MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Gabryś

Pow. użytkowa: 150.79 m2   /   Koszt realizacji: 404 302 zł
Projekt domu Gabryś - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3090 zł 2472 zł


Projekt domu Gabryś to budynek dla cztero-sześcioosobowej rodziny. Parterowy, z poddaszem użytkowym, przykryty został czterospadowym dachem, z trzema ozdobnymi lukarnami - po jednej na każdej elewacji. Do części mieszkalnej dobudowany jest garaż ze strychem na poddaszu. Gabryś to bardzo dostojny i elegancki dom, podkreślający status i dobry gust właściciela. Architektura domu Gabryś to połączenie klasycznego stylu, odwołującego się do polskiego dworku, z jego nowoczesną interpretacją. Reprezentacyjne wejście podkreślone zadaszonym podcieniem i kolumną z przyporą, oraz rozłożystymi schodkami, w połączeniu z dużą lukarną na poddaszu z dwoma łukowymi oknami tworzą pełną uroku elewację frontową. Podobnie strona ogrodowa – z zadaszonym tarasem, balkonem na dwóch kolumnach i szeroką lukarną będzie bardzo atrakcyjnym tłem dla ogrodu. Wnętrze domu jest bardzo przestronne i funkcjonalne. Wygodny przedsionek i duży holl, połączony przestrzennie z salonem i z ładnie wyeksponowanymi schodami na poddasze tworzą atrakcyjne wejście do domu. Wygodna kuchnia połączona jest częściowo z salonem. W pokoju dziennym, prócz miejsca na meble wypoczynkowe, kominek i ścianę TV, znalazł się też aneks jadalny, z ładnym wykuszem z oknem. Na parterze mieszczą się też: dodatkowy pokój (gabinet lub sypialnia), duża kotłownia, oraz garaż z pomieszczeniem gospodarczym na sprzęty ogrodowe. Na poddaszu zaprojektowano od strony ogrodowej wydzielony apartament rodziców z własną łazienką, garderobą i tarasem z widokiem na ogród, oraz dodatkowo dwie ładne sypialnie dzieci z łazienką. Nad garażem znajduje się strych, który bardzo łatwo można zaadaptować na pomieszczenie użytkowe. Pracownia  posiada również wersję odbicia lustrzanego projektu domu Gabryś.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 693,77  m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez pocieni 144,54 m2
  • z podcieniami 156,44 m2
 • Powierzchnia całkowita: 228,40 m2
 • Powierzchnia netto: 164,70 m2 + garaż 21,64 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 150,79 m2 wg PN-70/B-02365
  • 164,70 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 241,6 m2
 • Nachylenie dachu: 38 i 45 stopni
 • Wysokość do kalenicy: 7,97 m  (8,31 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 15,77 m
 • Długość budynku: 10,32 m
 • Min szerokość działki: 23,57 m
 • Min długość działki: 19,07 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,70 i 2,50 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: Teriva
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 92,2 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 79,0 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 56,60 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2472 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 131 929,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 202 810,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 201 492,00 zł
Realizacja domu pod klucz 404 302,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Gabryś - plik szczegółowy

Gabryś - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Gabryś 5326 OLI

2014.01.12 3

nasze warunki zabudowy nakazują dach dwuspadowy, czy jest to mozliwe w tym domu reszta nam pasuje.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można przeprojektować dach, ale wtedy zniknie boczna lukarna, bo będzie ściana szczytowa, oraz okno połaciowe nad garażem. MG :)
Projekt domu Gabryś 4960 Tomasz Skoczylas

2014.01.08 1

Czy przy zakupie projektu, np. tego czy innego jest możliwe otrzymanie również danych, (rozkład sił - obciążeń na podłoże )które pozwolą na zaprojektowanie płyty fundamentowej??

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Tomaszu. Tak, jak najbardziej możemy Panu przekazać takie dane. Szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] . MG :)
Projekt domu Gabryś 4903 Tomasz Skoczylas

2013.12.28 2

Witam Serdecznie, Myślimy nad zakupem tego projektu - jest bardzo ładny i przede wszystkim funkcjonalny :), ale mam pytanie czy ktoś go już budował na dolnym śląsku. Nie ukrywam, że razem z żoną byśmy podjechali i jeśli była by taka możliwość to zobaczyli na żywo jak to wygląda. Z pozdrowieniami Tomek :)

Projekt domu Gabryś 4943 Lusia

2013.12.21 0

Czy nad garażem na stryszku można wygospodarować dodatkowy pokój?Czy nie bedzie za nisko na pokój?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Lusiu ogólnie wysokość tego pomieszczenia wynosi 2.50m , więc bez problemu można zagospodarować strych nad garażem na pokój . Powierzchnia użytkowa ogółem będzie mniejsza (12.28m2) bo dochodzą skosy , ale po podłodze wychodzi 27.75m2 , a ścianki kolankowe są wysokie na 83.5cm , więc nie będzie za nisko w tym pomieszczeniu. MG :)
Projekt domu Gabryś 4942 Beata Nowicka

2013.12.18 8

Czy można powiekszyć balkon nad tarasem i częściowo zabudować część pod tym balkonem , żeby wyszła weranda ? Czy pracownia wykonuje takie zmiany?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Beato. Zmiana , o której Pani pisze jest jak najbardziej możliwa i można ją zamówić w naszej pracowni. Należy doprojektować dodatkowe dwa słupy dla podparcia powiększonego balkonu, a na dole zaprojektować werandę. Szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] . MG
Projekt domu Gabryś 4941 Gucio_

2013.12.10 0

Czy możliwa jest piwnica w tym domu?Reszta nam pasuje-super projekt. Gutek

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Można bez problemu wykonać piwnicę w tym domu . Wejście do piwnicy można zrobić w pomieszczeniu gospodarczym za garażem , lub zlikwidować schowek pod schodami i wtedy zejście schodami do piwnicy. MG :)
Projekt domu Gabryś 4944 Jurek Z

2013.11.21 0

Czy rzeczywiście koszty budowy domu wyjdą w takiej cenie? W jaki sposób jest to określone?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Jurku. Koszty realizacji jakie podajemy na naszej stronie pochodzą z kosztorysu projektu. Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych , z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę metodą gospodarczą , przy średnich cenach robocizny i materiałów. Wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona ). MG :)
Projekt domu Gabryś 4577 Joanna Galkowska-Franieczek

2013.10.29 0

Witam absolutnie nir kwestionuje panskiej wiedzy i przepisow przeciwpozarowych.Ze Sky Towerem to byl zart ,mam nadzieje ,ze nie uraziam pana.Domyslilam sie ,ze 30m to duzo.Wracajac do meritum sprawy. Jesli jest jedna strona blizniaka ,srodek mieszkanie dla mamy i druga strona.Jaki bedzie najlepsze rozwiazanie zdaje sie na pana.Jesli jest szansa i moze mi pan podac bezposredni telefon kontaktowy do pana to bylo by latwiej.Pozdrawiam serdecznie Joanna.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Joanno. Wiemy , że to tylko żart . Proszę o maila na [email protected] , a chętnie odpowiemy MG:)
Projekt domu Gabryś 4571 Joanna Galkowska-Franieczek

2013.10.28 0

Witam, dziekuje za odpowiedz. Mieszkanie ma byc zrobione z dwoch garazy i pomieszczen gospodarczych , gora nad garazami zostaje do polowek domow.Wejscie ma byc osobne , czyli trzy wejscia. Dach zostanie poloczony i czy bedzie to wtedy dwuspadowy? Czy w tym przypadku potrzebujemy jakies specjalne pozwolenie , czy wystarczy na blizniaka? Przepraszam czy dobrze rozumiem ze sciana ma miec 30m wysokosci , czy budujemy drugi Sky Tower:) Pozdrawiam.Joanna.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Joanno o tej ścianie stanowią przepisy , a nie nasze "widzimisie". Przepisy przeciwpożarowe jasno określają , że w przypadku bliźniaka , ta ściana ogniowa musi wychodzić ponad dach na minimum 30cm ( a nie 30m i tu nasz "czeski błąd" za , który przepraszamy )i miedzy budynkami musi być podwójna ściana z dylatacją. Proszę przeczytać uważnie naszą poprzednią odpowiedź , że jest na to wyjście , bo można zrobić dom dwulokalowy i wtedy tej ścianki nie trzeba robić i dachy mogą być połączone. Tak w obu przypadkach dach będzie dwuspadowy . MG :((
Projekt domu Gabryś 4563 Joanna Galkowska-Franieczek

2013.10.24 0

Witam,chcialabymz apytac czy istnieje mozliwosc polaczenia gabrysia w blizniak.rozumiem,ze wiazalo by sie to z nowym dachem na garazach.chialabym placzyc poniewaz w miejcu dwoch garazy chcialabym zrobic mieszkanie dla mamy.pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Joanno istnieje taka możliwość , ale w przypadku bliźniaka między domami musi pojawić się ściana przeciwpożarowa wychodząca ponad dach na 30m i między budynkami muszą być dwie zdylatowane ściany . Jeśli nad garażami miało by być jedno mieszkanie to wtedy można zrobić dom dwulokalowy . Dachy w obu przypadkach będą dwuspadowe. MG :)
Projekt domu Gabryś 4339 Jarosław

2013.08.19 0

Witam Chcielibysmy mieć pompę ciepła i solary - czy jest taka wersja. Czy na tym dachu można te solary zamontować?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Jarosławie. W naszej pracowni mamy gotowe pakiety między innymi na pompę ciepła i panele słoneczne . Do wersji podstawowej każdego projektu można dokupić wybrany pakiet . Jeśli chodzi o montaż paneli solarnych na dachu tego domu to jest na nie miejsce . Wszystko zależy od lokalizacji domu na działce względem stron świata i jeśli orientacja domu utrudnia optymalne wykorzystanie instalacji solarnej , to można wtedy panele słoneczne zamontować na odrębnym stelażu. MG :)
Projekt domu Gabryś 4340 Irena Panek

2013.08.19 0

Mamy wąską działkę - szerokość 23.12m . Czy można zwęzić garaż i czy wtedy nie będzie za ciasno?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Ireno. Tak można zwęzić garaż tak około 45-50cm, ale nie więcej , bo wtedy faktycznie będzie już za ciasno jak wstawi się samochód do garażu. Przy zwężeniu o 45cm szerokość garażu będzie miała 296.5cm ( teraz ma 314.5cm ). Mg :)
Projekt domu Gabryś 4338 Witek G.

2013.08.17 1

A co jeśli potrzebujemy garaż na dwa samochody - czy to jest problem na przesunięcie ściany bocznej( poszerzenie garażu! ).Czy pracownia wyrazi zgodę.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Witku. Tak jak najbardziej jest to możliwe i wyrażamy bezpłatną zgodę na takie zmiany. MG
Projekt domu Gabryś 4337 kotek_

2013.08.16 0

Dla nas idealny - zamawiamy na dniach .Super domek!!

Projekt domu Gabryś 4336 Marek

2013.08.15 0

My już kupiliśmy projekt i czekamy na adaptację - nic nie zmieniamy , bo domek ok.

Projekt domu Gabryś 4179 Daniel l

2013.07.11 6

WITAM WSZYSTKICH,CZEKAJĄC NA WARUNKI ZABUDOWY PRZEGLĄDAŁEM RÓŻNE PROJEKTY DOMÓW,GABRYŚ MI SIĘ SPODOBAŁ.KUPIŁEM TEN PROJEKT,MAŁE ZMIANY W DOMU I DLA MNIE BĘDZIE OK.JESTEM CIEKAW CZY KTOŚ ZACZĄŁ BUDOWĘ MA JAKIEŚ OPINIE I TEMATY CHĘTNIE SIĘ PODZIELĘ I DOPYTAM. PYTANIE DO MG PROJEKT: TEN SŁUP JEST KONIECZNY ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Danielu. W przypadku stropu teriva słup jest konieczny. Można przeprojektować strop nad parterem na przykład na żelbetowy krzyżowo-zbrojony grubości min. 18cm ( przeprojektować w tym miejscu podciąg ) i wtedy słupa nie trzeba stawiać . Ale o tym może się wypowiedzieć dokładnie konstruktor , który musiał by przeliczyć to na nowo. MG :)
Projekt domu Gabryś 4172 Teresa Klimek

2013.07.08 1

Witam , czy budowa tego domu może być z dopłatą nf 40?

Odpowiedź MG Projekt
Dom ma prostą , zwartą bryłę , dobre ocieplenia , które w łatwy sposób można dostosować do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Gabryś 3871 Józef Agata

2013.02.25 0

Bardzo nam się spodobał ten projekt i jesteśmy zainteresowani jego kupnem:) ale mamy pytanie czy można by było przenieść kotłownie do pomieszczenia gospodarczego?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Dziękujemy za zainteresowanie i miłe słowa. Tak można przenieść kotłownię do pomieszczenia gospodarczego za garażem ( należy wtedy doprojektować komin spalinowy w tym miejscu ). MG
Projekt domu Gabryś 3818 Daniel l

2013.02.10 6

Witam, fajny ten Gabryś tylko szkoda że garaż na jedno auto szukam czegoś od roku czasu ciężko się zdecydować na coś dla mnie wygodnego praktycznego do 180m mieszkam w piętrówce dom 240m garaż mały na taki dom, także doświadczenia muszę mieć garaż na dwa auta + rowery narty sprzęt itp . może uda się ten projekt przerobić i sprosta on moim oczekiwaniom.Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Danielu. W przypadku tego domu nie ma żadnego problemu , aby garaż powiększyć na dwa samochody i miejsce na rowery i narty. Takie zmiany może dla Pana wykonać architekt od adaptacji domu na działkę . Również może Pan zamówić w naszej pracowni projekt w wersji podstawowej ze zmianami ( koszty i termin realizacji podajemy mailowo ). MG :)
Projekt domu Gabryś 3814 miłosz zan.

2013.02.08 0

Z żoną przymierzamy się do zakupu projektu, padło na ten. W ogóle oglądamy tylko z MG - wydają nam się bardzo funkcjonalne. Na początku chcieliśmy Faworyta, ale widzieliśmy już kilka - bardzo fajne. Żona chce coś mniej popularnego. No więc do rzeczy - podoba nam się Gabryś, czekamy na uzgodnienia z arch. do planu miejscowego i zamawiamy.

Projekt domu Gabryś 3788 Marzena i Darek

2013.01.25 0

Po dłuższym namyśle zamówiliśmy Gabrysia. Mamy nadzieję że to dobry wybór. Pomagał na arch co zna projekty Mg, ą dobrze zrobione, w każdym razie on chwalił ich. Zobaczymy jak będzie w praktyce. Pan Michał zapewnił że jak będa jakieś wątpliwości to pomoże. Dziękujemy

Odpowiedź MG Projekt
Oczywiście , że pomożemy :) MG
Projekt domu Gabryś 3750 joanna burek

2013.01.21 0

witam ,podoba mi sie ten projekt, jednak nie jestem pewna czy będę go mogła zrealizować ze względu na kąt nachylenia dachu.Wmoim planie jest obwarowanie od 40 do 50 stopni. proszę o odpowiedź czy ten projekt spełnia warunki planu i wyjaśnić mi które kąty to 38 i 40 pozdrwiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Joanno - chyba już odpisaliśmy na Pani mail w tej samej sprawie . Przednia i tylna połać ma 38 stopni + dachy lukarn , pozostałe boczne połacie mają 45 stopni . Zatem projekt w wersji oferowanej nie spełnia warunków planu :( Mg
Projekt domu Gabryś 3492 Renata Mielec

2012.12.03 2

Super domek, czy autor wyrazi zgodę na zamianę jaskółki na okno dachowe? Czy trzeba to nanosić na plan, a jeśli tak to jaki to koszt? Proszę o odpowiedź!

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Renato , oczywiście damy zgodę na wszelkie zmiany , jakie będzie Pani chciała wprowadzić do projektu . Zawsze wystawiamy bezpłatną zgodę na zmiany . Czy zamianę lukarny na okno połaciowe trzeba nanieść w trakcie adaptacji na projekt ? - tak . To jest zmiana "istotna" , która zmienia geometrię budynku i trzeba ją narysować na projekcie . Zmianą taką zająć się powinien projektant wykonujący adaptację domu do działki . Jeśli życzy sobie Pani - zmianę możemy wprowadzić również my , za dodatkową opłatą . Prosimy o bezpośredni kontakt z pracownią - określimy zakres zmian , koszt i termin wykonania . Zapraszamy :) MG
Projekt domu Gabryś 3217 Janek

2012.10.15 1

Witam forumowiczów. Uważam że projekt zgrabnie pomyślany. Ja zmieniłbym tylko na górze na jedna łazienkę . Wiem że to nowość, ale może pracownia posiada taki wariat ??? Kiedy będzie można pokolorować dom ???

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Ale Panie Janie - może Pan przecież zamienić dwie łazienki na jedną . To nie jest duża przeróbka ! Ścianki działowe może Pan przestawiać na budowie i nie musi Pan tego nanosić na projekt . Wystarczy wpis do dziennika budowy i oświadczenie o "nieistotnym odstępstwie od projektu" . Co to kolorowania domu - przekazałem grafikom - do końca tego tygodnia kolornik do "Gabrysia" będzie aktywny na stronie projektu . Zapraszamy . MG
Projekt domu Gabryś 3029 Monika Płatka

2012.09.30 1

Witam serdecznie . Fantastyczny projekt . Dobrze przemyślany i bardzo ładny na zewnątrz . Zastanawiamy się z mężem nad Gabrysiem lub nad Prymusem . Ale Gabryś ma lepszy parter i dwie łazienki na poddaszu , co przy czteroosobowej rodzinie jest koniecznością . Wiem , że Gabryś jest nowością , ale może już ktoś go zbudował lub buduje . Czy ktoś ma jakieś informacje ? A może MG Projekt by pomogło ? Monia

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Moniko , nie mamy niestety danych na temat realizacji projektu "Gabryś" . Projekt został już wielokrotnie sprzedany , mimo tego , że jest nowością . Myślę jednak , że więcej budów tego domu rozpocznie się na wiosnę 2013 . MG
Projekt domu Gabryś 2862 K.zarucka

2012.08.20 1

Piękny domek , ale chyba nowy . Mnie sie bardzo podoba .ogladałam duzo projektów ale ten jest boski i ma wysokie ścianki na górze i małe skosy . tylko chyba go jeszcze nikt nie zamówił . Czy to koncepcja czy gotowy projekt . Ile trzeba czekać na realizacje zamówienia ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie ! Dziękuję za miłe słowo o naszym projekcie . Projekt techniczny "Gabrysia" jest gotowy . Termin realizacji to 7 dni . Pierwsze dwie osoby zakupiły już ten projekt . Zapraszamy następnych Klientów :) MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 26 opinii.

Podobne projekty


Agnieszka 3
Agnieszka 3 B
Amadeusz
Amanda
Fantazja
Faworyt
Ofelia 2
Ofelia 3
Rubin 3

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.