Żaluzje czy rolety?

Re: Żaluzje czy rolety?

Postautor: kunikon » 05 lut 2018, 14:19

Ja chyba bym skorzystał z porady Pitera i wybrał rolety dzień-noc. Niestety obecnie mam u siebie pełne rolety i nie planuję ich zmieniać ze względu na koszty. Ale jak będę planował kolejne zmiany, to z pewnością postawię na dzień-noc. Chyba, ze do tego czasu pojawia się jeszcze lepsze rozwiązania. Nigdy nic nie wiadomo :)
kunikon

Postautor: zyniu1818 » 13 lut 2018, 12:28

Ja bym kupił rolety, bardzo mi się podobają te z funkcja dzień i noc można są regulować w różny sposób, a poza tym to wygląda:)
zyniu1818

Postautor: Skrzydłocz » 18 lut 2018, 14:46

Myślę, że wybór powinien zależeć od naszych preferencji. Żaluzje są co prawda dość praktyczne, ale też trudniejsze w czyszczeniu. Ja jednak wybieram zasłony mocowane do estetycznych karniszy. Niezależnie jednak od naszych preferencji mogę polecić zakupy w sklepie rolety.eu. Mają atrakcyjniejsze ceny niż inne sklepy (zwłaszcza te oferujące tylko zakupy stacjonarne). Powyżej 300 złotych wartości zakupu oferują też darmową dostawę. Tak jak wspomniałem, jestem zwolennikiem zasłon, a oferowany w tym sklepie wybór karniszy jest na tyle bogaty, że nie potrzebuję szukać innych dostawców takich produktów.
Awatar użytkownika
Skrzydłocz

Postautor: marianm » 19 lut 2018, 09:24

Podobają mi się rolety typu dzień noc: http://hobbydom.pl/rolety-typu-dzien-no ... koracyjne/
Obrazek

Jest to dobra alternatywa dla żaluzji, które niekoniecznie musza sie każdemu podobać. Dzieki tego typu roletom również mozńa łatwo dostosować ilość światła jaka wpada do pomieszczenia.

No i dużą rolę tutaj pełni funkcja dekoracyjna bo trzeba przyznać,że rolety prezentują sie elegancko.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2018, 09:28 przez marianm, łącznie zmieniany 1 raz
marianm

Postautor: mfebos » 22 lut 2018, 13:51

Mamy sezon grzewczy, więc problem smogu. Warto o tym pomyśleć, bo wiadomo dom czy mieszkanie trzeba wietrzyć, a to kłopot jak za oknem śmierdzi tak, że aż dusi. Więc można się pokusić o montaż ramek antysmogowych, takich jakie ma Fakro. Prosta rzecz, a potrafi ucywilizować mieszkanie, gdy za oknem smog.
mfebos

Postautor: jando » 26 lut 2018, 12:06

Rolety są tańsze, bardziej estetyczne, łatwiejsze do zawieszenia i sprzątania. Ile razy sobie przypominam o przecieraniu każdej pojedynczej żaluzji, tym bardziej się cieszę, że wymieniłem wszystkie na rolety. No i wygrywają także pod względem estetycznym, przynajmniej wg mnie :D
Awatar użytkownika
jando

Postautor: Ontario » 15 maja 2018, 17:11

@jando sama prawda. Ja wymieniłam stare aluminiowe żaluzje na rolety materiałowe i odetchnęłam z ulgą. Nie muszę już co kilka dni wycierać każdego elementu żaluzji. Rolety wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i są jak nowe. Poza tym były bardzo łatwe w montażu - do każdej dołączona była instrukcja więc nie miałam problemu z zamontowaniem rolety na okno. Co więcej - nie wymagały wiercenia!
Ontario

Postautor: piter » 11 cze 2018, 07:17

Aluminiowe żaluzje faktycznie nie były dobrym rozwiązaniem (głownie przez ich problematyczne czyszczenie). Jednak żaluzje drewniane są już o wiele łatwiejsze do czyszczenia (szczególnie,że są szerokie) oraz mogą dobrze wygladać, na przyklad we wnętrzach nowoczesnych.
http://bilgoraj.com.pl/rodzaje-rolet-ok ... 262,n.html
Jak tutaj:
Obrazek

W salonie mamy żaluzje drewniane, w innych pomieszczeniach rolety. Wszystko sprawdza się bardzo dobrze.
piter

Postautor: ppsanrecki » 29 cze 2018, 20:48

Markizy do okien pionowych Fakro. Super sprawa. Prosty montaż na zewnątrz okien. Skuteczna ochrona przed nagrzewaniem pomieszczenia, a tym samym upałem w domu. Fajniejsze rozwiązanie niż klimatyzacja, od której się choruje
ppsanrecki

Postautor: sakaki » 02 lip 2018, 10:02

Jeśli chodzi o wybór między roletami, a żaluzjami to dla mnie wybór jest prosty - rolety, żaluzje są technicznie złożone i często przez to się psują. Ot tyle w temacie. No chyba, że komuś bardzo zależy na wyciemnieniu pomieszczenia to żaluzji nic nie zastąpi.
Na okna dachowe moskitiery dobrej polskiej firmy do znalezienia tu http://www.tesa.pl/konsument/tesa-moski ... mfort.html
sakaki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe