Zmiany i adaptacja

iheal

13 paź 2016, 12:14

cownise[url=http://jakibiznes.pl/biuro-rachunkowe-radzi-jak-otrzymywac-bezplatne-lekarstwa/].[/url] pisze: Żeby czasem nie wyszło że te zmiany znacznie przerosną wasz budżet :) Nagle się okaże że budowa domu jest 2 razy większa niż planowaliście, dlatego uważajcie co chcecie zmieniać w projektach!
poprawki też może wprowadzić sama pracownia po odpowienich konsultacjach, pewnie taniej to wychodzi i najważniejsze, że najlepiej znają dany projekt i wiedzą, co będzie dla niego dobre a co nie :)

satiowr

14 paź 2016, 10:10

[color=#000000]księgowa[/color] pisze: Jeszcze mam takie pytanie. jakie są koszty adaptacji przez architekta? Co kosztuje najdrożej a co najtaniej? Są w ogóle jakieś ramy, czy to wszystko zależy od przeróbek i od firmy której się to zleci?
Wydaje mi się, że najlepiej szukać tak długo projektu aż znajdzie się taki, w którym nie będzie się chciało wprowadzać, żadnych znaczących- budowlanych zmian. Adaptacja już całkowicie zależy od nas i to my decydujemy jaki pokój będzie spełniał jaką rolę. Też dobrze wybierając projekt wyobrazić sobie gdzie co chcielibyśmy mieć. Wydaje mi się, że gotowe projekty są po to żeby ich nie zmieniać :p
Barbara42
Kontakt:

10 lis 2016, 13:31

satiowr pisze:
[color=#000000]księgowa[/color] pisze: Jeszcze mam takie pytanie. jakie są koszty adaptacji przez architekta? Co kosztuje najdrożej a co najtaniej? Są w ogóle jakieś ramy, czy to wszystko zależy od przeróbek i od firmy której się to zleci?
Moim zdaniem zależy to od firmy, i od miasta wiadomo że w większym mieście takim jak Warszawa usługa ta będzie droższa a np. w Piotrkowie Tryb. myślę że cena może być o 20 % tańsza ;-)
atsisum

23 lis 2016, 11:54

[color=#000000]wypożyczalnia samochodów[/color] pisze: Jeszcze mam takie pytanie. jakie są koszty adaptacji przez architekta? Co kosztuje najdrożej a co najtaniej? Są w ogóle jakieś ramy, czy to wszystko zależy od przeróbek i od firmy której się to zleci?
[/quote]

Żeby czasem nie wyszło że te zmiany znacznie przerosną wasz budżet :) Nagle się okaże że budowa domu jest 2 razy większa niż planowaliście, dlatego uważajcie co chcecie zmieniać w projektach!
Awatar użytkownika
MG Projekt
Kontakt:

24 lis 2016, 09:03

Każdy architekt adaptujący posiada swój "cennik" nie ma określonej kwoty za daną zmianę. Warto dobrze przemyśleć zmiany jakie chce się wprowadzić w gotowym projekcie. Trzeba dowiedzieć się czy dodatkowe koszty związane z przeróbkami nie będą wyższe od kosztów projektu indywidualnego.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | https://www.mgprojekt.com.pl
isingesi

29 lis 2016, 13:33

A czy zmianą w projekcie są też ściany szklane? Mogę je postawić po budowie i nie muszę ingerować w projekt? Czy źle myślę.?
Awatar użytkownika
MG Projekt
Kontakt:

30 lis 2016, 09:28

Jeśli jest to ściana szklana wewnątrz nie jest konieczne nanoszenie jej na projekt.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | https://www.mgprojekt.com.pl
kamyki_80

15 gru 2016, 08:09

zawsze leepiej na wstępie lekko skorygować projekt niż później mieć kłopoty
kasia1502

18 lut 2017, 13:28

Witam serdecznie,
Z Mężęm zdecydowaliśmy się na wykończenie domu, który został wybudowany przez moich rodziców w 1991 r. Prace zakończyły się wówczas stanem surowym zamkniętym. W zeszłym roku udało nam się uzyskać kredyt - pozwolenie na budowę oraz dziennik budowy są aktualne. Jest jednak jeden problem - mianowicie podczas budowy nastąpiły istotne zmiany w projekcie (nieznacznie powiększona powierzchnia jednej część budynku - przesunięta ściana o ok. 3 m). Kierownik Budowy, który wówczas stawiał dom, polecił nam teraz znaleźć projektanta, który naniesie zmiany w projekcie post factum.
Będę bardzo wdzięczna za poradę jak się zabrać do tego tematu i co w takiej sytuacji najlepiej zrobić, aby nie narazić się na problemy przy odbiorze domu.

Z góry dziękuję,
Kasia
isedi

06 kwie 2017, 12:41

http://praca-księgowa.pl praca biuro rachunkowe pisze:zawsze leepiej na wstępie lekko skorygować projekt niż później mieć kłopoty
a powiedzcie mi jakie sa koszty takiej adaptacji przez architekta? co kosztuje najdrozej a co najtaniej? sa w ogole jakies ramy czy to wszystko zalezy od przerobek i od firmy ktorej sie to zleci?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adaptacja”