Żaluzje czy rolety?

Re: Żaluzje czy rolety?

Postautor: kk001 » 16 wrz 2018, 20:10

Ja polecam żaluzje poziome .Są lepsze,ponieważ można za ich pomocą lepiej dozować światło do pomieszczenia. Więcej o żaluzjach poziomych z punktu kobiety nie powiem 8-)
kk001

Postautor: Anastazja15 » 20 wrz 2018, 14:41

Ja osobiście zdecydowanie bardziej wolę rolety. Żaluzje nigdy mi nie podchodziły.
Organiczna architektura szuka wyższego sensu użyteczności i komfortu, wyrażonych w organicznej prostocie.s
Awatar użytkownika
Anastazja15

Postautor: jones » 24 wrz 2018, 12:47

My mieliśmy taki problem, że mieszkamy na 8 piętrze i mamy okna przez większość dnia na słońce także w domu jest ciepło. Czytałam niedawno w artykule o roletach, które dają więcej chłodu do pomieszczeń. Razem z mężem szukaliśmy odpowiednich rolet i zdecydowaliśmy się na rolety drewniane, które poleciły mi koleżanki z pracy. Jestem bardzo zadowolona z efekty. Faktycznie do domu wpada mniej słońca, nie razi nas no i okna wyglądają bardzo stylowo. Jestem zachwycona efektem.
jones

Postautor: daren » 26 wrz 2018, 13:10

Rolety lepiej spełniają swoją podstawową funkcję, tzn. lepiej chronią przed światłem słonecznym. Obecnie w większości mieszkań kierujemy się zasadą, by wpuszczać do środka jak najwięcej światła słonecznego, ale bywają momenty, gdy trzeba to ukrócić. Nie wyobrażam sobie nie zasłaniać okien roletami na noc czy nie mieć tej ochrony przed słońcem latem.
daren

Postautor: Dingles » 01 paź 2018, 11:27

kk001 pisze:Ja polecam żaluzje poziome .Są lepsze,ponieważ można za ich pomocą lepiej dozować światło do pomieszczenia. Więcej o żaluzjach poziomych z punktu kobiety nie powiem 8-)

Właśnie takie mamy w domu. Zastanawialiśmy sie czy zamontować sobie rolety czy jednak może żaluzje.Żaluzje bardziej podobały nam sie z wyglądu. Sa nowocześniejsze, bardziej stylowe. I lepiej niż rolety prezentują sie w nowoczesnych wnętrzach ( jak na zdjęciu poniżej).
Nie są drobne, tak więc z czyszczeniem nie ma wiekszego problemu. Poza tym rolety raczej również musicie czyścić, tak więc nie jest to absolutnie argument ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 paź 2018, 09:16 przez Dingles, łącznie zmieniany 1 raz
Dingles

Postautor: Radoslaw1509 » 05 paź 2018, 09:19

To prawda, duże nasłonecznienie pomieszczenia jest niewskazane szczególnie w sezonie letnim. Najbardziej przegrzewają się wnętrza z tak teraz modnymi, wielkoformatowymi oknami. Moim zdaniem przed słońcem najlepiej chronią rolety zewnętrzne, gdyż zapewniają całkowite zaciemnienie wnętrza, choć zawsze jeśli jest to potrzebne można delikatnie wpuścić trochę światła. Mam salon od zachodniej strony i oprócz takich rolet zewnętrznych adaptacyjnezamówiłem ciepłe okna Schuco z antyrefleksyjnymi zestawami szybowymi i mogę powiedzieć, że całość sprawdza się bardzo dobrze.
Radoslaw1509

Postautor: monti » 24 paź 2018, 20:10

Ja szukam plis ale nie mogę się zdecydować na system mocowania. Ma ktoś plisy na wysięgnikach i może zaopiniować?
monti

Postautor: kradzik8 » 25 paź 2018, 15:03

Poszperajcie w tej sprawie w internecie. Na pewno się coś znajdzie.
Ludzie, mając wybór pomiędzy tym, co prawdziwe, ale nieprawdopodobne, a tym co fałszywe, ale oczekiwane, zobaczą to, co chcieliby zobaczyć.
Awatar użytkownika
kradzik8

Postautor: kk001 » 27 paź 2018, 14:45

Roleta dzień/noc według mnie warta uwagi. W sowim całym domu je zamontowałam. Tu masz konkretny model https://www.perfecta.pl/oslony-wewnetrzne/rolety-okienne/ .Możesz fajnie i szybko manewrować dostawanie światło. Zastanów się nad tym rozwiązaniem,warte uwagi
kk001

Postautor: ppsanrecki » 30 lis 2018, 11:07

Też na okna warto zamówić specjalne ramki filtrujące. Ich zadaniem jest zapewnienie dobrej możliwości wietrzenia pomieszczeń pomimo tego, że na dworze jest duży smog. Polecam tu ramki Fakro
ppsanrecki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe