Zmiany i adaptacja

Re: Zmiany i adaptacja

Postautor: iheal » 13 paź 2016, 10:14

cownise. pisze: Żeby czasem nie wyszło że te zmiany znacznie przerosną wasz budżet :) Nagle się okaże że budowa domu jest 2 razy większa niż planowaliście, dlatego uważajcie co chcecie zmieniać w projektach!

poprawki też może wprowadzić sama pracownia po odpowienich konsultacjach, pewnie taniej to wychodzi i najważniejsze, że najlepiej znają dany projekt i wiedzą, co będzie dla niego dobre a co nie :)
iheal

Postautor: satiowr » 14 paź 2016, 08:10

księgowa pisze:Jeszcze mam takie pytanie. jakie są koszty adaptacji przez architekta? Co kosztuje najdrożej a co najtaniej? Są w ogóle jakieś ramy, czy to wszystko zależy od przeróbek i od firmy której się to zleci?

Wydaje mi się, że najlepiej szukać tak długo projektu aż znajdzie się taki, w którym nie będzie się chciało wprowadzać, żadnych znaczących- budowlanych zmian. Adaptacja już całkowicie zależy od nas i to my decydujemy jaki pokój będzie spełniał jaką rolę. Też dobrze wybierając projekt wyobrazić sobie gdzie co chcielibyśmy mieć. Wydaje mi się, że gotowe projekty są po to żeby ich nie zmieniać :p
satiowr

Postautor: Barbara42 » 10 lis 2016, 12:31

satiowr pisze:
księgowa pisze:Jeszcze mam takie pytanie. jakie są koszty adaptacji przez architekta? Co kosztuje najdrożej a co najtaniej? Są w ogóle jakieś ramy, czy to wszystko zależy od przeróbek i od firmy której się to zleci?

Moim zdaniem zależy to od firmy, i od miasta wiadomo że w większym mieście takim jak Warszawa usługa ta będzie droższa a np. w Piotrkowie Tryb. myślę że cena może być o 20 % tańsza ;-)
Barbara42

Postautor: atsisum » 23 lis 2016, 10:54

wypożyczalnia samochodów pisze:Jeszcze mam takie pytanie. jakie są koszty adaptacji przez architekta? Co kosztuje najdrożej a co najtaniej? Są w ogóle jakieś ramy, czy to wszystko zależy od przeróbek i od firmy której się to zleci?
[/quote]

Żeby czasem nie wyszło że te zmiany znacznie przerosną wasz budżet :) Nagle się okaże że budowa domu jest 2 razy większa niż planowaliście, dlatego uważajcie co chcecie zmieniać w projektach!
atsisum

Postautor: MG Projekt » 24 lis 2016, 08:03

Każdy architekt adaptujący posiada swój "cennik" nie ma określonej kwoty za daną zmianę. Warto dobrze przemyśleć zmiany jakie chce się wprowadzić w gotowym projekcie. Trzeba dowiedzieć się czy dodatkowe koszty związane z przeróbkami nie będą wyższe od kosztów projektu indywidualnego.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: isingesi » 29 lis 2016, 12:33

A czy zmianą w projekcie są też ściany szklane? Mogę je postawić po budowie i nie muszę ingerować w projekt? Czy źle myślę.?
isingesi

Postautor: MG Projekt » 30 lis 2016, 08:28

Jeśli jest to ściana szklana wewnątrz nie jest konieczne nanoszenie jej na projekt.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: kamyki_80 » 15 gru 2016, 07:09

zawsze leepiej na wstępie lekko skorygować projekt niż później mieć kłopoty
kamyki_80

Postautor: kasia1502 » 18 lut 2017, 12:28

Witam serdecznie,
Z Mężęm zdecydowaliśmy się na wykończenie domu, który został wybudowany przez moich rodziców w 1991 r. Prace zakończyły się wówczas stanem surowym zamkniętym. W zeszłym roku udało nam się uzyskać kredyt - pozwolenie na budowę oraz dziennik budowy są aktualne. Jest jednak jeden problem - mianowicie podczas budowy nastąpiły istotne zmiany w projekcie (nieznacznie powiększona powierzchnia jednej część budynku - przesunięta ściana o ok. 3 m). Kierownik Budowy, który wówczas stawiał dom, polecił nam teraz znaleźć projektanta, który naniesie zmiany w projekcie post factum.
Będę bardzo wdzięczna za poradę jak się zabrać do tego tematu i co w takiej sytuacji najlepiej zrobić, aby nie narazić się na problemy przy odbiorze domu.

Z góry dziękuję,
Kasia
kasia1502

Postautor: isedi » 06 kwie 2017, 10:41

http://praca-księgowa.pl praca biuro rachunkowe pisze:zawsze leepiej na wstępie lekko skorygować projekt niż później mieć kłopoty

a powiedzcie mi jakie sa koszty takiej adaptacji przez architekta? co kosztuje najdrozej a co najtaniej? sa w ogole jakies ramy czy to wszystko zalezy od przerobek i od firmy ktorej sie to zleci?
isedi

PoprzedniaNastępna

Wróć do Adaptacja