• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Hanka

6,840 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5 472 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
730 222 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
175,67 m2
Min szerokość działki:
26,68 m
Min długość działki:
29,57 m

Projekt domu Hanka to projekt wyjątkowego parterowego domu jednorodzinnego z serii o nazwie ”Hanka”. Dom zaprojektowany jest na planie litery „H”, przykryty dwuspadowymi dachami, z całym programem użytkowym znajdującym się na jednej kondygnacji parteru.

Zobacz całą serię projektów: Hanka

Rzuty:

Projekt domu Hanka - rzut parteru

Projekt domu Hanka - rzut parteru

Sytuacja:

Projekt domu Hanka - sytuacja

Projekt domu Hanka - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Hanka - elewacja

Projekt domu Hanka - elewacja

Projekt domu Hanka - elewacja

Projekt domu Hanka - elewacja

Projekt domu Hanka - elewacja

Projekt domu Hanka - elewacja

Projekt domu Hanka - elewacja

Projekt domu Hanka - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
974,00 m3
N/D
175,67 m2
23,78
233,41 m2
189,59 m2
N/D
271,74 m2
233,41 m2
N/D

175,67 m2 wg PN-70/B-02365

189,59 m2 + wiata garażowa wg PN-ISO 9836:1997

377,06 m2
30 stopni
5,71 m (5,96 m z podmurówką)
2,7 m
18,68 m
22,57 m
26,68 m
29,57 m
jednorodzinny
parterowy
nie
bez garażu
dwuspadowy
murowany
miejski, tradycyjny
N/D
3
4
5

wentylacja mechaniczna z rekuperacją

ogrzewanie w projekcie bazowym: pompa ciepła

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop i konstrukcja dachu wiązary prefabrykowane drewniane
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy, deska elewacyjna drewniana, płyty kamienne z piaskowca
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
232 456 zł
341 458 zł
388 763 zł
730 222 zł
135 129 zł
67 555 zł
41 446 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 68,0 kWh/(m2)
Ek 22,7 kWh/(m2 rok)
EUCO 43,6 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Hanka to parterowy, jednorodzinny dom dla 4-5 mieszkańców, Powierzchnia użytkowa domu wynosi 175,67 m2 (kubatura 974 m3). Jest to projekt z wiatą garażową. Projekt Hanka może być realizowany na działce o minimalnej wielkości 26,68 x 29,57 m. Dom zaprojektowany jest na planie litery „H”, przykryty dwuspadowymi dachami, z całym programem użytkowym znajdującym się na jednej kondygnacji parteru.

Architektura projektu Hanka

Forma budynku, układ funkcjonalny i rozmieszczenie pomieszczeń - wszystkie te elementy zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić właścicielom maksymalny komfort i wygodę mieszkania. Architektura domu łączy w sobie związki z przyrodą, poszanowanie dla natury z nowoczesną formą architektoniczną. Dom zaprojektowano blisko ziemi, blisko ogrodu. Wnętrza są ściśle połączone z otaczającymi budynek tarasami, podcieniami, wiatami, podestami. Dzięki temu osiągamy efekt maksymalnego rozszerzenia wnętrza na działkę. Od strony ogrodu głównym elementem kształtującym sylwetkę jest duże zadaszenie tarasu wsparte na słupach, z szerokimi przeszkleniami salonu. Dachy uformowane w kształt litery „H” urozmaicają bryłę domu i dodają jej uroku. Po bokach elewacji frontowej mamy ogromne okno kuchenne oraz wygodną wiatę garażową. Odpowiednio dobrane detale i materiały wykończeniowe pozwoliły stworzyć w efekcie przyjemną architekturę podmiejskiej komfortowej willi.

Wnętrze projektu Hanka

Do domu wchodzimy przez szerokie, reprezentacyjne drzwi wejściowe z naświetlami. Wnętrze podzielono na dwie części: jednoprzestrzenną część dzienną, z salonem, jadalnią i kuchnią oraz część nocną z pokojami sypialnymi. Oszklony przedsionek kieruje nas wprost do wielkiego holu, który pełni również funkcję jadalni. Bezpośrednio z niego, szerokie okno otwiera przestrzeń na taras i otaczający dom ogród. Dalej, na lewo, przechodzimy do bardzo wygodnego salonu ze ścianą telewizyjną i ścianą kominkową. Dopełnieniem wnętrza jest luksusowa, piękna kuchnia aż z dwiema dużymi wyspami z dużą ilością blatów roboczych i pełnych zabudów. Do kuchni możemy dostać się też przez spiżarnię do przedsionka i wygodnego car-portu - wiaty garażowej. Wiata może być pojedyncza z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym lub podwójna - wedle decyzji Inwestora. W części nocnej domu mamy zaplanowane: trzy sypialnie i gabinet. Główna sypialnia ma dwie garderoby i własną łazienką. Wnętrze jest bardzo komfortowe, zapewni optymalne warunki mieszkaniowe nawet najbardziej wymagającemu Inwestorowi.

Koszty budowy projektu Hanka

Dom, mimo rozbudowanej bryły, ma bardzo prostą konstrukcję. Przekłada się to na łatwość budowy. Dzięki zastosowanym izolacjom budynek przez lata będzie energooszczędny i tani w eksploatacji.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora. 

W gotowym projekcie Hanka można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie "Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. 

Projekt Hanka jest dostępny również w odbiciu lustrzanym.

Hanka to dom z charakterem. Polecamy ten projekt domu szczególnie Inwestorom, którzy szukają oryginalnych i nietuzinkowych rozwiązań oraz marzą o mieszkaniu na parterze blisko ogrodu.

Projekt domu Hanka jest to projekt wyjątkowego parterowego domu jednorodzinnego z serii o nazwie ”Hanka”.  Zapraszamy do zapoznania się z projektami: Hanka 2, Hanka 3.

 

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna