Z czego zrobić podjazd?

kowal

08 paź 2014, 08:51

Chciałem się Was podpytać czym wyłożyliście Wasze podjazdy pod dom? Mamy już jesień a co za tym idzie częste opady deszczu i zaczynam mieć co raz większe błotko przed domem :/ Co najlepiej położyć? Kostka brukowa na razie odpada ale słyszałem że dobrym i tanim sposobem jest wysypanie jakiegoś kruszywa w postaci kamyczków czy coś podobnego i na to geosiatka lub płyta ażurowa geoproduct. Nie ukrywam że zależy mi w miarę na tanich kosztach realizacji :P Co radzicie?

crowd

10 paź 2014, 14:46

kowal pisze:Chciałem się Was podpytać czym wyłożyliście Wasze podjazdy pod dom? Mamy już jesień a co za tym idzie częste opady deszczu i zaczynam mieć co raz większe błotko przed domem :/ Co najlepiej położyć? Kostka brukowa na razie odpada ale słyszałem że dobrym i tanim sposobem jest wysypanie jakiegoś kruszywa w postaci kamyczków czy coś podobnego i na to geosiatka lub płyta ażurowa geoproduct. Nie ukrywam że zależy mi w miarę na tanich kosztach realizacji :P Co radzicie?
Hmmm... Jak nie chcesz kostki brukowej, to są opcje, ale nie ukrywam, że gorsze.
1. Wylanie betonem
2. Wysypanie kamieniem
Obie się sprawdzą, z tym, że kamień musisz przejechać płytą, tak, aby były odpowiednio ubite.
Awatar użytkownika
MG Projekt
Kontakt:

13 paź 2014, 12:06

Witamy
Dobrym rozwiązaniem są również płyty ekologiczne ażurowe. spełniają swoje zadanie i dobrze wyglądają.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | https://www.mgprojekt.com.pl
Awatar użytkownika
Kowalczyk
Kontakt:

17 paź 2014, 00:13

Jeśli chodzi o kruszywo to polecam kliniec a na to granitowy kamień 8:16
Friends Will Be Friends
kowalsky

20 paź 2014, 15:14

Tanim kosztem możesz wylać beton lub wysypać kruszywo. Jeśli zależy Ci na estetycznym podjeździe chyba będziesz musiał przeznaczyć na ten cel trochę więcej. Płyty ażurowe byłby chyba najlepszym rozwiązaniem. Sam w ten sposób utwardziłem podjazd i już trzeci rok sprawuje mam spokój. Na stronie firmy geoproduct o której wspomniałeś widziałem także kratki trawnikowe, które też są dobrą opcją. Wszystko zależy od tego ile na ten cel planujesz przeznaczyć.
Działkowiec

25 paź 2014, 21:38

Podjazd pod dom, to ciekawy temat, który jest często bagatelizowany przez kupujących działkę budowlaną, a z którym nierzadko trzeba zmierzyć się w późniejszym terminie. Kupujący działkę najczęściej nie zwracają bacznej uwagi na usytuowanie działki względem drogi, problemu nie ma w momencie gdy droga posiada wybudowaną nawierzchnię - asfalt lub kostka brukowa, jednakże w polskich realiach często kupowane są działki przy drogach gruntowych, dla których nawierzchnia przez wiele lat nie będzie wybudowana.

W takim przypadku należy zwrócić uwagę na to, czy działka położona jest wyżej czy niżej od drogi, czy droga posiada "właściwe" odprowadzenie wody, czy nasza działka nie znajduje się czasami w dołku i wody opadowe będą zbierały się na drodze przed naszą nieruchomością, tworząc kłopotliwe błoto i muldy. Posłużę się dwoma przykładami zdjęciowymi prezentującymi podejścia pod posesję na działkach zlokalizowanych pod Poznaniem.

Przykład pierwszy: działka pod Poznaniem w Palędziu, zlokalizowana przy drodze gruntowej. W tym przypadku właściciel działki nie zwrócił uwagi przed zakupem na fakt, że wody opadowe zbierają się na drodze przed jego posesją, zalewając częściowo teren działki, wykorzystał więc tanie i proste rozwiązanie jakim są palety drewniane, tworząc drogę do budynku.

Przykład drugi:działki pod Poznaniem w Sadach, w tym przypadku inwestor przygotowujący teren pod sprzedaż działek zadbał o wybudowanie podjazdu do każdej posesji z kostki brukowej tworząc jednolity charakter i styl dla miejsca.

Obie działki, jeżeli można to tak nazwać znajdują się w bezpośredniej okolicy Poznania i są sprzedawane w podobnej cenie. W jednym przypadku kupujący zdecydował się na zakup gdyż nie miał wiedzy o konieczności przeprowadzenia dodatkowych inwestycji związanych z podjazdem, których zakres i cena w ostatecznym rozrachunku niwelują korzyść z zakupu tańszej działki pod Poznaniem.
kowal

12 lis 2014, 09:22

Dzięki za odpowiedzi :) Wysypałem na podjazd potłuczony gruz i kamienie. Myślałem jeszcze o wylaniu betonu ale ma to być podjazd tymczasowy a opcja późniejszego kucia średnio mi odpowiada. Do wiosny musi tak zostać a w kwietniu położę kostkę lub płyty ażurowe geoproduct.
jankowsky

17 lis 2014, 15:16

Tańszą alternatywą będzie wysypanie klinu lub gruzu i utwardzenie tego podłoża. Wszystko zależy jaką kwotę chcesz na ten cel przeznaczyć. Moim zdaniem o wiele lepszą opcją jest położenie płyt ażurowych, które są znacznie tańsze od kostki i wyglądają bardziej estetycznie. Jeśli jednak masz już to w planach to zwykły gruz do wiosny powinien dać radę ;)
sochnedo

13 mar 2015, 08:00

Kupujący działkę najczęściej nie zwracają bacznej uwagi na usytuowanie działki względem drogi, problemu nie ma w momencie gdy droga posiada wybudowaną nawierzchnię - asfalt lub kostka brukowa, jednakże w polskich realiach często kupowane są działki przy drogach gruntowych, dla których nawierzchnia przez wiele lat nie będzie wybudowana.???
Awatar użytkownika
Ogrodolandia
Kontakt:

25 cze 2015, 12:23

U mnie przed domem jest kostak brukowa półokrągła. Służy bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady budowlane”