Wylanie chudziaka - problem z wodą

Wylanie chudziaka - problem z wodą

Postautor: goly17 » 24 sie 2017, 22:32

Witam wszystkich serdecznie,
chciałbym się Was doradzić w pewnej sprawie. Otóż po wylaniu ław i postawieniu fundamentów ku mojemu zdziwieniu Kierownik budowy nakazał rozciągnięcie i ułożenie foli na całej powierzchni pomieszczeń, następnie kazał wszystko zasypać piaskiem i zagęścić. Kolejno powstał parter, strop i poddasze użytkowe - teraz przyszła kolej na wylanie chudziaka. Podczas wczorajszego układania instalacji pod posadzkowej(było kopane na ok. 60 cm) okazało się że między folią a wysypaną ziemią jest bardzo dużo wody(pewnie po podlewaniu stropu, deszczach itp) - powiem szczerze że bardzo mi się to nie spodobało bo wylewając chudziaka a następnie układając na nim folię tak naprawdę zamykamy tę wodę między folią położoną pod piaskiem a tą na chudziaku, dobrze myślę? Czy tak powinno to wyglądać? Czy mogą wystąpić problemy w późniejszym użytkowaniu, pękające posadzki itp? Czy powinienem tą folię usunąć, ewentualnie przedziurawić ją w kilku miejscach tak aby woda miała gdzie wsiąkać? W załączniku znajdziecie rysunek poglądowy. Z góry dziękuje za pomoc.
Załączniki
ZDJ.png
ZDJ.png (11.3 KiB) Przeglądany 438 razy
goly17

Wróć do Porady budowlane