Zmiany i adaptacja

Re: Zmiany i adaptacja

Postautor: Grazka » 30 sty 2014, 10:02

też jestem raczej strachliwa w takich sprawach - w przeciwieństwie do mojego męża, który mam wrażenie że sam chciałby zaprojektować caly dom! :) :) :) jednak ja zdecydowanie wolałabym wybrać coś z oferty :)
Grazka

Postautor: Wintek » 27 lut 2014, 11:50

Próba zmian zapisów, które uniemożliwiają przekształcenie projektu to jak walka z wiatrakami i po pewnym czasie po prostu aż chce się odpuścić. W momencie, gdy ma się wrażenie, że udało się jakiś problem rozwiązań i że się robi krok milowy okazuje się że w rzeczywistości cofnęło się o 10 kroków, bo pojawiają się kolejne kruczki, zapisy....
Dobre gwinty
Wintek

Postautor: bogdan_maraf » 01 sie 2014, 11:17

Witam,
Zajmujemy się budową i wykańczaniem domów pod klucz. Mam pytanie od klienta dotyczące waszego projektu i jego adapracji. Chodzi o podpiwniczenie w części budynku. Czy taką zmianę/adaptację wykonujecie wy, czy architekt odpowiedzialny za nią??
Nasza strona: maraf.pl

Pozdrawiam
bogdan_maraf

Postautor: MG Projekt » 04 sie 2014, 10:33

Wydajemy zgody na wszelkie zmiany w projekcie. Zmianę podpiwniczenia może wykonać architekt adaptujący.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: dynamical » 01 lut 2016, 06:58

A czy zmianą w projekcie są też ściany szklane? Ale właśnie z wykorzystaniem takich ścian. No i sobie myślę, że mogę je postawić po budowie i nie muszę ingerować w projekt. Czy źle myślę?
dynamical

Postautor: MG Projekt » 01 lut 2016, 09:29

Większość zmian należy wprowadzić do dokumentacji przed wybudowaniem obiektu.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: Dramuś » 24 mar 2016, 14:28

No jakbyś wprowadził zmiany w czasie budowy, i jakby ktoś zobaczył to by Ci powiedział że masz wykonanie niezgodne z projektem
Dramuś

Postautor: eshofu » 14 wrz 2016, 08:54

MG Projekt. pisze:Wydajemy zgody na wszelkie zmiany w projekcie Zmianę podpiwniczenia może wykonać architekt adaptujący.

Jeszcze mam takie pytanie. jakie są koszty adaptacji przez architekta? Co kosztuje najdrożej a co najtaniej? Są w ogóle jakieś ramy, czy to wszystko zależy od przeróbek i od firmy której się to zleci?
Razem z mężem planujemy rozbudowę domu o dodatkowe piętro oraz garaż. Na razie zbieramy fundusze. Mąż pracuje jako mechanik, ja jako księgowa.
eshofu

Postautor: ullato » 15 wrz 2016, 10:06

eshofu pisze:
MG Projekt. pisze:Wydajemy zgody na wszelkie zmiany w projekcie Zmianę podpiwniczenia może wykonać architekt adaptujący.

Jeszcze mam takie pytanie. jakie są koszty adaptacji przez architekta? Co kosztuje najdrożej a co najtaniej? Są w ogóle jakieś ramy, czy to wszystko zależy od przeróbek i od firmy której się to zleci?

Wszystko zależy w jakim projekcie co chcesz zmieniać i od stawek architekta :) Warto poszukać i popytać zamiast iść do jednego i przepłacić :) Są zmiany proste, nie wymagające dużego nakładu pracy i są też takie skomplikowane, nad którymi architekt niestety musi posiedzieć
ullato

Postautor: cownise » 03 paź 2016, 09:20

Żeby czasem nie wyszło że te zmiany znacznie przerosną wasz budżet :) Nagle się okaże że budowa domu jest 2 razy większa niż planowaliście, dlatego uważajcie co chcecie zmieniać w projektach!
cownise

PoprzedniaNastępna

Wróć do Adaptacja