Wykładzina - tak czy nie?

Re: Wykładzina - tak czy nie?

Postautor: Andrzej_J » 25 maja 2018, 22:33

Panele sprawdzają się lepiej niż wykładzina
Andrzej_J

Postautor: janek54 » 18 cze 2018, 12:08

Wydaje mi sie,ze wiele osób tutaj jest na nie, z racji tego, że nie wyobraza sobie tutaj nawet o jakiej wykładzinie piszemy. Wykladziny kiedyś były kiepskiej jakości. Aktualnie jednak można kupić wykladziny , które zupełnie nie różnią sie od naturalnego drewna. Jak na tej fotografii:
Obrazek

Wykładziny PVC wykonane są z tworzywa sztucznego (polichlorku winylu). Dzięki swoim właściwościom znalazły zastosowanie w niemal każdym rodzaju pomieszczeń, tak użyteczności publicznej, jak i w wielu domach. Przede wszystkie są wytrzymałe. Mają bardzo dużo ciekawych wzorów i kolorów w rozsądnej cenie. Montaz równiez nie jest problematyczny.
http://tobag.pl/montaz-wykladzin/
Ostatnio zmieniony 09 lip 2018, 06:19 przez janek54, łącznie zmieniany 1 raz
https://www.mgprojekt.com.pl
janek54

Postautor: MatteoWo » 26 cze 2018, 09:04

Ja swoją wykładzinę do sypialni zakupiłem w sklep24.dywanywitek.pl i bardzo jestem zadowolony. Nie wyobrażam sobie na tą chwilę czegoś innego na podłodze. Zawsze miło i ciepło dla stóp. Oczywiście trzeba zadbać o czystość takiej wykładziny ale i tak jestem zdania, że warto.
MatteoWo

Postautor: Aneta1980 » 08 sie 2018, 09:44

Mi się wykładziny we wnętrzu nie podobają, bo wyglądają tanio :/ Ja u siebie w domu mam panele drewniane i dywany i myślę, że to połączenie jest o wiele lepsze niż wykładzina + dywan. Jak byłam młodsza, to nie mogłam się przekonać do dywanów, ale doceniłam je, szczególnie pod łóżkiem w sypialni (mały włochacz) czy w pokoju dziecka (córka bardzo lubi bawić się na podłodze).
Awatar użytkownika
Aneta1980

Postautor: bianka » 23 sie 2018, 11:11

Zależy, czy ktoś lubi spędzać długie godziny na sprzątaniu czy nie. Bo z doświadczenia powiem, że czyszczenie wykładziny jest łatwiejsze niż czyszczenie dywanów, nawet tych krótkowłosych. Z tego powodu zamieniłam dywan na wykładzinę w pokoju dziecięcym i naszym salonie, bo dywany stały się zbyt uciążliwe do utrzymania. A jednak, jak ma się drewniane podłogi w domu, to wypadałoby je ochraniać przed ścieraniem.
Awatar użytkownika
bianka

Postautor: jupik123 » 29 sie 2018, 15:39

Oczywiście, że tak. Ja zdecydowanie bardziej od paneli preferuję właśnie wykładziny, bo są miększe. Niektóre wykładziny, jak chociażby http://sagar.com.pl/omnisports5.html przeznaczone do obiektów sportowych są na tyle miękkie, aby amortyzować wypadki. Czasami warto i na ich montaż się zdecydować.
jupik123

Postautor: Dingles » 25 wrz 2018, 09:30

W biurach na tak z uwagi na jej łatwe czyszczenie.

W domu? Nie:
problemy z odkurzaniem
alergie
oraz mało atrakcyjny wygląd.

Moim zdaniem lepiej jest postawić na panele albo na deskę na podłodze. I ewentualnie położyc na nie dywan. Na deski i inne podłogi drewniane dobre promocje mają aktualnie sklepy Dobre Dla Domu www.ddd.com.pl
Dingles

Postautor: daren » 26 wrz 2018, 13:12

U nas wykładzina leżała w salonie, gdy byliśmy przed gruntownym remontem domu. Zależało nam na ochronie wiekowych desek, które mimo wszystko musiały jeszcze trochę czasu wytrzymać, zanim położono parkiet. Po czasie stwierdzamy, że to była mądra decyzja, uniknęliśmy dużo sprzątania po remoncie - wystarczyło zwinąć i wyrzucić wykładzinę.
daren

Postautor: Fiklak » 25 lis 2018, 23:01

Moim zdaniem wykładziny, którymi zakrywamy całą powierzchnie pomieszczenia to już taki relikt przeszłości. Zdecydowanie bardziej wolę dywany, którymi zaaranżujemy wnętrze i nadamy my jakiś dodatkowy ciekawy charakter. Jakbyście szukali ogólnie ciekawych dodatków to bardzo fajne miejsce - https://domar.pl/kategorie/tekstylia-dywany/ znajdziecie w sumie wszystko co potrzebne jest do umeblowania czy aranżacji domu.
Fiklak

Poprzednia

Wróć do Fundamenty i podłogi