dzieci są wbudowane szafy. Przed domem, od frontu zaprojektowano dodatkowo wiatę garażową, którą dość łatwo można zamienić - w razie potrzeby - na garaż. Dom ma prostą konstrukcję, jest łatwy w budowie i będzie niedrogi w późniejszej eksploatacji. Pracownia posiada wersję ze stropem Teriva oraz odbicie lustrzane projektu domu Jaś.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 521 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 90,25 m2 + wiata
 • Powierzchnia całkowita: 146,28 m2
 • Powierzchnia netto: 122,6 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 117,5 m2
 • Powierzchnia dachu: 184,86 m2
 • Nachylenie dachu: 45 stopni
 • Wysokość budynku: 8,42 m (8,72 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 9,5 m
 • Długość budynku: 15,2 m
 • Min szerokość działki: 17,61 m
 • Min długość działki: 22,2 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,65 m
Materiały:

Technologia tradycyjna:

 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - bloczki silikatowe + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - drewniany lub Teriva
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka 

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 94,0 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 89,1 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 59,50 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 64 395,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 108 210,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 148 060,00 zł
Realizacja domu pod klucz 256 270,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Jaś - plik szczegółowy

Jaś - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt Jaś 5772 Tomasz Zdunkowski

2014.07.15 1

Witam. Proszę o informację jaka jest wysokość ścianki kolankowej w tym projekcie? Bo nie mogę tego zlokalizować.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Tomaszu. Ścianka kolankowa w Jasiu wynosi 71.5cm i widać to dokładnie na rysunku przekroju w rysunkach szczegółowych. MG :)
Projekt Jaś 5527 Antoni Żukowski

2014.02.04 6

Czy w tej kotłowni zmieści sie piec na biomasę lub ekogroszek , pytam bo nie mamy gazu w naszej okolicy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Antoni. Tak, w tej kotłowni zmieści się piec na paliwo stałe, gdyż jej powierzchnia jest optymalna, a dodatkowo do tego projektu można dokupić gotowy pakiet na takie rozwiązanie. MG :)
Projekt Jaś 5366 Beata i Włodek Z.

2014.01.23 6

Dziękujemy za odpowiedź a czy mozna zrobić częściową piwnicę i jakie to są koszty?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. W tym domku można bez problemu wykonać częściowe podpiwniczenie, a koszty takiej wersji podajemy mailem: [email protected] MG
Projekt Jaś 5365 Beata i Włodek Z.

2014.01.19 5

My juz zdecydowaliśmy na zaadoptowanie wiaty na garaż, myślimy tylko nad zamontowaniem instalacji solarnej na dachu- czy to jest wykonalne?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Drodzy Państwo jest to jak najbardziej wykonalne i do projektu typowego można dokupić gotowy pakiet na montaż instalacji solarnej dla tego domku. MG :)
Projekt Jaś 4676 Marcin

2013.11.19 0

Witam. Czy możliwe jest zaadoptowanie wiaty na garaż. Czy możliwe jest umieszczenie tegoż garażu od frontu budynku, jednak od strony kotłowni, zamieniając okno na drzwi łączące kotłownie z garażem. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marcinie. Tak oczywiście można zastosować zmiany , o których Pan napisał. Więc wiatę zamienić na garaż i postawić przy kotłowni , z której zrobić drzwi do przejścia , zamiast okna . MG :)
Projekt Jaś 3609 Wilhelmina L.

2012.12.18 2

Bardzo atrakcyjny budynek. Czy on spełnia kryteria dopłat do budynków energooszczędnych?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Wilhelmino nasze domy w wersji podstawowej posiadają wentylację grawitacyjną i nie są energooszczędne . Ich zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i CWU wynosi 100-110 kWh/m2 x rok. Do każdego projektu podstawowego można dokupić pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją i wtedy zużycie energii grzewczej wynosi ~50-55 kWh/m2 x rok . Ponad to możemy dodatkowo za dopłatą do projektu , dopasować dom do standartu NF40 ( zapotrzebowanie energetyczne jest mniejsze lub równe 40 kWh/m2 x rok ) , czyli dom z dopłatą do kredytu dla domu energooszczędnego. Szczegółowe informacje podajemy drogą mailową: [email protected] . MG
Projekt Jaś 3168 Kamil

2012.10.11 1

Kontynuując wątek likwidacji wiaty, czy pracownia ma taki wariant? Czyli, Jaś bez wiaty? Proszę o odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Panie Kamilu - nie mamy wersji bez wiaty . Wersją projektu "Jaś" bez wiaty właściwie jest projekt "Małgosia" : http://www.mgprojekt.com.pl/malgosia . Możemy : 1/ sprzedać Panu projekt Jasia z bezpłatną zgodą na likwidację wiaty ( wiatę usunie projektant adaptujący dom do Pana działki ) , 2/ wiatę możemy usunąć my u nas w pracowni - za dodatkową opłatą , 3/ może Pan zamówić projekt Małgosia , zamiast Jaś ( to są bliźniaczo podobne domki ) . Zapraszamy . MG
Projekt Jaś 3169 Monika Rawska

2012.10.11 19

Witam serdecznie . Bardzo nam się podoba ten projekt . Planujemy jego zakup . My również chcemy usunąć wiatę i ewentualnie dobudować garaż z boku . Czy możecie nam taką przeróbkę zrobić ? :)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie - Pani Moniko , oczywiście możemy przerobić projekt dla Państwa . Proszę o bezpośredni kontakt z pracownią - ustalimy zakres przeróbki , kosz i termin . MG
Projekt Jaś 3019 Grzesiek Wojdalski

2012.09.30 19

Witam . Bardzo fajny projekt . Czy można w nim zlikwidować wiatę , żeby wyglądał jak Jaś , ale żeby nie miał wiaty jak jest w Małgosi . Czym różnią się te projekty ? Grzesiek .

Odpowiedź MG Projekt
Witam Panie Grzegorzu . Można oczywiście zlikwidować wiatę . To nie jest duży problem . Projektant adaptujący bez trudu poradzi sobie z taką przeróbką . Czym różnią się Jaś i Małgosia ? Jeśli chodzi o proporcje bryły , konstrukcję i układ funkcjonalny - niemal niczym . Różnią je wygląd elewacji i rzeczona wiata . MG
Projekt Jaś 1624 Amelka

2012.03.10 7

Jaś prezentuje się uroczo, to bardzo ładny i funkcjonalny domek, ale chciałabym jednak zobaczyc go w realu. Będę wdzięczna za fotki.

Projekt Jaś 1625 Aga23

2012.03.10 8

Cieszę się, że kolejne osoby doceniają walory Jasia. My również rozważamy zakup tego projektu. Domek o niedużej powierzchni spełnia wszystkie nasze oczekiwania, jedyną zmianą jakiej chcemy dokonać to garaż zamiast wiaty.

Projekt Jaś 348 Krzych_12

2012.02.06 26

Robię przymiarki do „Jasia”. Przemawia do mnie prosta konstrukcja, łatwość w budowie oraz niedroga eksploatacja tego domu.

Projekt Jaś 349 Michalina_Gostkowska

2012.02.06 30

Piękny domm :))))) Miała być porterówka, ale jak zobaczyłam projekt tego domu zauroczyłam się. Piękne, funkcjonalne i przestronne wnętrze, uroczy z zewnątrz.

Ocena 4.9/5 na podstawie 13 opinii.

Podobne projekty


Albatros
Amelia
Domino
Gucio
Gucio 2
Konwalia
Małgosia
Michalina
Puchatek

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.