zakup działki

zakup działki

Postautor: kowal_77 » 30 sty 2012, 09:20

witam, proponuje coś dla tych co jeszcze nie zaczęli budowy - jak wybrać działkę, co sprawdzić, jakie formalności trzeba dopełnić, jak wybrać działkę pod konkretny projekt, a jak projekt pod działkę, piszcie!
kowal_77

Re: zakup działki

Postautor: kowal_77 » 30 sty 2012, 09:26

planuje postawienie dużego domu, na pewno powyżej 200 m kw. myślę o projekcie "dom z kolumnami" http://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-kolumnami (pow użytkowa pona 240 m kw), nie kupiłem jeszcze działki, szukam otwartej przestrzeni - taki dom w ciagłej zabudowie straci cały swój urok - czy macie jakies rady i sugestie przy wyborze terenu pod budowe tego konkretnego domu?? jak duża mniej więcej powinna być działka? będę budował pod Warszawa - max 30 km, nie więcej
kowal_77

Postautor: wojtas805 » 08 lut 2012, 11:09

jak nie masz działki i nic cie nie ogranicza to zacznij od wyboru projektu, bo powierzchnia może być podobna w różnych domach, ale kształtu działki potem sobie nie dopasujesz, więc to po pierwsze, jak już masz projekt wiesz jaki kształt mnej więcj jest ci potrzebny, przy samym szukaniu terenu koniecznie trzeba sprawdzić czy dana gmina nie ma jakichs niecnych planów zwiażanych z tym terenem albo okolicą, żeby za killka lat nie wyrosła ci autostrada pod oknem (chociaż przy naszym tempie budowy autostrad, możesz to pogtraktować jak smutny dowcip hehe), poza tym kwesti komunikacyjne, czy będziesz miał LUDZKI dojazd do pracy a dzieci do szkoły, bo dom może stać w pięknej okolicy, ale na taki zadupiu, że po życiu towarzyskim hehe, albo jeszcze gorzej, że korki od domu do pracy bez przerwy, jeszcze zanim wjedziesz do miasta , dalej otoczneie - jaki dojazd do działki (utwardzany czy bloto i tzw. DROGA NICZYJA - ani tego wyreo\montować, ani nic... z rzeczy bardziej oczywistych to ogólnie co jest w pobliżu, albo co będize budowane (fabryki, oczyszczalnie itp) na to trzeba uważać, bo jak ci przy wymarzonym domku na pół miliona walną oczyszczalnię ścieków to dom przestanie być wymarzony:/ to tyle co mi od razi przychodzi do głowy, no i oczywiści sama działak - jakie jest jest przenzacznie, czy trzeba ją najpier odrolnić itp..
wojtas805

Postautor: Pani_domu » 19 lut 2012, 11:54

Postanowiłam najpierw kupić działkę, dopiero potem wybrać projekt. Bardzo dużo na początku pomógł mi poradnik pracowni, który znalazłem na ich stronie. Teraz mam już większość formalności za sobą i mogłam skupić się na wyborze projektu. Oto link do poradnika:

http://www.mgprojekt.com.pl/kupiles-projekt-i-co-dalej

Po obejrzeniu bardzo dużej ilości projektów zdecydowałam się na Hetmana i teraz już zaczynam myśleć o realizacji :)
Awatar użytkownika
Pani_domu

Postautor: Sharlotka » 19 lut 2012, 15:02

Uf, na szczscie nie mialam tego problemu z zialka i wszystkimi tymi formalnosciami, bo juz od kilku lat jestem szczesliwoa posiadaczka takie dzialki. Powiem, tak - trzeba sie troche nabiegac, bo niestety nikt tego nie zrobi za nas, sporo papierkow, ale mam nadzieje ze jak juz wejde do mojego cypiska 3 to juz o tym wszystkim zapomne :)
Sharlotka

Postautor: Karola_Gl » 05 kwie 2012, 13:59

Witam,
czytając te wasze posty aż się odechciewa budowy domu. Jak sobie pomyślę ile załatwiania i biegania, po prostu katastrofa. Niestety nikt tego za nas nie załatwi, trzeba się jeszcze dokładnie zastanowić. Swoją drogą porządny plan działania może ułatwi wszystkie formalności ....
Karola_Gl

Postautor: Lucjan » 12 kwie 2012, 07:32

Organizacja to podstawa i na pewno będzie dobrze. Nikt nie powiedział, że budowa domu to łatwa sprawa, ale ile daje satysfakcji! I ile wspomnień, kiedy siedząc w salonie, przy kominku, będziesz wspominać wszystkie perypetie z tym związane... :)

Pozdrawiam,
Lucjan
Lucjan

Postautor: Julianna » 14 cze 2012, 08:30

będziesz wspominać wszystkie perypetie z tym związane...

oj tak, czekam już na ta chwilę :) Przy lampce szampana będziemy do rana mówić o tym jak długo/szybko się budowało!
Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo nie umiem doczekać się tej chwili...
Działkę na szczęście już mamy, znajomy wyprowadzał się do Niemiec i nam swoją taniej odsprzedał ;)
Julianna

Postautor: Urszula » 22 sie 2012, 11:12

My już na szczęście działkę zakupiliśmy, teraz szukamy pod nią projektu - wiec pole manewru trochę mniejsze, ale niestety wyjścia nie było. Powiedzmy, że udało nam się odkupić ją od znajomych po bardzo okazyjnej cenie. Formalności - tak, jest tego trochę, ale mnie osobiście przeraża bardziej budowa domu :)
Urszula

Postautor: sylwiaa » 11 lip 2013, 11:01

Słuchajcie, a wolelibyście działkę bardziej podłużną czy kwadratową? Mamy 2 do wyboru i ciągle się wahamy, które ustawienie tak naprawdę będzie lepsze...
sylwiaa

Następna

Wróć do Kupiłeś projekt i co dalej?