Wykładzina - tak czy nie?

Wykładzina - tak czy nie?

Postautor: baulix » 08 lip 2015, 07:18

Wielu mówi, że to siedlisko roztoczy. Mi jednak się podoba i stad pytanie do Was: czy zdecydowalibyście się na wykładzinę (np. firmy Łuszczów czy innej polskiej) do Waszego domu czy mieszkania? Czy lepiej postawić na trwalsze i zdrowsze ale twardsze panele?
baulix

Re: Wykładzina - tak czy nie?

Postautor: MG Projekt » 15 lip 2015, 11:07

Wykładzina świetnie sprawdza się w sypialni. Wiadomo ciężej utrzymać ją w czystości niż panele, jednak rekompensuje to klimatem jaki tworzy w pomieszczeniu.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: koral » 21 lip 2015, 07:25

Miałem wykładzinę w swoim rodzinnym domu, i jak zobaczyłem stan podłogi gdy ją ściągali to nigdy bym jej już nie kupił.
koral

Postautor: yadou » 25 sie 2015, 08:59

Opinia, że wykładzina to siedlisko roztoczy jest mocno przesadzona. Jeśli się o nią w ogóle nie dba, to tak może być, ale odpowiednia pielęgnacja powinna wyeliminować ten problem. Wykładzina ma swoje plusy, jak chociażby lepsza izolacja cieplna, dlatego zdecydowaliśmy się na nią w sypialni i pokojach dzieci. W dodatku jest tańsza od parkietu czy płytek ceramicznych. A jak kupi się ją przez internet, to już w ogóle można sporo zaoszczędzić. Wykładzina jest wełniana, więc naturalna, a w dodatku ładna i wygląda lepiej niż niejeden drewniany parkiet czy panele.
yadou

Postautor: Madoks » 17 wrz 2015, 12:25

Zdecydowane nie dla wykładziny. Miałem takową w salonie. Przy 2 dzieci i psie to maskara. Żona prawie codziennie musiała zmywać jakieś zabrudzenie, a jak zapewne wiecie nie jest to łatwe. Zdecydowaliśmy się na panele podłogowe z naturalnego drewna i ładny dywanik dla ocieplenia wnętrza ;)
Madoks

Postautor: MG Projekt » 18 wrz 2015, 07:58

Wykładzina nie nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń, w takich jak salon z pewnością się nie sprawdzi
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: draxi » 27 paź 2015, 10:17

Jak wykładzina to tylko w sypialni, tworzy bardziej ciepły, przytulny klimat. No, ewentualnie jakiś mały dywanik w salonie, żeby pod stopami chłodno nie było. W większej ilości to moim zdaniem beznadzieja i niepraktyczność. To też zależy od tego ilu jest domowników i jacy są, bo jeśli wypuścisz dzieciaki w takie wykładziny to za chwile będą brudne i zalane. Zwierzak się sierści i to wszystko też się przyczepia. Panele są o wiele wygodniejsze, a jeśli dobierzesz odpowiedni kolor do swojego wnętrza to przecież też możesz nadać mu konkretnego klimatu. Wszystko zależy od tego co wybierzesz. Ja akurat mam podłogi od komfiro, mają na tyle bogatą ofertę, że nawet zwolennicy wykładzin znajdą tam dla siebie coś spośród paneli :D Nieprawdopodobne, a jednak :)
draxi

Postautor: diko83 » 09 lis 2015, 15:39

Popieram moich przedmówców. W mieszkaniu lepiej sprawdzają się panele niż wykładzina, łatwiej o nie zadbać, a w ramach stworzenie ciepłego klimatu w pomieszczeniu zawsze można położyć na podłogę dywanik.
diko83

Postautor: draxi » 27 lis 2015, 10:25

oj nie, tylko nie wykładzina :? moim zdaniem lepiej położyć sobie jakieś ładne panele , które można umyć bez problemu, a nie męczyć się z wykładziną,po której nie można przejechać mopem i mieć z głowy. No i jeszcze włosy, sierść zwierząt itp- to wszystko będzie się łapać do wykładziny
draxi

Postautor: Kamil Walaszczek » 07 gru 2015, 17:55

zależy jaka wykładzina, dobrej firmy jest łatwa w utrzymaniu i wygląda lepiej niż panele
Łapie tylko dobre chwile
Awatar użytkownika
Kamil Walaszczek

Następna

Wróć do Fundamenty i podłogi