Zakup działki a odszkodowanie

Zakup działki a odszkodowanie

Postautor: Janosik » 19 mar 2012, 14:13

Ostatnio czytałem sporo na ten temat ( neistety, strach przed oszustami jest ogromny)
Sprawdzajcie dokładnie teren działki który zakupujecie, poneiważ może okazać się tak, że nie możecie nic na niej wybudowac. Jeżeli gołym okiem były widoczne przeciwskazania, jak na przykład podmokły teren czy linie energetyczne przebiegają za nisko. Jeśli wady te były widoczne, a my nie zwróciliśmy na to uwagi to jesteśmy w przysłowiowej czarnej D... Natomiast jeśli zostaliśmy jawnie oszukani, zapewniano nas że wszystko w porządku, wtedy możemy ubiegać się o odszkodowanie. Starannie wszystko zaplanujcie!
Janosik

Re: Zakup działki a odszkodowanie

Postautor: Felicja » 19 mar 2012, 14:35

Na szczęscie zakup działki mam za sobą, ale pamiętam jak mocno panikowaliśmy i dokładnie wszystko sprawdzaliśmy.
Niestety , oszukać można teraz ludzi we wszystkim, a zakup działki to nie parę groszy...Moja kuznyka przechodziła przez takie problemy, dała się oszukać i domagała się odszkodowania, na szczęślie szybko zareagowała, bo ten koleś już za jej kasę za granicę się wybierał....
Felicja

Postautor: KasiaTomek » 19 mar 2012, 15:14

strach czytać takie rzeczy :((((
wybór działki jeszcze przed nami, ale i tak się bardzo stresujemy bo faktycznie oszustów niebrak... tragedia generalnei

Janosik, możesz coś powiedzieć więcej o takich odszkodowaniach? tak żeby zawczasu wiedzieć, czy da się odzyskać pieniądze. :((((
KasiaTomek

Postautor: Felicja » 20 mar 2012, 09:52

W tym przypadku jeśli chodzi o odszkodowanie, to na takich samych zasadach jak wszystko - czyli wyłudzenie.
Oszukiwanie, ściemnianie, wprowadzanie w błąd to przestępstwo jeśli chodzi o taką kasę.
Nie wiem tylko czy te odszkodowanie obejmuje zwrot wpłaty czy jakiś też dodatek
Felicja

Postautor: Polly » 20 mar 2012, 12:54

Nawet o tym nie myslalam jak kupowaliśmy działkę. Człowiek może być taki nieświadomy, a tyle oszustw wokół niego. Fajnie, że ostrzegliście użytkowników, jak będę kupowała kiedyś, albo moi znajomi to na pewno im o tym wspomnę!
Polly

Postautor: Hanys78 » 20 mar 2012, 13:58

widziałem dzisiaj na fejsie MG Projektu link do artykułu na ich blogu o zakupie działki, generalnie fajna sprawa bo jest tam ujętych dużo różnych przypadków które trzeba wziąć pod uwagę. nie pamiętam, czy o odszkodowaniach też jest, ale chyba tak. ;)

podsyłam od razu: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/na-co- ... udowlanej/
Hanysowo co sie zowo!
Hanys78

Postautor: Tola » 21 mar 2012, 14:11

Dzięki za infromacje, czytam je bardzo dokładnie. Działkę mamy już prawie upatrzoną, wiec lada dzień będziemy załatwiać formalności. Swoją drogą fajny ten blog, nie słyszałam by jakaś pracownia taki prowadziła!
Tola

Postautor: KasiaTomek » 22 mar 2012, 10:57

Hanys78 pisze:widziałem dzisiaj na fejsie MG Projektu link do artykułu na ich blogu o zakupie działki, generalnie fajna sprawa bo jest tam ujętych dużo różnych przypadków które trzeba wziąć pod uwagę. nie pamiętam, czy o odszkodowaniach też jest, ale chyba tak. ;)

podsyłam od razu: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/na-co- ... udowlanej/

Super!!! Dzięki za ten artykuł, już się wczytujemy!!!! :)))))
KasiaTomek

Postautor: Buka » 22 mar 2012, 12:52

Nie wiedziałam, że taki blog jest prowadzony, dzięki wielkie za pomoc, z tego co widzę to nie tylko temat działki jest poruszany!
Niestety, jeśli chodzi o zakup działki to sprawdzony notariusz to podstawa, zaufania nigdy za wiele! Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy, dokładnie ją przeczytać, bez pośpiechu.
Buka

Mój dziennik budowy

Postautor: Kruszynka » 23 mar 2012, 08:25

Fajny blog, już czekam na kolejne wpisy, mam nadzieję że się w miarę szybko pojawią, bo muszę się wszystkiego dowiedzieć za nim działkę kupię i projekt. Nie wiedziałam, że kupno działki jest takie niebezpieczne, jak mam sprawdzić czy nadaję się ona pod budowę?
Kruszynka

Następna

Wróć do Zakup działki