wymiana schodów na podasze/strych

wymiana schodów na podasze/strych

Postautor: grekuu » 29 mar 2018, 14:42

Witam , przymierzam się do remontu starego lata 70/80? domu , chciał zaadaptować podasze że strychu na cześć użytkową ale mam problem na dole w sieni mam takie schody strasznie nie wygodne ,strome , no i fatalnie wyglądają ,a że sień mam jaką mam , strasznie wąska 6.65 metra kwadratowego przy całym parterze 65 metrów to muszę coś wymyślać żeby to jakoś wyglądało . a że budowali jak budowali to mam sień a za drzwiami białymi przedpokój

Obrazek

myślałem o takich schodach? , widzę ze dużo miejsca nie zajmują, pewnie trzeba wybić nowa dziurę w stropie

Obrazek

Obrazek

Obrazek
grekuu

Re: wymiana schodów na podasze/strych

Postautor: Mars » 29 mar 2018, 16:34

no schody ok, te drugie trochę mniej miejsca zajmują, ale to w sumie szerokość chyba mają podobną, tylko te pierwsze jeszcze zajmą więcej podłogi przez "zakręt" więc zależy, jak chcesz zagospodarować pokój na dole.
Mars

Re: wymiana schodów na podasze/strych

Postautor: grekuu » 29 mar 2018, 17:01

szczerze powiedziawszy w tej sieni nie ma za dużo miejsca , zaraz jak kończą się schody są drzwi jakieś 30 cm , więc chcąc nie chcąc muszę coś wymyślić żeby to jako wyglądało, sień ma długość 3,85 i szerokość 1.65 więc za dużego pola manewru nie ma, chodź myślałem żeby drzwi nowe wykuć pod spodem nowych schodów .
grekuu

Wróć do Fundamenty i podłogi