Zmiany i adaptacja

miska_mmm

23 lut 2012, 09:52

nie wiem co sie wszyscy tak na ta pralnie uparli nie pierzecie chyba 24/h ja tez wolalabym miec ladny salonik niz osobno pralnie i strych! wiec KOWAL - popieram twoj pomysl

a jesli chodzi o te:
"
cubasg pisze:to bedzei wygladalo jak dwie sklejone kostki ;) cyzli nie najgorzej wg mnie
no to faktycznie moze beda 2 sklejone kostki, jeszce sie nie zdecydowalismy wiec architekta nie bede do tego mieszac, ale dzieki za trafna wizualizacje

Awatar użytkownika
izmin

23 lut 2012, 10:04

nie pierzesz 24 na dobę, ale nie wiem jak ty, ale ja nie lubię podziwiać własnego prania w pokoju - jak już jest dom i taka możliwość to pralnia jak najbardziej być powinna, zwłaszcza jeśli dom jest spory
kutropoli

13 mar 2012, 11:49

ludzie co w was to pranie takie emocje bbudzi?? :lol: :lol: kto chce niech ma pralnie , kto nie hce se robi salonik czy tam co :lol: pozdro dla pioracych
Harley

16 mar 2012, 15:26

Ja osobiście zdecyduję się chyba faktycznie na pralnię. Teraz mamy pralkę w kuchni (tak, to takie amerykańskie, wiem :D), ale to nie jest kompletnie wygodne, pralka hałasuje, zanoszenie brudów do miejsca gdzie się je to już w ogóle tragedia, nie wspominając o tym, że potem trzeba to z powrotem zanieść do miejsca, gdzie pranie się suszy...

Pralnia / suszarnia to super rozwiązanie.
Budujemy na Śląsku!
mikaeli

19 mar 2012, 15:16

witajcie, ktoś z was buduje południopwy ??? albo mysli chociaż?
mam taki może niezbyt nornlany pomysł, zeby znacznie powięskzyć oranżęrię w tym projekcie...
zeby zabrać cześć salony na rzecz takiej oranżerii albo zeby jakoś zręcznie to połączycć,
ktoś robił kiedyś coś podobnego - jak by to w praktyce można przeprojketować, wrzucam rzut poziomy, looknijcie może coś wymyslicie fajnego
Obrazek
kiki

19 mar 2012, 16:00

mhm doceniam inwencję twórcza;p ale mhmmm ten salon będzie wtegy jakiś taki nienatualnie wydłużony, jak zrobisz taką wielką podłużną oranżerię... też hmm no bo może ja nie umiem sobie tego wyobrazić, bo na planie jest już oranzęria tlyko ze taka mała i rozumiem ze chodzi ci o jej powiększenie... no niby fajnie ale nie lepiej mieć większy salon?? bo tez jak sobie przeszklisz taki kawał domu to i ogrzewaniem mogą być kłopoty itp.. no nie wiem.. może mi to jakoś poopowiadasz bo sama nie wiem
matteo

22 mar 2012, 11:55

Powiedzcie lepiej, na co MG projekt się zgadza jeśli chodzi o adaptację, a na co nie? Bo nie mogę tego znaleźć przy projektach, a wiem że czasem pracownie robią problemy jeśli chodzi o zmiany we własnych projektach...
KasiaTomek

22 mar 2012, 12:43

Jest na stronie:

Zmiany w projekcie i adaptacja

Warunki adaptacji projektu powtarzalnego
Pracownia zezwala na następujące zmiany i odstępstwa od projektu architektoniczno-budowlanego w trakcie jego przystosowywania do lokalizacji:

Zmianę obrysu zewnętrznego ścian zewnętrznych
Zmianę obrysu wewnętrznego ścian zewnętrznych
Zmianę układu ścian wewnętrznych działowych
Zmianę funkcji, ilości i usytuowania poszczególnych pomieszczeń na dowolnej kondygnacji w projekcie
Zmianę ukształtowania, ilości i kąta nachylenia połaci dachowych
Zmianę ilości, umiejscowienia i wielkości otworów okiennych i drzwiowych
Zmianę rodzaju materiału i technologii wykonania ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych oraz ścian fundamentowych
Zmianę rodzaju i technologii wykonania stropów nad dowolną kondygnacją
Zmianę umiejscowienia, kształtu i materiału wykonania schodów w budynku
Zmianę wielkości, kształtu i materiałów, bądź likwidacja: tarasów, podestów i balkonów
Likwidację lub dodanie dowolnej ilości lukarn, wykuszy, podcieni, balkonów, loggii, kolumn, pilastrów, ganków, werand
Zmianę materiałów wykończeniowych, instalacyjnych, izolacyjnych
Zmianę rodzaju pokrycia dachowego
Doprojektowanie bądź likwidacja podpiwniczenia – częściowego lub całkowitego

Znajomi też mówili, że raczej nie ma problemu, także bylibysmy na twoim miejscu dobrej myśli. :)
Awatar użytkownika
gooral

08 maja 2012, 11:21

a powiedzcie mi jakie sa koszty takiej adaptacji przez architekta? co kosztuje najdrozej a co najtaniej? sa w ogole jakies ramy czy to wszystko zalezy od przerobek i od firmy ktorej sie to zleci?
Amarantus

23 maja 2012, 08:33

Też jestesmy bardzo ciekawi jak wyglądaja koszty, bo nie wiemy jak wybierać projekt domu - lepiej taki, w którym cos przerobimy, czy taki, ktory mniej nam się podoba, ale za to nie trzeba w nim bardzo dużo pod nas przerabiać. Budżet ograniczony, więc rady jak najbardziej wskazane!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adaptacja”