Zmiany i adaptacja

Vika

22 sie 2012, 12:13

gooral pisze:a powiedzcie mi jakie sa koszty takiej adaptacji przez architekta? co kosztuje najdrozej a co najtaniej? sa w ogole jakies ramy czy to wszystko zalezy od przerobek i od firmy ktorej sie to zleci?
Wszystko zalezy w jakim projekcie co chcesz zmianiac i od stawek architekta :) Warto poszukać i popytać zamiast iśc do jednego i przepłacić :) Są zmiany prostę, nie wymagające dużego nakładu pracy i są też takie skomplikowane, nad którymi architekt niestety musi posiedzieć

AlaW

23 sie 2012, 13:34

Żeby czasem nie wyszło że te zmiany znacznie przerosną wasz budżet :) Nagle się okaże że budowa domu jest 2 razy większa niż planowaliście, dlatego uważajcie co chciecie zmieniać w projektach!
Penny

21 lis 2012, 15:36

poprawki też może wprowadzić sama pracownia po odpowienich konsultacjach, pewnie taniej to wychodzi i najważniejsze, że najlepiej znają dany projekt i wiedzą, co będzie dla niego dobre a co nie :)
KazikSup

22 lis 2012, 09:16

Wydaje mi się, że najlepiej szukać tak długo projektu aż znajdzie się taki, w którym nie będzie się chciało wprowadzać, żadnych znaczących- budowlanych zmian. Adaptacja już całkowicie zależy od nas i to my decydujemy jaki pokój będzie spełniał jaką rolę. Też dobrze wybierając projekt wyobrazić sobie gdzie co chcielibyśmy mieć. Wydaje mi się, że gotowe projekty są po to żeby ich nie zmieniać :p
Daniel Ś.

18 gru 2012, 08:23

@KazikSup
No niekoniecznie, czasem odpowiada nam bryła danego domu, która odpowiednio jest dostosowana do naszej działki, warunków atmosferycznych i oczywiście upodobań, ale na przykład mamy w domu osobę starszą albo niepełnosprawną. Przy oglądaniu projektów uświadomiłem sobie, że chciałbym mieć garaż bezpośrednio z wejściem do spiżarni, z której przedchodziłoby się już bezpośrednio do kuchni. Jednak niewiele projektów spełnia takie warunki i ostatecznie trzeba czasem wprowadzać drobne poprawki, także nawet nasza inwencja tu na nic, jak zagospodarujemy warunek, kiedy w grę wchodzi transport wózka chociażby inwalidzkiego.
Blackheadz

08 sty 2013, 15:05

A jak sprawa stoi z kosztami związanymi z adaptację, bo chyba jest to kwestia płynna?
Rejki

27 sty 2013, 16:40

A ja mam taki problem, że stosunkowo niedawno, kiedy na poważnie zaczęłam myśleć o budowie domu, okazało się, że na przeszkodzie stoi mnóstwo zapisów prawnych, które ciężko jest obejsć, m.in. kwestia zabudowania i warunków zabudowy w związku z tym idących.

Podobno jest możliwość zmiany zapisów, ale tylko w momencie realnych argumentów (scany, zdj, print screeny z google maps), że urbanistyka wokół wygląda podobnie do tej naszej, którą planujemy u siebie. U mnie nikt z sąsiadów w najbliższej okolicy nie posiada domu z płaskim dachem, zatem podejrzewam, że decyzja będzie jednoznaczna, niemniej chciałabym to jakoś obejść, ale nie wiem czy jest to możliwe :(
Januksz K.

27 sty 2013, 17:00

Ze swojej strony mogę jedynie zachęcać, aby próbować i uzbroić się w dużą cierpliwość w kwestiach znalezienia szczegółowych opisów budynków wokół (w myśl zasady nie wszystko płaskie co nam się wydaje). Z własnego doświadczenia wiem, że czasem wystarczy rozmowa z sąsiadami i okazuje się, że są oni w posiadaniu dachu płaskiego (nie zawsze jest to widoczne np. z zumi). Także polecam dokładnie przyjrzeć się okolicy.

A w najgorszym wypadku rozejrzeć się za czymś nowoczesnym, co niekoniecznie ma płaski dach:)
alamakowska

11 lip 2013, 13:23

KazikSup pisze:Wydaje mi się, że najlepiej szukać tak długo projektu aż znajdzie się taki, w którym nie będzie się chciało wprowadzać, żadnych znaczących- budowlanych zmian. Adaptacja już całkowicie zależy od nas i to my decydujemy jaki pokój będzie spełniał jaką rolę.
Niby tak, ale z drugiej strony... właśnie po to jest możliwość adaptacji aby to projekt był dla nas a nie my dla projektu. :) inaczej możemy szukać tego "idealnego" w nieskończoność ;)
Megix

14 lis 2013, 08:56

Ja osobiście obawiam się jakichkolwiek zmian dlatego przetrząsam mocno projekty żeby znaleźć ten który w 100% spełni nasze oczekiwania. A jest z czego przebierać więc myślę, że w końcu po burzliwych dyskusjach wybierzemy ten jedyny!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adaptacja”