MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Gwiazda

Pow. użytkowa: 154.65 m2   /   Koszt realizacji: 384 038 zł
Projekt domu Gwiazda - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


 

Projekt domu Gwiazda to dom z poddaszem użytkowym dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Budynek zaprojektowano na planie kwadratu o boku długości dwanaście metrów i przekryto kopertowym dachem. Każda z elewacji została ozdobiona lukarną. Bryłę domu akcentują przedni i tylni wykusz, oraz podcienie wejściowy i ogrodowy wsparte na kolumnach z przyporami. Dom Gwiazda, dzięki niewielkim wymiarom zmieści się na małej, również wąskiej działce. Tradycyjna spokojna architektura domu łatwo wpasuje się w otoczenie i na pewno spodoba się sąsiadom. Projekt jeszcze bardziej spodobać się może jego właścicielom - głównie dzięki przemyślanemu i bardzo funkcjonalnemu wnętrzu. Parter domu Gwiazda stanowi duży salon z jadalnią, połączony z holem i częściowo otwartą kuchnią. Wejście do budynku wiedzie przez podcień wejściowy - co ważne dla rodziny z dziećmi: schody na poddasze znajdują się blisko wejścia. Z kuchni można przejść do korytarza - schowka gospodarczego - połączonego ze spiżarnią i garażem. Z garażu przechodzimy do kotłowni. Na parterze zaprojektowano dodatkowy pokój mogący służyć jako gabinet czy biblioteczka, lub ewentualnie dodatkowa sypialnia gościnna. Można również wykorzystać tę przestrzeń jako dodatkową część salonu - np. pokój telewizyjny. Poddasze to trzy sypialnie, w tym jedna z własną łazienką i garderobą - apartament państwa domu. Na poddaszu zaplanowano również pralnię. Dzięki dużym lukarnom sypialnie prawie nie mają "skosów". Pracownia dysponuje również Gwiazdą w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 591 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 147,98 m2
 • Powierzchnia całkowita: 202,2 m2
 • Powierzchnia netto: 168,4 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa: 154,65 m2
 • Powierzchnia dachu: 247 m2
 • Nachylenie dachu: 40 stopni
 • Wysokość budynku: 9,27 m (9,27 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 11,9 m
 • Długość budynku: 12,72 m
 • Min szerokość działki: 19,9 m
 • Min długość działki: 20,72 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,70 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe porotherm 25 + 20 styropian (lub wełna mineralna)
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 92,3 kWh/(m2)
 • Ek - 87,5 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,52 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,90 kWh/(m2)
 • EUco - 33,95 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 126 388,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 185 296,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 198 743,00 zł
Realizacja domu pod klucz 384 038,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Gwiazda - plik szczegółowy

Gwiazda - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Gwiazda 3686 Romek Janek

2013.01.07 1

Ja też przymierzam się do budowy tego domu. Bardzo praktycznie zaprojektowane wnętrza. Ciesze się z promocji - hit 10% taniej. A martwiłem się że nie skorzystam z 100 zł. rabatu. hehe, pozdrawiam

Projekt domu Gwiazda 3621 Diana D.

2012.12.19 6

Długo zastanawialiśmy się z mężem nad wyborem Gwiazda czy Fawory. Padło na Gwiazdę. Faworyt jest starszym i ma już dużo realizacji, nasz to nowość - w pracowni mówili ze jest od 2 lat. Miejmy nadzieję, ze nie będziemy królikami doświadczalnymi. Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Droga Pani nasza pracownia to nie laboratorium , wiec proszę się nie obawiać . Nie przeprowadzamy eksperymentów na Naszych Klientach i nie zostaniecie Państwo królikami doświadczalnymi . Nasi Architekci posiadają szeroką wiedzę , oraz doświadczenie w zakresie projektowania i budowy domów i służą pomocą we wszelkich sprawach z tym związanych. MG :)
Projekt domu Gwiazda 3160 Marek G

2012.10.10 1

Witam, urzekł mnie ten domek. Bardzo ładny prosty, bez balkoników itp. Jedyna dekoracja to piękne lukarny. Zamówiłem projekt i czekam na dostawę. Czy ktoś buduje, chętnie nawiążę kontakt, aby dzielić doświadczenia. Czekam na informację. Aha jeszcze jedno, bardzo ważne czy można garaż powiększyć do dwóch stanowisk jakoś ładnie bez dużej zmiany w projekcie ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Można doprojektować drugi garaż - przekryty dodatkowym trójspadowym dachem . Jedyny kłopot to kolizja z lukarną i oknem w elewacji bocznej na poddaszu . Dach garażu musiałby mieć z tyłu niżej obsadzoną murłatę , żeby tylna połać dachu nie kolidowała z oknem pokoju na poddaszu ... Można to zrobić . Zmiana jest możliwa do wprowadzenia . Może to zrobić projektant adaptujący , lub my w pracowni . W razie potrzeby proszę kontaktować się z biurem mailowo lub telefonicznie - MG .
Projekt domu Gwiazda 3025 Beata Rzycińska

2012.09.30 8

Witam serdecznie . Zdecydowaliśmy się z mężem na zakup tego projektu . Mam pytanie - jak wszyscy - czy ktoś może podpowiedzieć jakieś adresy budów dla Gwiazdy . Szukamy też kontaktu do iosób , które budują ten projekt . Prosimy o jakąś podpowiedź .

Projekt domu Gwiazda 2378 Ananas82

2012.03.26 6

Ja już zakupiłem projekt Gwiazda. Dokonałem zmian w projekcie. Podpiwniczyłem salon, pokój na dole i część garażu. Rezygnując z kotłowni mam większy garaż. Zlikwidowałem podcień w ten sposób zwiększył się salon. Zamiast witryny w salonie wstawię drzwi na taras.Zejście do piwnicy będzie po dostawienu schodów w dół przy schodach na górę. Czekam na pozwolenie na budowę. Mam nadzieję że w tym roku się wprowadzimy z żoną i maleństwem. Czy ktoś już wybudował ten projekt? Jeśli tak to proszę o kontakt [email protected] Pozdrawiamy Piotr&Ula

Projekt domu Gwiazda 1530 Olcia_40

2012.03.08 42

Również zastanawiam się intensywnie nad projektem. Bardzo podoba mi się elewacja oraz układ parteru i poddasza. Plusem jest przejście z kuchni do korytarza, schowka gospodarczego połączonego ze spiżarnią i garażem. W ogóle cały dom jest bardzo ciekawy :)

Projekt domu Gwiazda 1535 D_Olaf

2012.03.08 6

Zapadła ostateczna decyzja. Zamówiłem Gwiazdę ( z pojedynczym garażem). W tym roku chcemy zrobić fundamenty, reszta niestety dopiero w przyszłym roku.

Projekt domu Gwiazda 1536 Darek_Safi

2012.03.06 7

Witam, dołączam do sympatyków „Gwiazdy”!!! Projekt został już zamówiony. Teraz czeka nas długa droga z załatwieniem pozwoleń i wszystkich formalności :((( Chętnie wymienię się spostrzeżeniami w trakcie realizacji. Pozdrawiam, Darek.

Projekt domu Gwiazda 1534 Mikołaj_42R

2012.03.04 34

Witam! Domek prezentuje sie uroczo i rozważam jego zakup. Gwiazda jest bardzo ok., właściwie świetnie zaplanowane rozkład pomieszczeń, podoba mi się przejście z garażu do spiżarni, a potem do kuchni (w końcu uniknę biegania z siatami na około domu). Gabinet na parterze jest świetnym rozwiązaniem dla gości chcących przenocować (nikt nie będzie się kręcił między naszymi sypialniami). Kurcze.....mógłby bez końca przedstawiać plusy projektu, ale mam małe ALE: czemu łazienka na parterze jest daleko od salonu....? Reasumując to małe "ale" i tak nie zaważy na mojej decyzji i nadal twierdzę, że Gwiazda jest świetna!

Projekt domu Gwiazda 1532 Wiktowia Szymańska

2012.03.01 1

Gwiazda to super dom :) Bardzo podoba mi się przestrzeń, która daje niesamowite wrażenie luzu……:) Właśnie dokonałam zakupu projektu. Budowę planuję zacząć wiosną. Poszukuję dobrej ekipy budowlanej w okolicach Poznania. Jeżeli ktoś z Was może polecić kogoś godnego zaufania będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Projekt domu Gwiazda 1531 Aguśka Dąbrowska

2012.02.29 7

Nam również z mężem bardzo podoba się Gwiazda. Interesuje nas dokładnie odbicie lustrzane. Zastanawiamy się nad zmianą układu parteru, a dokładnie nad zamknięciem kuchni. Do tej pory mieszkałam w zamkniętej kuchni i chyba się przyzwyczaiłam. Reszta pomieszczeń jest bez zarzutu i zostaje jak w oryginale :)

Projekt domu Gwiazda 1533 34_Zośka

2012.02.08 9

Decyzja została podjęta...buduję „Gwiazdę”. W zeszły piątek projekt został zamówiony wraz z pakietem ogrzewania podłogowego oraz pompą ciepła. Również jak pozostali proszę o opinie oraz sugestie w trakcie budowy tego domu. Również z mężem będziemy informować o wszystkich etapach!!!

Projekt domu Gwiazda 315 AśkazBemowa

2012.02.04 5

Zamówiłam projekt:) zdecydowałąm się włąśnie na ten wybór bo przede wszystkim idealnie pasuje wymiarami do działki, a po drugie całkowicie odpowiada mi wnętrze tego domu. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny.

Projekt domu Gwiazda 316 rockowamadzia

2012.02.04 43

Super jest ten projekt. Fajnie, że na poddaszu pomyślano o dużych lukarnach, dzięki którym skosy są prawie niezauważalne. Podoba mi się bardzo funkcjonalność parteru: duży salon z jadalnią, połączony z holem i częściowo otwartą kuchnią. Z kuchni można przejść do korytarza - schowka gospodarczego - połączonego ze spiżarnią i garażem. Na parterze zaprojektowano także dodatkowy pokój, który będzie służył jako dodatkowa sypialnia gościnna. Cóż więcej pisac….ten dom to prawdziwa „gwiazda”.

Projekt domu Gwiazda 317 TomixTomek

2012.02.04 1

Gwiazda to dom jakiego szukałem. Parterowy z poddaszem użytkowym przykryty kopertowym dachem. Każda z elewacji została ozdobiona lukarną. Bryłę domu akcentują przedni i tylni wykusz, oraz podcienie wejściowy i ogrodowy wsparte na kolumnach z przyporami. Wnętrze jest bardzo funkcjonalne i wygodne. Szczerze jestem zainteresowany tym projektem:)

Ocena 4.9/5 na podstawie 15 opinii.

Podobne projekty


Agatka
Dom na miarę 2
Dom w brzozach
Figiel 2
Julka 2
Ofelia 2
Prymus
Stokrotka
Weronika

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.