Zawartość projektu

Awatar użytkownika
MG Projekt
Posty: 954
Rejestracja: 17 sty 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

21 lut 2012, 08:52

W komplecie dokumentacji projektowej, którą Państwo od nas otrzymujecie, znajdują się cztery egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego, a w każdym z nich:

Obrazek

Projekt architektoniczny z częścią konstrukcyjną zawierający:

opis architektoniczny i konstrukcyjny (obliczenia statyczne - w zależności od projektu włączone w projekt lub stanowiące odrębną teczkę)

Część rysunkowa architektura i konstrukcja:
- rzuty fundamentów, parteru, poddasza, stropu, więźby, dachu / w skali 1:50
- przekroje przez budynek / budynek skali 1:50
- elewacje budynku / w skali 1:50
* niektóre projekty posiadają rysunki w skali 1:100 lub 1:75
- zestawienie stolarki budowlanej okiennej i drzwiowej
- szczegóły konstrukcji i ewentualne szczegóły budowlane

Część instalacyjna:
- część opisowa do projektów instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, grzewczych, gazowych (jeśli występują)

Część rysunkowa do projektów instalacji:
- schematy instalacji elektrycznych, schemat rozdzielni, plan instalacji odgromowej
- schematy instalacji wodno-kanalizacyjnej i ciepłej wody
- schematy instalacji grzewczych
- schemat instalacji gazowej (jeśli występują)

Do projektu dołączane jest zestawienie materiałowe, obejmujące przedmiar robót, z wykazem elementów drewnianych oraz stali budowlanej.

Do projektu dołączone są kopie uprawnień wszystkich projektantów, oraz aktualne zaświadczenia o przynależności do izb zawodowych.

Projekt zawiera oświadczenie projektantów o poprawności projektu w świetle Prawa Budowlanego, a także zawiera informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ( BIOZ).

Do projektu dołączona jest także zgoda na zmiany adaptacyjne. Zgoda dołączana jest do każdego projektu bezpłatnie. Na Państwa życzenie zakres zgody na zmiany możemy dowolnie rozszerzyć.

Dokumentacja wymaga adaptacji do działki przez uprawnionego projektanta - dopiero po dokonaniu adaptacji może służyć do uzyskania pozwolenia na budowę.

Do projektu typowego możecie Państwo dokupić całą masę dodatków do projektu, rozszerzających jego zawartość, pomagających w dokonaniu adaptacji projektu do działki, przygotowania inwestycji, czy samej budowie. Można dokupić :
- projekt szamba szczelnego
- projekt ogrodzenia zewnętrznego
- kosztorys inwestorski
- wersję elektroniczną projektu
- wszelkie dodatkowe pakiety instalacyjne, jak : projekty wentylacji mechanicznej z rekuperacją, ogrzewania kominkowego, ogrzewania podłogowego, pompy ciepła, instalacji solarnej, czy projekty odkurzaczy centralnych.


MGProjekt Pracownia Architektoniczna | https://www.mgprojekt.com.pl
Fero
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2012, 15:04

21 mar 2012, 15:23

Czy do tej wersji dołączane są też pliki do odtworzenia na przykład na komputerze, czy tylko i wyłącznie papierowa wersja projektu? Jeśli papierowa, to czy można za jakąś dodatkową opłatą na przykład otrzymać pliki?
KasiaTomek
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2012, 09:40

22 mar 2012, 12:04

Tak, jest specjalny pakiet "elektroniczna wersja projektu", dzięki któremu możesz mieć wersję elektroniczną. Ale to jest za dodatkową opłatą, chyba jakieś 200 zł. Zobacz na stronie mg w dziale z pakietami.
Misia81
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2012, 09:58

14 wrz 2012, 10:01

Czy cały pakiet jest czytelny i zrozumiał? Nie lubię, ogarniać takich sytuacji, a niestety mąż wyjechał i będę musiała zrobić to sama, a potem przekazać mu wszystko online. Chodzi mi o to, czy jest jasno i przejrzyście napisany, tak że po jego lekturze wszystko będę wiedziała. Wiecie, jak dla Blondynki ;)
Lodon
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2013, 12:54

18 sty 2013, 14:03

Wyczytałem, że niektóre domy posiadają ścianki działowe, dzięki którym łatwo zmienić konfigurację poszczególnych pomieszczeń. A co gdybym w razie ewentualnych prób zmian rozmieszczenia pomieszczeń, nie miał do czynienia z takimi ścianami działowymi? Jest możliwość takich przeróbek na etapie zakupu projektu czy nie w każdym wypadku? Będę wdzięczny za odp, ewnetualnie kogoś, kto budowę ma już za sobą.
Awatar użytkownika
michalgasiorowski
Posty: 47
Rejestracja: 17 sty 2012, 13:11

24 sty 2013, 14:00

Lodon pisze:Wyczytałem, że niektóre domy posiadają ścianki działowe, dzięki którym łatwo zmienić konfigurację poszczególnych pomieszczeń. A co gdybym w razie ewentualnych prób zmian rozmieszczenia pomieszczeń, nie miał do czynienia z takimi ścianami działowymi? Jest możliwość takich przeróbek na etapie zakupu projektu czy nie w każdym wypadku? Będę wdzięczny za odp, ewnetualnie kogoś, kto budowę ma już za sobą.
Witam serdecznie. Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wpis, ale : można sobie dowolnie przestawiać ścianki działowe, które nie są ścianami nośnymi . To można robić na budowie bez konieczności nanoszenia takich zmian na projekt. Ściany wewnętrzne nośne ( konstrukcyjne ) też można przestawiać na budowie i nie trzeba ich nanosić przez pozwoleniem na budowę , ale należy takie zmiany wykazać w dzienniku budowy , a potem przy przekazywaniu protokołu odbioru technicznego dla budynku wypisać je jako „nieistotne odstępstwa od projektu”. Ściany zewnętrzne, które zmieniają obrys budynku natomiast muszą być naniesione na projekt przez wystąpieniem o pozwolenie na budowę, lub – jeśli są wprowadzane w trakcie budowy – trzeba dla nich wykonać projekt zamienny.

Oczywiście na etapie adaptacji projektu do działki, przed wystąpieniem o pozwolenie można nanieść wszystkie zmiany – istotne i nieistotne.To zależy od Inwestora .
sajjad321
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2014, 05:31

19 gru 2014, 05:58

Wyczytałem, że niektóre domy posiadają ścianki działowe, dzięki którym łatwo zmienić konfigurację poszczególnych pomieszczeń. A co gdybym w razie ewentualnych prób zmian rozmieszczenia pomieszczeń, nie miał do czynienia z takimi ścianami działowymi? Jest możliwość takich przeróbek na etapie zakupu projektu czy nie w każdym wypadku? Będę wdzięczny za odp, ewnetualnie kogoś, kto budowę ma już za sobą.
aliiiii
Awatar użytkownika
MG Projekt
Posty: 954
Rejestracja: 17 sty 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

19 gru 2014, 12:26

Nasza pracownia wydaje bezpłatne zgody na zmiany. Może je wykonać architekt adaptujący projekt do działki. Robi to nanosząc zmiany na projekt.

Pozdrawiam
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | https://www.mgprojekt.com.pl
dementor
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2018, 20:02

30 sie 2018, 20:04

dobrze wiedzieć :)
https://habzafinanse.com.pl/kredyt-gotowkowy/
ulathew
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2020, 15:35

02 lut 2020, 15:36

:mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obsługa klienta”