Zmiany i adaptacja

Zmiany i adaptacja

Postautor: MG Projekt » 21 lut 2012, 08:29

Kupując projekt w naszej pracowni nie musicie się martwić o to, czy otrzymacie zgodę od autora projektu na planowaną modyfikację.

Już w momencie odbioru projektu otrzymacie bezpłatną, uniwersalną, wielopunktową zgodę na najczęściej wykonywane przeróbki, dzięki której Wasz projektant adaptujący będzie miał wolną rękę w pracy nad adaptacją.

Jeśli planowane przez Państwa zmiany wykraczają poza zakres typowej zgody – bez problemu wydamy Wam bezpłatną dodatkową zgodę.

Wystarczy do nas zatelefonować, lub wysłać mail z prośbą.

Jeśli już przy składaniu zamówienia na projekt wiecie Państwo, że przeróbki wykroczą poza zakres typowej zgody - proszę dopisać dodatkowe punkty zmian w formularzu zamówienia projektu.
Jeśli pomysł na dodatkowe zmiany „narodził się” gdy już nabyliście projekt – prosimy o mail lub telefon do naszej pracowni.

Poniżej, zakres typowej zgody na zmiany, jaką dołączamy do każdego projektu:

Zmiany w projekcie i adaptacja
Warunki adaptacji projektu powtarzalnego
Pracownia zezwala na następujące zmiany i odstępstwa od projektu architektoniczno-budowlanego w trakcie jego przystosowywania do lokalizacji:
- Zmianę obrysu zewnętrznego ścian zewnętrznych
- Zmianę obrysu wewnętrznego ścian zewnętrznych
- Zmianę układu ścian wewnętrznych działowych
- Zmianę funkcji, ilości i usytuowania poszczególnych pomieszczeń na dowolnej kondygnacji w projekcie
- Zmianę ukształtowania, ilości i kąta nachylenia połaci dachowych
- Zmianę ilości, umiejscowienia i wielkości otworów okiennych i drzwiowych
- Zmianę rodzaju materiału i technologii wykonania ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych oraz ścian fundamentowych
- Zmianę rodzaju i technologii wykonania stropów nad dowolną kondygnacją
- Zmianę umiejscowienia, kształtu i materiału wykonania schodów w budynku
- Zmianę wielkości, kształtu i materiałów, bądź likwidacja: tarasów, podestów i balkonów
- Likwidację lub dodanie dowolnej ilości lukarn, wykuszy, podcieni, balkonów, loggii, kolumn, pilastrów, ganków, werand
- Zmianę materiałów wykończeniowych, instalacyjnych, izolacyjnych
- Zmianę rodzaju pokrycia dachowego
- Doprojektowanie bądź likwidacja podpiwniczenia – częściowego lub całkowitego

Zmiany muszą być wykonane przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia do projektowania w sposób zgodny z przepisami, Prawem Budowlanym i obowiązującymi normami. Pozostałe zmiany i odstępstwa od projektu należy uzgodnić z pracownią projektową.

Zgoda na zmiany jest dołączana do dokumentacji projektowej.
Dodatkowo możemy dowolnie rozszerzyć zgodę o kolejne zmiany, których zażąda klient, jednak zastrzegamy sobie prawo do nie wyrażenia zgody na zmianę - naszym zdaniem - szpecącą projekt.
Nasza pracownia posiada sieć przedstawicieli regionalnych – partnerów, którzy zajmują się pośrednictwem sprzedaż projektów, oraz wykonywaniem adaptacji projektów do działek i nanoszeniem zmian w projektach.

Jeśli chcecie Państwo znaleźć odpowiedniego projektanta adaptującego – zajrzyjcie na naszą stronę „przedstawiciele i partnerzy” (link dostępny pod tym adresem http://www.mgprojekt.com.pl/przedstawic ... wykonawcy2). Tam z pewnością znajdziecie lokalną firmę projektową pracującą na terenie, na którym będziecie budować swój dom, która pomoże Wam przebrnąć przez formalności adaptacji i uzyskania pozwolenia na budowę, oraz zajmie się naniesieniem zmian w projekcie.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Zmiany i adaptacja

Postautor: miska_mmm » 22 lut 2012, 09:30

widze ze tu jeszcze pusto,
bo wlasnie sie glowilam nad poszerzeniem garazu - ale widze ze chyba nie bedzie problemow - a tak ściśle to chodzi mi o projekt ARTEMIDA - tylko dom jest dosc zwarty - prawie na planie kwadratu i nie wiem teraz.. jak poszerzymy garaz to czy to bedzie dobrze wygladac?
miska_mmm

Postautor: miska_mmm » 22 lut 2012, 09:32

jeszce raz - moze cos doradzicie - wrzucam rzuty ARTEMIDY

Obrazek

Obrazek

co wy na too??
miska_mmm

Postautor: cubasg » 22 lut 2012, 14:46

heh no chyba idziemy tym samym tropem
co do garażu to bym sie tym teraz nie przejmował - idz do architekta, niech ci to rozrysuje albo daj mu plany - tz. jak jak juz sie zecydowalas na ten dom
a tak na moje oko to nie bedzei zle - jak pisalem przy ARTEMIDZIE to bedzei wygladalo jak dwie sklejone kostki ;) cyzli nie najgorzej wg mnie
cubasg

dom z kolumnami

Postautor: kowal_77 » 23 lut 2012, 07:24

witam, kupiłem projekt domu z kolumnami - budowa jeszcze nie ruszyla myślimy jeszcze nad małymi zmianami - pomysł jesty dość szalony, dajcie znac co wy na to
plan poddasza
Obrazek
chodzi o to aby zrobić taki duży salon na pietrze - wywalić ściany (albo chociaż zdobić przebicia między sypialnią, pom. gostpod. a strychem... co sądzicie - da sie zrobic??
kowal_77

Postautor: kowal_77 » 23 lut 2012, 07:27

aha jeszcze 2 opcja jest taka (mniej fantazyjna) zeb ten salon urządzic po drugiej stronie - i połączyć sypialnie z garderobą (ale wtedy jest mniejsza powieszchnia) - nie wiem własnie jak by bylo z tą adaptacja strychu, to mogłoby być bardziej ryzykowne.. no nic, dajcie znać jak macie jakis pomysł albo tobiliście coś podobnego
kowal_77

Postautor: miszell » 23 lut 2012, 07:29

witam - opcja ze strychem bardziej mi sie podoba, nie wiem tylko jak tam z tymi scianami, miedzy strychem a spizarnia nie maprzypadkiej nosnej sciany???? bo jak tak to nie da rady - nie wiem nawet czy da sie jakies drzwi czy cos zrobic, to musisz juz skonsultowac z architektem - pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
miszell

Postautor: koko_77 » 23 lut 2012, 07:42

hm powiem tak - opcja jest fajna, ale... uzyskujesz wtedy olbrzymią porzestrzeń, której już inaczej nie wykorzystasz - w sensie ze salon to salon nie zwobisz tam potem sypialni, czy dodatkowego pomieszcenia (a strych sie zawsze przydaje) - wszystko fajnei jak jeszcze masz piwnice, ale jak nie ma to warto przemysleć gdzie chować jakieś rzeczy - ja mam taką kmórkę i tak wydaje mi sie ze jest o wiele za ciasna, wiec jak masz strych, to nie rezygnuj z niego, a salonik mozna faktycznei zrobić, ale mniejszy,pozrawiam
...bo ważne są tylko chwile...
koko_77

Postautor: milosz » 23 lut 2012, 08:04

szcerze to wedlug mnie pomysł raczej kiepski, jak koniecznie chcesz salon zamista sypialni to po prostu nie rób ściany i tyle, a pomieszczenie gospodarcze (czy pralnia) to potrzebna rzecz - w mieszkaniach zawsze jest problem z suszeniem jak nie ma wydzielonej suszarni, a strych ! koniecznie, stary gdzie ty trzymasz np rower zimą czy narty latem? po co zagracać sobie garaż?
milosz

Postautor: sosenka78 » 23 lut 2012, 08:17

a ja bym wywaliła ścianę miedzy sypialnią a pralnią (a strych zostawić w spokoju) - wtedy i tak uzyskasz fajną, dużą przestrzeń , a jednocześnie zachowasz strych - a swoją drogą to pralnie też można zrobić na strychu:)
sosenka78

Następna

Wróć do Adaptacja