MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Hetman

Pow. użytkowa: 188.57 m2   /   Koszt realizacji: 434 123 zł
Projekt domu Hetman - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3390 zł 2712 zł


Projekt domu Hetman to domek jednorodzinny dla rodziny cztero-siedmioosobowej z możliwością zamieszkania rodziny wielopokoleniowej - dzieci, rodziców i dziadków. Budynek jest parterowy z poddaszem użytkowym przykrytym czterospadowym dachem. W częściowym podpiwniczeniu umieszczono zaplecze gospodarcze. Projekt domu Hetman, swoją bryłą z symetrycznymi elewacjami nawiązuje do polskiego dworku, ale we współczesnym ujęciu. Przełamanie monotonii osiowego podziału wnętrz choćby przez narożne otwarcie salonu na ogród czy częściowo zadaszony taras, daje ciekawy architektonicznie efekt. Elementy te nadają domowi Hetman oryginalną, niepowtarzalną formę, nie wpływając przy tym na zwiększenie kosztów budowy. Cały dom architektonicznie podporządkowano układowi funkcjonalnemu wnętrza. Na parterze zaprojektowano część dzienną z otwartą przestrzenią pokoju dziennego z częścią jadalną i holu, oraz częściowo otwartą kuchnią. Po drugiej stronie umieszczono dwa pokoje i oddzielną łazienkę. Pokoje mogą pełnić rolę osobnego mieszkania seniorów, lub spełniać funkcję dodatkowych pomieszczeń - gabinetu, czy sypialni dla gości. Otwarcie salonu na taras i ogród narożnymi drzwiami doda uroku temu dużemu wnętrzu. Na poddaszu zaplanowano cztery sypialnie i dwie łazienki. Jeden z pokoi może być sypialnią rodziców z garderobą i własną łazienką. Do piwnicy, w której zaprojektowano duże otwarte pomieszczenie techniczne schodzi się schodami dostępnymi z sieni na parterze. Częściowe zadaszenie tarasu pozwoli korzystać z niego również przy niepogodzie, lub zbyt dużym nasłonecznieniu. Pracownia posiada również wersję odbicia lustrzanego projektu domu Hetman.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 807 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 146,11 m2
 • Powierzchnia całkowita: 270,32 m2
 • Powierzchnia netto: 188,57 m2 + piwnica
 • Powierzchnia użytkowa: 188,57 m2
 • Powierzchnia dachu: 248,04 m2
 • Nachylenie dachu: 38 i 30 stopni (zadaszenie tarasu 32 stopnie)
 • Wysokość budynku: 8,18 m (8,86 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 14,63 m
 • Długość budynku: 10,24 m
 • Min szerokość działki: 22,63 m
 • Min długość działki: 19,79 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,8 i 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - TERIVA
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 84,5 kWh/(m2)
 • Ek - 95,1 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 60,27 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 69,32 kWh/(m2)
 • EUco - 31,10 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2712 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 167 345,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 231 517,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 202 607,00 zł
Realizacja domu pod klucz 434 123,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Hetman - plik szczegółowy

Hetman - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Hetman 8328 Mateusz Świerkosz

2018.03.28 0

Ja zaczynam budowę Hetmana w przyszłym miesiącu. Mam nadzieje, że wyjdzie co najmniej tak jak na podglądzie :)

Projekt domu Hetman 6369 Aleksander Księżopolski

2015.03.17 51

Witam. Czy ktoś z Państwa buduje lub budował ten dom? Można prosić o kontakt aksiezopolski [at] gmail.com

Projekt domu Hetman 3258 Irenka Guz

2013.06.20 1

Bardzo ładny projekt. Ja niestety nie mogę zrealizować piwnicy. Czy pracownia posiada alternatywne rozwiązanie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Irenko w tym domu można zrezygnować z piwnicy i na parterze powiększyć pomieszczenie gospodarcze poprzez likwidację schodów do piwnicy ( wtedy powstanie optymalna kotłownia ). Może pani u nas odpłatnie zamówić takie rozwiązanie ( szczegóły oferty podajemy telefonicznie , lub mailowo ). MG :)
Projekt domu Hetman 3565 Albert Drzym.

2012.12.13 9

Witam, dołączam do grona sympatyków Hetmana. Czekam na warunki zabudowy i kupuję projekt. Czy ktoś go buduje jeśli tak to proszę o zamieszczenie zdjęć. Ładny dom więc chyba warto się chwalić!!!!Albert

Projekt domu Hetman 1537 Offi

2012.03.09 27

Witam, No wreszcie znalazłem sympatyków Hetmana :) Wspólnie z żoną mozolnie wybieraliśmy projekt, ale stanęło na w/w projekcie. Ale zobaczymy. Teoretycznie startujemy wczesną wiosną: marzec, kwiecień.

Projekt domu Hetman 1543 Janek Wilczyński

2012.03.09 29

No i decyzja zapadła, kupuję projekt o nazwie Hetman z pracowni MG PROJEKT. Mam nadzieję, że z czasem przybędzie NAS więcej i wzajemnie będziemy się wspierać jak również wymianić doświadczeniem. Dlaczego Hetman? Ponieważ pomimo niedużej jak również niemałej pow. pomieści moją rodzinę i dziadków bez gniecenia się. Fajnie wykorzystano pow. na pomieszczenia, ogólnie jestem zadowolony z projektu.

Projekt domu Hetman 1542 OliwkaG

2012.03.08 34

Hej, właśnie jestem na etapie wybierania projektu, gdyż otrzymałam warunki zabudowy. Hetman wpasował się w nie idealnie. Najprawdopodobniej już jutro zamówię projekt :-)))

Projekt domu Hetman 1538 Justysia_K

2012.03.04 29

Witam, dwa miesiące temu podjęliśmy decyzję z mężem i moimi rodzicami o wspólnym zamieszkaniu pod jednym dachem. Moi rodzice są już starszymi ludźmi i chciałabym ich mieć pod okiem, a dzieci mam małe to i dziadkowie się przydadzą w pomocy przy brzdącach. Cierpliwie szukaliśmy domu, który będzie nie za wielki, ale w miarę przestronny i funkcjonalny. Każdy znajdzie swój własny kąt i będziemy żyli długo i szczęśliwie :) Niestety zbyt mało jest projektów z możliwością zamieszkania rodziny wielopokoleniowej. Wychodziliśmy już z siebie, projekt indywidualny odpadał ze względu na koszty. Znajomi zaczęli pomagać nam w poszukiwaniu i tak naprawdę to oni znaleźli nam projekt domu Hetman.....domek jest idealny.

Projekt domu Hetman 1540 ZbigniewS01

2012.03.01 1

Hetman jest świetny w rozwiązanianiach. Jedynym mankamentem proejtu jest brak garażu w bryle domu. Na szczęście mam na tyle dużo miejsca na działce, że garaż będzie stał obok (wolnostojący). Jeżeli chodzi o ogrzewanie domu to przewiduję kominek z płaszczem + gaz. Na dole podłogówka, na górze grzejniki (oprócz łazienki oczywiście).

Projekt domu Hetman 1539 Patrycja Narolewska

2012.02.29 32

Bardzo ładny domek, taki przestronny i naprawdę funkcjonalny do zamieszkania w dwie rodziny :) ale niestety budujemy już inny.

Projekt domu Hetman 673 m H

2012.02.13 0

po przejrzeniu kilkuset projektów my już wybraliaśmy, tylko ten, duży przestronny funkcjonalny. Mamy koncepcje na usunięcie piwnicy i juz jest duży schowek , szafa, garderoba zimowa. Dostawimy go do garażu, który już stoi (powierzchnia garażu to 70 m2) w którym są już dwa stanowiska na samochody, i oddzielne pomieszczenie, które będzie podzielone na dwa mniejsze w tym kotłownia i pralnia. Jest kilka innych koncepcji na przeróbki bo nasza rodzina jest 5-cio osobowa. Domek jest super..w przyszłym roku kupujemy projekt i zaczynamy...

Projekt domu Hetman 318 Offi1234

2012.02.04 39

wg. mnie dom jest ładny i bardzo funkcjonalny. Mam zamiar dobudować garaż i zastanawiam się nad powiększeniem domu od strony salonu i wykusza, tylko po tych powiększeniach dom może stracić swoje proporcje:(

Projekt domu Hetman 319 Malwina9

2012.02.04 34

poważnie zastanawiam się nad tym projektem. Jedynym konkurentem jest Rubin 3 też z pracowni mg projekt, póki co nie potrafię rozstrzygnąć, który jest lepszy. W Hetmanie piwnica nie wchodzi w grę ze względu na niekorzystne warunki gruntowe.

Projekt domu Hetman 320 JanekGdyś

2012.02.04 29

Ja mam jedne „ale” do tego projektu, uważam, że zbyt dużą powierzchnię poświecono na salon, jadalnię i holl. Można lepiej wygospodarować ten metraż.

Projekt domu Hetman 321 Mikulekbartosz

2012.02.04 38

mam zupełnie inne podejście, właśnie chodzi o to by było jak najwięcej przestrzeni. Salon jest w sam raz, bo nie zamierzam ustawiać w nim zbyt dużo mebli (tylko plazmę i komplet wypoczynkowy). Natomiast taka duża przestrzeń daje wrażenie ... dużej przestrzeni!

Projekt domu Hetman 1541 Krymska Ela

2012.01.19 37

Witam, w ciągu 1-2 tyg. spodziewam się pozwolenia na budowę. Oczywiście dom jaki będę budować to bohater tego forum „HETMAN”. Ciekawa jestem jakie planujecie ogrzewanie? My z mężem zastanawiamy się nad ogrzewaniem podłogowym (łazienki, kuchnia – generalnie tam, gdzie będą płytki), w pozostałych pomieszczeniach tradycyjnie kaloryfery.

Ocena 4.9/5 na podstawie 16 opinii.

Podobne projekty


Faworyt
Filip
Gargamel
Luka
Ofelia 3
Pod dębem
Retro
Rubin 2
Saga 2

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.